Tortowy MacGyver

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
uchwyt do szuflady zrobil na mnie najwieksze wrazenie.
Ja przyznam sie, ze wyszlam z zalozenia, ze skoro foremki do zabawy dla dzieci od 3 lat sa bezpieczne do zabawy to dlaczego nie moge sie nimi posluzyc do wycinania wzorkow. Kupilam zestaw foremek dla dzieci (kotek, piesek, drzewko, rybka itp), porzadnie umylam i mam schowane w pudeleczku.
Jesli chce zeby bukiety z kwiatow ladnie ukladaly sie na torcie to nabijam je na cienkie druciki florystyczne i owijam tasma florystyczna. Do tortu wbijam slomke, a w slomke wkladam drucik (druciki nie maja atestu do konatktu z zywnoscia wiec wole je oddzielac od czesci tortu gdzie moglyby miec stycznosc z kremem).
zeby nadac platkom wypukly ksztalt, zostawiam je do wyschniecia na lyzeczce.
 

jaasmina

Member
Lis 11, 2010
76
0
0
Tą część drucika która wchodzi w tort można też owinąć folią spożywczą
icon_wink.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Do upiększania masy cukrowej - wstążek, opaski itp można uzyć też stępelków-pieczątek z fajnymi wzorkami - takie dla dzieci do stęplowania farbkami, czy flamastrami. Na allegro są też dla scrapbookowców ale drooogie.
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
wlasnie! ja tez zauwazylam pewna rzecz: mialam w reku dwa zestawy foremek. Jeden do zabawy w kuchnie dla dzieci (dziewczynka na zdjeciu piekla ciasteczka razem z mamusia), a drugi zestaw - ''normalne'' foremki do ciasteczek. Oba zestawy byly plastikowe. Tylko, ze te dla dzieci kosztowaly 4,50 euro a te dla ''doroslych'' kosztowaly 11,90. Malo tego-te dla dzieci mialy ladniejsze ksztalty i byly bardziej dokladne.
 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Cinka @ 21 Mar 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1108522Do upiększania masy cukrowej - wstążek, opaski itp można uzyć też stępelków-pieczątek z fajnymi wzorkami - takie dla dzieci do stęplowania farbkami, czy flamastrami. Na allegro są też dla scrapbookowców ale drooogie.
Napewno każda w swojej kuchni coś znajdzie. Moim pierwszym stempelkiem była łyżeczka,na końcu trzonka ma różyczkę, świetnie odciskuje się na masie.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Taki stempelek można też sobie wyprodukować samemu. Na gumce do ścierania narysować wzorek jakis prosty - kwiatek z listkiem, zawijasek itp potem wyciąć i wydłubać te fragmenty które mają być wklęsłe w pieczątce - nie musi być to nawet dokładnie, byle powierzchnia która zostaje pozostała równa z wyraźnymi równymi krawędziami - powinno się ładnie odciskać w masie
icon_smile.gif
 

Tina86

Member
Lut 1, 2009
3,200
8
38
Hmm, mam mnóstwo stempelków do scrapbookingu i jakoś mi nie przyszło do głowy ich użyć, mam nawet takie z postaciami z Kubusia Puchatka.
icon_smile.gif
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
rysunek byl wydrukowany na papierze. Na ten papier zostal polozony bialy papier do pieczenia i na bialym papierze do pieczenia (ktory przeswituje) zostal naniesiony szkic. Mysle ze ta masa to jakas forma lukru lub syropu gestego, albo miodu. I nie bylo czekania zeby zastyglo - zostalo od razu naniesione na tort a potem juz masa z barwnikami naniesiona zostala na szkic na torcie.
 

terjon

Member
Lip 22, 2007
767
0
0
lambethka @ 24 May 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1132255rysunek byl wydrukowany na papierze. Na ten papier zostal polozony bialy papier do pieczenia i na bialym papierze do pieczenia (ktory przeswituje) zostal naniesiony szkic. Mysle ze ta masa to jakas forma lukru lub syropu gestego, albo miodu. I nie bylo czekania zeby zastyglo - zostalo od razu naniesione na tort a potem juz masa z barwnikami naniesiona zostala na szkic na torcie.
Dziękuje za odpowiedź.Tak się zastanawiam czy taki mokry rysunek nie rozmazał by się na masie cukrowej.Trzeba będzie wypróbować metodę.
 

ania-magda

Member
Gru 30, 2009
347
0
0
Czasami widziałam, że na twardszą folię wyciskają lukier (pod spodem kładzie się rysunek), czekają aż zastygnie i odciskają takie coś na masie cukrowej. Można wtedy w powstałych wgłębieniach lukier wycisnąć - też dobry sposób na przeniesienie kształtów
dump.gif
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
z tym lukrem to znam sposob taki ze:
mamy na kartce wydrukowany szablon. Kladziemy na to albo papier bialy przezroczysty albo folie spozywcza. Najpierw odrysowujemy kontury, potem pola wypelniamy kolorowym lukrem. Na koniec na calosc kladziemy lukier bialy i rowno rozsmarowujemy. Wkladamy do lodowki. Jak zastygnie to obracamy do gory nogami i odrywamy folie lub papier i mozemy klasc na tort biala strona
icon_biggrin.gif
odrysowany wzor bedzie widoczny. Nie wiem czy w miare logicznie opisalam - sprobuje poszukac jakis filmik w internecie
icon_biggrin.gif