Tarta z kremem waniliowym i wiśniami

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

melmire

Member
Paź 22, 2004
2,348
0
0
Dzieki, mylila mnie ta podwojna identyczna ilosc smietany
icon_smile.gif

Jutro bedzie robione, dla tesciowej
icon_smile.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
melmire @ 3 May 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=498196Uh, nastepne glupie pytanie, ciastop pieczemy osobno (w ilu stopniach?) a potem juz na upieczone dajemy mase waniliowa?
A wyobrażasz sobie zajadać surowe ciasto?
rofl.gif


Piecz w 200*, jak każde kruche, aż zrobi się złocisto- pomarańczowe. U mnie to trwa ok. 30- 35 min.


Doczytałam, że będziesz robić dla teściowej............

rofl.gif
rofl.gif
rofl.gif
rofl.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

melmire

Member
Paź 22, 2004
2,348
0
0
Wiesz, kruche surowe jest calkiem calkiem
cheers.gif

Ale tak mi sie jednak wydawalo ze bedzie lepiej upiec, nie wiedzialam tylko czy z kremem czy bez
gruebel_2.gif

Wisnie siedza w lodowce, jutro wszystko wysprzatam na blusk, ciasto upieke, i tesciowa zaskocze!
 

Cafe_time

Member
Lip 6, 2010
40
0
0
Nakręciłam się i ja- wspaniale wygląda to ciacho- a smakuje pewnie jeszcze lepiej. I też chcę dla Teściowej upiec - na urodziny:) Mam nadzieję, że mi wyjdzie:)
 

Cafe_time

Member
Lip 6, 2010
40
0
0
Upiekłam po raz kolejny- tarta wyśmienita- tym razem zamiast wiśni dałam mieszankę owoców- truskawki, maliny, porzeczki i wiśni tylko odrobinę. Wyszło lekko kwaskowe - ale smaczne. I zmodyfikowałam przepis na spód- za pierwszym razem wyszedł trochę za twardy. A poniżej mój wczorajszy wypiek:)
 

Załączniki

  • DSC06570.JPG
    DSC06570.JPG
    45.2 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC06571.JPG
    DSC06571.JPG
    55.3 KB · Wyświetleń: 0

Maryna

Moderator
Sty 5, 2006
7,979
0
0
Może to dziwne będzie, ale muszę, bo sie uduszę 
icon_mrgreen.gif


Jadłam dziś właśnie TO co widać na zdjęciu. Nie takie samo, ale to właśnie. Mamy, że tak powiem, żwiązki osobiste. Pyszne, przepyszne. Lekko kwaskowate, piękna dla oka i rozkoszne dla podniebienia. 

 

elianka

Member
Sie 22, 2007
547
0
0
Własnie upiekłam
icon_smile.gif
Też dla teściowej :D Jutro próbowanie, ale wygląda bosko.

Trochę czasochłonne, ale banalnie proste.
Tylko te miary "zagęścić odrobiną maki ziemniaczanej rozpuszczonej w odrobinie zimnej wody". Szał precyzji
rofl.gif