Tort kanoldowy

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
jeeeeju dziewczyny, właśnie robię ciasto i normalnie strasznie lepiące jest, rzadkie! musiałam dosypywać mąki! Jakiej konsystencji powinno byc to ciasto?
 

Limonka

Member
Wrz 20, 2004
1,074
0
0
Aniks, ja jak zwykle po fakcie
icon_sad.gif
Ciasto jest lepiące się, tortownicę się nim wykleja, a najlepiej ręce moczyć w zimnej wodzie.
Jak wyszło ?
 

lidiakd

Member
Mar 17, 2005
525
0
16
Aniks, wiem, że tu zaglądasz, więc proszę Cie o odpowiedź. Jak Ci smkował ten tort? Proszę, odpowiedz, bo ja właśnie jestem na etapie wyboru jakiegoś pysznego tortu. I ten mnie zaintrygował, a chciałabym mieć kilka niezależnych opinii na jego temat.
icon_smile.gif

Może ktoś jeszcze z Was go piekł, a się nie przyznaje?
Czekam na odpowiedzi :kaffe:.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Chce zrobic... Ale w formie kwadratu, czy prostokata, bo tortownice mam duza tylko a zalezy mi na kilku warstwach. Troche przeraza mnie ten amoniak, tzn jego zakup, ale poszperam tez pomiedzy przyprawami.
Czy jeszcze jakeis uwagi macie ?

Ahia, jakie wielkosci blach wchodza w gre ?
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
Tak Lisko masz racje pieknie brzmi -

gdybym znalazla ten amoniak - to bym upiekla na sobote - ale jasny gwint nie moge znalezc
icon_sad.gif
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
gdzie ty go kupujesz lepiej powiedz - Bo mi Bajaderka tlumaczyla, ale u nas nie ma!! no ja maz wszyscy szukali :dontknow:

a poza tym ty mi go przywiez ;)
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
kupuje w polskim sklepie ,bo ja mam ich poddostatkiem :mrgreen:
jesli by ktos po tej stronie potrzebowal polskiego to sluze pomoca ;)
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Asiu, to ty pojechalas do Polski z niepelna lista zakupow :lol: :lol:
Mi Jarek przywiozl pare torebek amoniaku, bo w tutejszych polskich niet.
Sluzby sanitarne kanadyjskie bardziej restrykcyjne. W zadnych sklepach nie ma
icon_sad.gif
Tylko przemyt zostaje :mrgreen:

To ja mam 2 pytania:
1. - czy moglabym mleko sojowe :roll: jak zwykle
2. czy w zwiazku z tym moge gotowac w kapieli wodnej, bo mleko sojowe bardziej tendencyjne jesli chodzi o przypalanie. Przeciez nie bede stala 3 godziny i mieszala mleka... Chyba az tak nie trzeba??
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
Kermidt - a Paula ma gdzies dojscia do amoniaku bo obiecala, ze jakbym serio nie znalazla to mi przywiezie! 8) :lol:
 

Limonka

Member
Wrz 20, 2004
1,074
0
0
Z mleka sojowego nigdy nie robiłam
icon_sad.gif
nawet nigdy nie piłam mleka sojowego więc nie wiem jak się zachowa. Jeśli chodzi o przypalanie to ja mam garnek pokryty od wewnątrz teflonem, który mi służy do wszystkich robótek typu powidła, czy inne łatwo przypalające się potrawy i świetnie się spisuje, bardzo polecam.
Kształt tortownicy nie ma znaczenia, ja piekę w okrągłej o przekroju 24 cm, ale jak się w większej upiecze to będzie troszkę niższy ale tak samo smaczny
icon_smile.gif