Trójkolorowy włoski sernik

atina

Member
Lut 27, 2008
961
2
0
Przepis podany przez Dziunię w przepisach niewypróbowanych.
Jak go piekłam dokonałam małych zmian : do każdej warstwy dawałam tylko 1/3 szklanki cukru, do warstwy migdałowej dodałam dodatkowo połamane płatki migdałowe (1/2 szklanki), miałam troszkę mało wiśni, bo tylko połowę tego co jest w przepisie. Piekłam w tortownicy 23cm. Orzechy do warstwy spodniej trzeba bardzo drobno posiekać, bo inaczej mogą być problemy z wyklejeniem dna.
Sernik jest pyszny.

Składniki na formę 23-24 cm

Spód:

- 1/2 filiżanki mąki
- 56 g masła
- 1/4 filiżanki orzechów włoskich
- 1 łyżka cukru

Nadzienie:

Warstwa czekoladowa:
- 310 g serka kremowego zmiękczonego
- 2 jajka
- 1/2 filiż. cukru
- 1/4 filiż. kakao
- 1/2 łyżeczki wanilii
- 1/4 filiż. mini chipsów czekoladowych (drażetek)

Warstwa migdałowa:
- 310 g serka kremowego zmiękczonego
- 3 łyżki śmietany 30-36%
- 1/2 łyżeczki ekstraktu migdałowego
- 2 jajka
- 1/2 filiż. cukru

Warstwa owocowa:
- 310 g serka kremowego zmiękczonego
- 2 jajka
- 2 krople czerwonego barwnika spożywczego
- 1/2 filiż. cukru
- 1 1/2 odsączonych wiśni

Na polewę:

- 1/2 filiż. kwaśnej śmietany
- 1/2 filiż. cukru
- 1 łyżeczka wanilii

Nagrzać piekarnik do 175*C.
Na spód wymieszać mąkę, masło, orzechy i cukier. Przełozyć masę do natłuszczonej formy, docinąć do dna i piec ok. 15 minut, aż się zarumieni. Wyjąć na kratkę.
Na masę czekoladową zmiksować ser, jajka, cukier, kakao i wanilię. Wmieszać chipsy czekoladowe i przełozyć masę na spód. Zapiekać 20-25 minut. Wyjąć z piekarnika i odstawić na kratkę.
Na mase migdałową zmiksować ser, śmietanę i ekstrakt, dodać jajka i cukier, wymieszac na gładko. Ostrożnie za pomoca łyżki przełozyć masę na sernik rozsmarowując ją w razie potrzeby. Zapiekać ok. 25 minut. Wyjąć z piekarnika i odstawić na kratkę.
Na mase owocową zmiksować ser, cukier, jajka i barwnik. Dodać wiśnie i ostrożnie wyłożyc na sernik. Zapiekać ok. 30 minut, aż środek będzie lekko ścięty. Wyjąć i odstawić na kratkę.
Na polewę wymieszać kwaśną śmietanę, cukier i wanilię. Wylac ostrożnie na ciasto i ostatni raz zapiekać ok. 8 minut. Wyjąć z piekarnika i studzić 2-3 godziny na kratce. podawać w temperaturze pokojowej.

Tr_jkolorowy_w_oski_sernik.jpg

Tr_jkolorowy_w_oski_sernik3.jpg
 

Załączniki

  • Tr_jkolorowy_w_oski_sernik.jpg
    Tr_jkolorowy_w_oski_sernik.jpg
    39.8 KB · Wyświetleń: 0
  • Tr_jkolorowy_w_oski_sernik3.jpg
    Tr_jkolorowy_w_oski_sernik3.jpg
    35.1 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,683
520
113
Anita
lecker.gif
przepiękny i taki kolorowy , super wygląda naprawdę , pysznie