Trójniak

moni77

Member
Wrz 20, 2004
8,558
0
0
Składniki :
2 szklanki i łyżka mąki, 25 dag masła roślinnego, 8 łyżek oleju, 5 jaj, szklanka cukru, łyżeczka octu, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, łyżka kakao, pół szklanki maku, zapach waniliowy.
Wykonanie :
Masło roślinne utrzeć z żółtkami i cukrem na puszystą masę. Następnie dodać proszek do pieczenia, ocet, olej i zapach waniliowy. Znowu utrzeć. Wsypać dwie szklanki mąki, wyłożyć pianę ubitą z białek i starannie wymieszać. Podzielić ciasto na 3 części. Do jednej dodać łyżkę mąki, do drugiej łyżkę kakao, do trzeciej pół szklanki maku. Do wysmarowanej tłuszczem blachy wyłożyć ciasto białe, potem ciasto z kakao, na wierzch ciasto z makiem. Po upieczeniu polać polewą kakaową.

http://www.ksiazka-kucharska.pl/przepis/40/Trojniak/

żaden tam rarytas ale bardzo szybko wychodzi:)
zaczęłam robić i w trakcie doczytałam ze ono ma ogromna ilość tłuszczu, ale dokończyłam dzieło i nie żałuje.
smaczne, szybkie
dałam 4 jajka, wymiękłam przy 6 łyżce oleju, zamiast zapachu dałam łyżeczkę cukru waniliowego, cukru dałam 3/4szklanki
piekłam na termoobiegu w 160-170 stopniach około 20-30 minut - do suchego patyczka , robiłam w dużej tortownicy i polecam mniejszą blachę.