Zupa cygańska

Arribeth

Member
Cze 19, 2006
76
0
0
Przepyszna ta zupa! Ponieważ nie udało mi się dostać wędzonego boczku nabyłam dwie laseczki kiełbasy leśnej, cienkiej, rzekomo wędzonej. I groszku dodałam mniej, bo trochę się go obawiałam w zupie. Następnym razem zamiast groszku wrzucę trochę czerwonej fasoli, chociaż i z groszkiem jest rewelacyjna. Wchodzi do stałego repertuaru:)
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Przyznam szczerze, że też daję mniej groszku. No i dzięki za pomysł z fasolą, następnym razem dodam. A boczek często kupuję taki z Biedronki, on jest wędzony i bardzo często piękny, chudy no i chyba surowy, znakomicie się spisuje w tej zupie.
 

baronblix

Member
Paź 30, 2007
3
0
0
Pani Beato,
zupe zrobiłam i jest przepyszna,
jestem wyjątkowym beztaleciem zupowym a chłop zażądał płynnego obiadu
zamiast groszku dałam czerwoną fasole , bo bardzo lubimy
sycąca niesamowicie i bardzo oryginalna w smaku
dziekuje za przepis
icon_smile.gif
 

kornasia

Member
Maj 17, 2008
1,039
0
36
Musze jutro pamietac na zakupach o boczku, bo nabralam wielkiej ochoty na te zupe, a powinnam zutylizowac warzywa.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kornasia

Member
Maj 17, 2008
1,039
0
36
mmmmmmmmmnniiiiiiiaaaammmmm.....
pyszny boczus trafilam w miesnym, jak swojski, nadal ton calej zupie.....
gdyby internet przekazywal zapachy, czytajac te slowa bieglybyscie juz ku lodowce ;)
 

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
Moja troche pokombinowana-z kapusta,3-kolorowa papryka,bez groszku,i z dodatkiem makaronu
rozgrzewajaca,na te zimowa aure

IMG_0143.JPG
 

Załączniki

  • IMG_0143.JPG
    IMG_0143.JPG
    519.2 KB · Wyświetleń: 1

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
35,017
1,597
113
Dzisiaj jedliśmy na obiad, zrobiłam z boczkiem, dodałam zieloną pietruszkę i czosnek z praski
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif
.
Zupa pożywna, szybko się robi - polecam.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Swietna na zime.
 

Elin

Member
Sty 21, 2008
98
0
0
Przypomina mi zupę, którą jadałam u rodziny na południu Polski w dzieciństwie. koniecznie muszę sprawdzić, czy to to samo, bardzo dobrze ją wspominam
icon_smile.gif


 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Pyszna jest ta zupka. Robiłam już kilka razy. Ja jednak robię z dobrą kiełbasą zwyczajną lub swojską, którą podsmażam na patelni bez oleju na małe skwareczki (w sumie to można raczej powiedzieć, ze wytapiam z niej tłuszcz, aż z kiełbaski zrobią się fajne chrupiące z zewnątrz kawałki). Pycha! Całą rodzina ją bardzo lubi i to prawda, że na chłodniejsze dni jest idealna.
 

katarzynka

Member
Wrz 13, 2004
1,003
0
0
przepyszna! :D
 

Platonow

Member
Gru 21, 2008
6
0
0
U mnie wyszła fantazja na temat żółci. Paprykę czerwoną zastąpiłam żółtą. I żeby było po cygańsku, dodałam papryczkę chilli. mniammmmmmmmm
 

Chlorofilka

Member
Lut 16, 2008
95
0
0
zupa pyyycha
icon_smile.gif
) moja wyglądała tak..Zupa_cyganska____1.JPG
 

Załączniki

  • Zupa_cyganska____1.JPG
    Zupa_cyganska____1.JPG
    1 MB · Wyświetleń: 1
  • Zupa_cyganska____1.JPG
    Zupa_cyganska____1.JPG
    1 MB · Wyświetleń: 0

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
gotowałam w ten weekend (tym razem była z zieloną papryką) i przy okazji zrobiłam zdjęcie boczku jakiego do niej używam,wspominałam o nim wyżej, z Biedronki ( tzn. ze świni ale w Biedronce kupowany
zahnlos.gif
):
boczek.jpg
 

Załączniki

  • boczek.jpg
    boczek.jpg
    104.5 KB · Wyświetleń: 1