Wuzetka cytrynowa

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
dzisiaj zamierzam zrobić
icon_biggrin.gif
 

_Gonia_

Member
Mar 25, 2010
249
0
0
Zrobiłam ponownie; wyszła przepyszna i jak zwykle zrobiła forore na przyjęciu (ale biszkopt robie z innego przepisu bo z tego wychodzi i twardy, cieńki placek).
 

sachmet83

Member
Wrz 20, 2010
20
0
0
Witam, Zrobiłam to ciasto do pracy na swieta i wszystkim bardzo smakowało. Moje uwagi, piekłam w formie 36x28cm wiec powiększyłam ilość składników, biszkopt zrobiłam z 9 średnich jaj i odpowiednio więcej pozostałych składników. Zrobiłam tak jak w przepisie całe jaja z cukrem, Jezu te 9 jaj to miksowałam z 30 minut, bo na prawdę zależało mi aby ten biszkopt wyszedł. Ciasto po wylaniu na blachę było bardzo puszyste, trochę jak ubite na parze. Zrobiłam jeden błąd, wsypałam osobno make i kakao, przy rozkrawaniu trafiły mi się białe grudki mąki i bardzo to widać na ciemnym cieście. Biszkopt wyrósł równo, bez górek, wierzch się świecił jak zaschnięte białka, miał dużo malutkich pęcherzyków, ale był dość twardy, idealny do nasączenia i smarowania ciężkimi kremami.
Masa, ja użyłam na taką dużą blachę 1litr śmietany 38%, ale na ciasto z przepisu to chyba za dużo. Absolutnie nie czuć galaretki cytronowej, w ogóle, nikt się nie zorientował o cytrynowej nucie, śmietan fixy mają taki waniliowy smaczek może to zabiło cytrynę. Krem dobrze trzyma formę, po dodaniu śmietan fixów i zimnej galaretki do bardzo zimnej ubitej śmietany momentalnie zgęstniał że smarowałam nim ciasto, więc nie jest aż takie konieczne wykańczanie tego ciasta w blaszce. Na pewno wrócę kiedyś to tego ciasta.
 

Załączniki

  • _DSC1136hhh.jpg
    _DSC1136hhh.jpg
    93.4 KB · Wyświetleń: 1

rastafa

Member
Lis 4, 2012
92
0
0
Dzisiaj zrobię ta W-Z-tke na dzien taty. Mam złe doświadczenie z 'brazowymi' biszkoptami i ciastami więc sie trochę boje ale cóż " do odważnych świat należy " ;)
 

Lirene

Member
Paź 20, 2005
263
0
0
Ciasto wyszło twarde, nie wyrosło prawie w ogóle. Ile czasu trzeba miksowania jajka, może za krótko to robiłam.
 

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,329
1,594
113
To ciasto wychodzi niziutkie, ja powiększam o 1/5. I jest niskie, czasem ledwo przekrajam. Ale.... po przełożeniu, jak postoi w lodówce robi się wyższe. I z każdym dniem smaczniejsze. Najlepiej zrobić je co najmniej 1 dzień przed imprezą.
 

Lirene

Member
Paź 20, 2005
263
0
0
W smaku jest dobre. Trochę za mało naponczowalam ale i tak wszystkim smakowało. Krem robiłam z ubitej śmietanki i mascarpone.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: