Ziemniaki zapiaszczone*

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
nie wiem czy je juz chwalilam, ale zrobilam w tamtym tygodniu, mialam wspanialay gatunek ziemniakow, wyszlo naprawde niebo w gebie
mniam.gif


ja dodaje jeszcze musztardy dijon
 

aniusia

Member
Gru 18, 2008
23
0
0
PRZE-PY-SZNE i do powtorzenia setki razy. Moglabym je jesc codziennie. U mnie byly z sosem czosnkowym i stripsami z piersi kurczaka tak jak dziewczyny wczesniej robily + oczywiscie sosik czosnkowy, ktory co prawda wyszedla mi ciut ( no moze troche wiecej niz ciut ) za ostry ale cale danie po prostu rewelacja!


Marghe dziekuje
bussi.gif
 

futro76

Member
Lip 27, 2009
200
0
0
jejku kolejny przepis - niebo w gębie, moja mama wniebowzieta, zażyczyła sobie jutro na obiad, a dzieci moje i sasiednie zajadały ze ledwo dla mnie wystarczyło:)
 

Krystal

Member
Wrz 20, 2004
23,129
1
0

futro76

Member
Lip 27, 2009
200
0
0
co niedzielę mój synuś juz od 8 rano krzyczy ... dziś na obiad piaskowe ziemniaczki!!!! pyszne są same nawet na zimno
fiesgrins.gif
i z dodatkami kurczak gyros, pieczone udka z kurczaka i tzaziki . u mnie w domu już zagościły na stałe:) polecam:) pychorka
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,406
3,705
113
Zrobiłam.
mniam.gif

Ziemniaki opiaszczałam na blasze, na której później je piekłam, z myślą, by przyrumienioną i pachnącą czosnkiem bułkę wykorzystać do posypania fasolki szaparagowej. Wyszło super.
Piekłam w wyższej temperaturze, a pod koniec w termoobiegu, by się wszystko ładnie zrumieniło.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ma się
icon_smile.gif
i się robi bo pyszne.
Jak pieczesz np mięso, czy jakiegoś kurczaka to one się zrobią jakby przy okazji, nie licząc wcześniejszego przygotowania przed pieczeniem.
A ja jeszcze robiłam tak że gotowałam ziemniaki do miękkości, byleby nie zbyt. Studziłam lekko, kroiłam na cząstki i na patelni kończyłam przygotowania - nie zapiekałam już.
Najpierw na tłuszczu podsmażałam bułkę, żeby była złota i chrupka, potem dopiero czosnek, chwila i wrzucałam ziemniaki.
I też są pycha
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: