Zupa ogórkowa z grzybami / Рассольник постный &#

anni

Member
Wrz 1, 2009
284
0
0
000dh3qp.jpg


Składniki:

* 30 g suszonych grzybów
* 3 -4 sztuki ogórków kiszonych
* 3 ziemniaki
* 3 - 4 łyżki ryżu (umytego)
* 1 cebula
* 1 marchewka
* pół korzenia pietruszki
* olej roślinny, sól, pieprz, śmietana

Wykonanie:

Grzyby umyć i namoczyć w wodzie na kilka godzin, a następnie obgotować w tej wodzie. Kiedy grzyby już będą miękkie, dodać ryż i ziemniaki pokrojone w kostkę. Posolić i popieprzyć do smaku.
Cebulę pokroić w drobną kosteczkę, marchewkę i pietruszkę utrzeć na tarce jarzynowej. Podsmażyć na oleju roślinnym i dodać do wywaru grzybowego.
Ogórki również utrzeć na tarce jarzynowej i poddusić na oleju do miękkości, a następnie dodać do zupy, jak ziemniaki już będą miękkie. Razem chwilkę pogotować. Można dodać jeszcze soku z ogórków wg własnego smaku.
Zupę można podawać czystą lub zaprawić śmietaną

 

Załączniki

  • 000dh3qp.jpg
    000dh3qp.jpg
    250.9 KB · Wyświetleń: 1

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
No to jest zupełnie inna zupa niż nasza ogórkowa. Na pierwszy rzut oka myślałam że jest z pomidorami ale nie widzę ich w składzie. Nie wyobrażam sobie smaku zupy ogórkowej z grzybami, ale że lubię i grzybową i ogórkową osobno, to pewnie też takie połączenie mogłoby mi odpowiadać. Przez pewien czas jeszcze nie będę jadła zup, no i suszone grzyby już się skończyły ale przepis zapisałam sobie bo wydaje mi się ciekawy.
 

anni

Member
Wrz 1, 2009
284
0
0
Samanta ,spróbujcie, może wam przypodoba się taka zupa.
icon_wink.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Kolor to od podsmazonej marchewki.
Bardzo mi sie podoba. W sumie grzyby suszone z kapusta kiszona sie zjada to czemu nie z ogorkami
icon_wink.gif

U mnie na liscie. Kocham zupy.
 

kornasia

Member
Maj 17, 2008
1,039
0
36
Pyszna ta zupa, na pewno do powtorki,
lecker.gif

grzybow wrzucilam troche wiecej, a i nie chcialo mi sie ogorkow trzec, to dalam przecier ogorkowy.