Tort ŚWINKA

lunatica

Member
Kwi 3, 2005
150
0
0
przepis na tort pochodzi z: http://familyfun.go.com/recipes/special/ca...ke/cake_fatpig/

jednak w naszych warunkach musiał zostać lekko zmodyfikowany
icon_smile.gif


Upiec dwa biszkopty (śrdnica 24 cm), ja robiłam według takiego przepisu:

6 jajek
szczypta soli
3/4 szklanki mąki ziemniaczanej
3/4 szklanki mąki tortowej
1 1/2 szklanki cukru pudru
1 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

białka jajek ubiajmy z solą. pod koniec ubijania dodajemy cukier puder (cały czas ubijając). następnie dodajemy po jednym żółtku. mąkę przesianą z proszkiem do pieczenia dodajemy stopniowo do masy jajecznej. miksujemy do uzyskania gładkiej masy. tostownicę smarujemy masłem i wysypujemy bułką tartą. masę wylewmy do tortownicy. piekarnik początkowo rogrzewamy do 160*C - w takiej temperaturze pieczemy pierwsze 15-20 minut, później temperaturę zwiększamy do 180*C i pieczemy kolejne 20 minut aż biszkop uzyska złoty kolor. po upieczeniu zostawiamy biszkop na 10 minut w piekarniuku z otwartyki drzwiczkami. (przepis jest miksem kilku przepisów, a w szczególności Iwci z Mniammniam I Dziuuni
icon_biggrin.gif
)

Jeden biszkop posłuży nam za korpusik świnki, natomist z drugiego szklanką wycinamy 4 walce (2 nogi, ryjek, i uszy (jedne przekrojony na pół)), i 1 okrąg czymś większym niż szklanka np. miską - głowa.

Teraz należy wszystko dokładnie rozmieścić... korpus, głowę uszy, ryjek. Można "przykleić" na masę... ja kleiłam na polewę czekoladową, która została mi z "ogródka".

A później wszystko pokrywamy różową masą maślaną (z przepisu Heli
icon_biggrin.gif
) zabarwioną sokiem z buraka:

4 żółtka
łyżka mleka
100 g cukru
łyżeczka cukru waniliowego
150 gr masła

Żółtka, mleko, wanilie i cukier wymieszać, zagotować powolutku ciągle mieszając (uważać, bo może wyjść jajecznica jeśli ...) Wmieszać masło,przestudzić, najlepiej w zamrażalniku.

I smarować!

Ogonek, rzęsy, uśmiech, podkreślenie uszu i raciczek zrobiłam ze żelkowego spaghetti truskawkowego. A oczy i dziurki w nosie z żelkowych jeżyn...

Tort wyszedł bardzo smaczny... jednak w wersji dla starszego towarzystwa biszkop powinien być czymś nasączony....
icon_wink.gif



_452795_n.jpg


_452796_n.jpg
 

lunatica

Member
Kwi 3, 2005
150
0
0
A one, te biszkopty :mrgreen: , nie są niczym przekładane w środku?

Można by je przekroić ze dwa razy i posmarowac kremem, dodać bakalie lub owoce. jak w zwykłym torcie.
Jasne, że można...
Te nie były przekładane ponieważ takie dostałam wskazówki... dzieciaki w wieku do dwóch lat i takie tam...
Ale tak jak napisałam - nasączenie czy też przełożenie inną masą jest jak najbardziej wskazane
icon_smile.gif