zupy rozgrzewające - meksykańska

morela70

Member
Wrz 19, 2004
50
0
0
Ktoś musi zacząć wątek "zupny" :dump:
Meksykańska - baaaardzo pożywna :mrgreen:
Składniki:
50 dag piersi z kurczaka
1 puszka kukurydzy
1 puszka czerwonej fasoli
1 czerwona papryka
5 ogórków kiszonych średniej wielkości
3 cebule
6-8 łyżek keczupu
vegeta albo sól
przyprawa meksykańska "Kamis"

Piersi pokroić w kostkę. Podsmażyć na małej ilości oleju, posypać vegetą. Jak zmiękną to wyjąć z patelni. Cebulę pokroić w kostkę, zeszklić na oleju. Dodać pokrojone w kostkę ogórki i paprykę. Wsypać osączone kukurydzę i fasolę. Posypać przyprawą meksykańską i wymieszać. Zalać wodą - do pożądanej gęstości zupy - zagotować, dodać keczup. Chwilę razem pogotować. Dodać kurczaka. Pyszne z białym pieczywem.
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Nie pamiętam czyja to była zupa, ale STRASZNIE ją w mym domku lubimy (zwłaszcza w paskudne chłodne i deszczowe dni...). Dzielę się zatem z Wami tymże przepisem mając nadzieję, że autor nie będzie miał mi tego za złe...

Zupa Mexico - 3S czyli szybko, smacznie i syto
0,5 kg mięsa wołowego mielonego
3 ząbki czosnku
1 duża cebula
1 duży słoiczek pieczarek we własnym sosie ( 0,5 kg świeżych )
1 puszka pomidorów bez skórki krojonych w kostkę
1 puszka kukurydzy
1 puszka fasoli czerwonej
1 puszka fasoli białej
sos Tabasco
sos sojowy
30 dag sera żółtego
3 łyżki oleju

Cebulę i czosnek szklimy na oleju w średniej wielkości garnku. Dodajemy mięso, mieszamy podczas smażenia tak, aby nie pozostawało w dużych kawałkach, doprawiamy sosem Tabasco i sosem sojowym. Następnie dodajemy łącznie z zalewą pomidory, kukurydzę, fasolę i pieczarki. Całość dusimy ok.10 minut uważając aby fasola nie popękała. W czasie, gdy zupa dochodzi tarkujemy ser żółty. Sprawdzamy smak by doprawić według upodobań. Podajemy zupę posypaną serem. Jest naprawdę pyszna.
Wersja bardziej pracochłonna: z mięsa mielonego robimy małe kuleczkowe kotleciki (ja robię je tak jak mielone kotlety), smażymy je osobno i dodajemy do zupy razem z pozostałymi składnikami.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Nunia

Member
Mar 12, 2005
289
0
16
Zrobiłam dzisiaj zupkę 3S - potwierdzam - faktycznie szybka, smaczna i syta!
Musiałam tylko dodać trochę wody - bo mi gulasz wychodził
No i te pieczarki - w sklepie nie było w zalewie więc dałam surowe i nie bardzo wiedział co z nimi zrobić, ostatecznie poddusiłam na masełku.
I stanowczo trzeba dodefinniować pojęcie - średni garnek - ja wziełam średni i w trakcie musiałam go zmienić na największy. Pewnie mi się perspektywa przesunie w kierunku większych jak będę miała więcej moredk do nakarmienia :mrgreen:
Zupę polecam!!!!!!!!!!!
Będę ją robiła często, lubemu smakuje. W dodatku obiad na jutro też mam z głowy.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Zrobiłam właśnie, jest pyyyszna, ale namieszałam kombinując ją z kilku przepisów.
Dodałam mięsko mielone lecz wieprzowe gdyż tylko takie zaposiadałam sypnełam kukurydzę, fasolkę, pomidory, cukinię, pieczarki i jednego ziemniaczka pokrojonego w drobną kosteczkę, bo jakoś czegoś mi w smaku brakowało. Nie dałam ogórków :lol:
 

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
Zrobilam zupke moreli. Zrobiona w dziesiec minut, fajnie smakowala. Napewno jeszcze kiedys zrobie.