Torcik kokosowo-malinowy

infolinia

Member
Lis 17, 2005
260
0
0
Przepis znalazłam w książeczce Przyślij przepis Tradycyjne ciasta. Testowałam, niestety zbyt smaczne i poszło zanim zdążyłam uwiecznić na foto.

Galaretka malinowa:
4 łyżki cukru pudru
2 łyżki soku z cytryny
2 galaretki malinowe
50 dag malin (mrożonych)

Biszkopt kakaowy:
po 10 dag mąki i cukru
0,5 łyżeczki proszku do pieczenia
3 łyżki oleju
3 łyżki kakao
3 jajka

Masa serowa:
ok.kieliszka likieru kokosowego (lub kilka kropli olejku kokosowego)
50 dag mascarpone
50 dag śmietany kremówki
5 łyżeczek żelatyny
1,5 szkl cukru pudru
0,5 szkl wiórek kokosowych (ja nie dawałam bo nie miałam)

WYKONANIE:
Galaretka:maliny miksujemy i przecieramy (ja stłukłam pałką lekko rozmrożone).Galaretki rozpuszczamy w 150 ml wrzącej wody. Do malin dodajemy cukier puder i sok z cytryny.Przecier mieszamy z galaretką i wlewamy do tortownicy wyłożonej folią spożywczą. Wstawić do lodówki do stężenia.

Biszkopt:białka ubijamy na sztywno stopniowo dodając cukier, a następnie żółtka.Miksować ok. 5 minut na puszystą masę.Stopniowo dodajemy olej, mąkę, kakao i proszek do pieczenia.Upiec w tortownicy ok. 15-20 minut w temp. 180 st.C Studzimy.

Masa serowa:żelatynę rozpuszczamy w 1/2 szkl wrzątku i schładzamy.Mascarpone mieszamy trzepaczką z połową cukru pudru (ja użyłam miksera na delikatnych obrotach) i likierem.Dodajemy wiórki.Kremówkę ubijamy z resztką cukru pudru na krem. 4 łyżki kremówki mieszamy z żelatyną.Wlewamy cienką strużką do ubitej śmietany, miksując.Kilka łyżek bitej śmietany dodajemy do sera mascarpone i mieszamy trzepaczką.Dodajemy resztę śmietany i delikatnie ale energicznie mieszamy.
Biszkopt odwracamy spodem do góry (ja go spryskałam likierem kokosowym).Wykładamy na biszkopt połowę masy serowej, na masę kładziemy galaretkę.Przykrywamy pozostałą masą serową, ja posmarowałam również boki.Wstawiamy na noc do lodówki(ja ciastem częstowałam już 4 godz po zrobieniu i było Przed podaniem można udekorować wiórkami i zmielonymi pistacjami.
 

infolinia

Member
Lis 17, 2005
260
0
0
Na święta piekłam i tym razem byłam szybsza niż łasuchy. A oto zdjęcia. Tu nasączyłam na biegu biszkopt rozupszczalną kawą z likierem kokosowym.


cc1.JPG

cc2.JPG
 

Załączniki

  • cc1.JPG
    cc1.JPG
    49.5 KB · Wyświetleń: 0
  • cc2.JPG
    cc2.JPG
    54.5 KB · Wyświetleń: 0

infolinia

Member
Lis 17, 2005
260
0
0
Wg gazetki na tortownicę śr 28. Z tym, że kremu jest sporo. Robiąc na tortownicy starcza na wysmarowanie boków i jeszcze przyozdobienie kleksami wierzchu. Ja za drugim razem zrobiłam w kwadratowej formie 30x30.
 

kremlinek

Member
Gru 21, 2011
54
0
0
infolinia @ 16 Dec 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1489196Przepis znalazłam w książeczce Przyślij przepis Tradycyjne ciasta. Testowałam, niestety zbyt smaczne i poszło zanim zdążyłam uwiecznić na foto.
Moje ciacho:). Fajnie, że Wam się spodobało
icon_smile.gif
.
Sporo osób mi pisze, że widzieli recepturę w Przyślij Przepis. To jeszcze moje zdjęcia tortu:

1-Tort%20kokosowo-malinowy-1-009a.jpg


1-New%20folder3-001.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

infolinia

Member
Lis 17, 2005
260
0
0
Oooo jaki ten świat jest mały...ciasto pierwsza klasa. Przerobiłam go trochę gdy piekłam z uwagi na to, że nie przepadam za wiórkami i pominęłam kakao bo mąż nie lubi:)