Wykwintna sałatka z kurczaka

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
O, dziękuję.
 

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
Mała_Mi, no wiadmo, że nieco straci, ale jak nie możesz to co robić? A pestki słonecznika możesz? Co prawda nie próbowałam, ale może będą ok.

Moi, ja lubie ją robić z całego kurczaka i pieczonego, choć w oryginalnym przepisie był wędzony.

Sionia, jak dla mnie 2 łyzeczki są w sam raz, ale zawsze można dodac jedną, a potem ewentualnie jeszcze dosypać.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Moi

Member
Paź 28, 2008
4,240
0
0
Zrobiłam tak jak mówiłam, tyle że pierś posoliłam, popieprzyłam, posypałam troszkę majerankiem, a następnie ugotowałam na parze.
Wyszła bardzo soczysta i aromatyczna.
A sałatka - rewelacja!
icon_mrgreen.gif
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Szukałam przepisu na jakąś prostą i smaczną sałatkę dla gości. A ona mi z nieba spada!
Wystarczy zrobić w sobotę rano, na popołudnie?


Moi, z jednej całej piersi robiłaś? Jakie proporcje innych składników?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Moi

Member
Paź 28, 2008
4,240
0
0
Zrobiłam z jednej piersi (znaczy się jedna taka podwójna, prawa i lewa z jednej kury
icon_smile.gif
), do tego paczka nerkowców (200 g) i 60 dag winogron i wyszła słuszna micha
icon_smile.gif
, tak słuszna, że sprezentowałam 1/3 moim rodzicom, bo my sami to co najmniej kilka dni byśmy ją męczyli.
 

Moi

Member
Paź 28, 2008
4,240
0
0
I tak jak pisze Jaco, żeby było jej więcej, a przy okazji była lżejsza można dodać sałatę lodową.
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Potrzebuję na jakieś 8-10 osób, więc taka ilość wystarczy?
Sałaty nie będę dodawać, bo przeforsowałam tę zamiast innej, z sałatą właśnie.
zahnlos.gif
Co ją teściowa chciała robić.
icon_mrgreen.gif
 

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
Moi, cieszę się, że smakowała.
Agatko, wszystkie składniki możesz przygotować poprzedniego dnia, czyli upiec kurczaka, pokroić, wypestkowac i pokroić winogrona- no chyba, że masz małe bezpestkowe. A połączysz z sosem rano w sobote i bedzie dobrze.
Zależy jak głodne będą te osoby
icon_mrgreen.gif
. Ale z 2 piersi to moim zdaniem za mało.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Czas będę miała, więc mogę śmiało w sobotę robić, tylko o to połączenie mi chodziło. Kilka godzin wystarczy w takim razie.

Aha, zapomniałam oczywiście napisać, że to nie będzie jedyne jedzenie jakim gości podejmę.
rofl.gif

 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
joannas,moge pestki slonecznika
icon_biggrin.gif
Dziekuje!
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
MAm upieczone 3 piersi, 200g nerkowców (solonych, chłop kupił
icon_rolleyes.gif
), i dużą kiść winogron.
Mam ochotę jeszcze cząstki mandarynek dorzucić.
rofl.gif
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Sałatka bardzo nam smakowała. Nam i młodszym gościom. Zdecydowanie będę powtarzać.
Z tych ilości, które podałam dla 8 osób było ok, ale gdyby wszyscy jedli uczciwie, to byłoby mało.
Teściowie spróbowali i kręcili nosem, bo jak to tak kurczak z winogronami?
icon_rolleyes.gif
A tak to ciągle powtarzają, że może coś nowego byśmy robili... a jak przychodzi co do czego, to najlepsza jarzynowa...
rofl.gif

Aha... nerkowce... "co to jest? goście pomyślą, że robaki".
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Niezmiennie pyszna! Poszła cała jako pierwsza.
mniam.gif

Na dnie miski sypnęłam sałaty lodowej, trochę jako wypełniacz, ale bardzo fajnie się skomponowała
icon_smile.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Po temperaturze pieczenia wnioskuje, ze chodzi raczej o malego, 1-1.2kg kurczaka. Pewnie z powodzeniem mozna uzyc tu piersi samych.

i na pewno uprazylabym te nerkowce z przepisu, a nawet zastapila innymi orzechami. Poza tym lubie salatki o smakach pikantnych smakach wiec bez cayenne czy mieszanek nie obyloby sie na pewno.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
Średni kurczak, tak 1-1,5 kg. Piekę do miękkości, czasmi dłużej niż godzinę. Wolę robić tą sałatkę z całego kurczaka a nie tylko piersi. Nie trzeba się trzymać ściśle podanych proporcji.
Uwierz mi Tatter, że sałatka jest ostra, a raczej pieprzna.
icon_biggrin.gif
Orzechy i winogrona mają być delikatne i słodkawe, jako równowaga do sosu. Planuję ją na najbliższą sobotnią imprezę.