Blyskawiczne ciasto z owocami na oleju

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
4 jaja
1 szklanka cukru
0,5 szkl. oleju
1,5 szkl. maki luksusowej
1,5 lyzeczki proszku do pieczenia
owoce (np truskawki, jagody, wisnie, jablka)
aromat (np pomaranczowy)

zmiksowac cale jaja z cukrem, dodac olej i miksowac, na koniec dodac make z proszkiem, zapach i wszystko razem dobrze zmiksowac. foremke wysmarowac tluszczem lub wylozyc papierem do pieczenia, wylac ciasto i na ciescie ulozyc owoce. piec ok godzinke w uprzednio nagrzanym piekarniku.

przepis na Mniammniam nadeslala: Magdalena Mlynarska


ja najbardziej lubie to ciasto w wersji: jablka pokrojone w duza kostke i posypane obficie cukrem waniliowym i cynamonem, najpierw wysypuje na ciasto troche jagod a potem ukladam te jablka, calosc posypuje jeszcze lekko brazowym cukrem, przepyszne
icon_smile.gif
 

dorka

Member
Wrz 17, 2004
1,305
0
0
Dziękuje
icon_smile.gif
To ciasto to takie jak piaskowe w smaku? I cukrem przed pieczeniem posypać ?
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
nie, nie Dorka, absolutnie nie piaskowe, przez to ze jest w nim olej jest przyjemnie mieciutkie i wilgne. cukrem posyp jeszcze przed pieczeniem, on sie skaramelizuje i bedzie fajnie chrupal przy jedzeniu
icon_smile.gif
 

dorka

Member
Wrz 17, 2004
1,305
0
0
Jest faktycznie błyskawiczne, zrobiłam je jak mój mąż powiedział: "Już wychodzę" . Szedł do swojej mamy, wyprawiłam go z pachnącym ciastem
icon_smile.gif


I jest przepyszne! I nie ma zakalca
icon_smile.gif
 

dorka

Member
Wrz 17, 2004
1,305
0
0
A dziś zrobiłam ze śliwkami , jest wyśmienite. Zanim nagrzał się piekarnik ciasto było juz na blaszczce
icon_smile.gif

To jest przepis dla mnie
icon_smile.gif
 

dorka

Member
Wrz 17, 2004
1,305
0
0
A teraz wcinam jeszcze cieplutkie z jabłkami i cynamonem, a w piekarniku siedzi z gruszkami, obydwa są na jutro :dump:
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
Dorka, to zaszalalas :mrgreen: ja uwielbiam to z jablkami i jeszcze troche jagod do nich sypnac.... mmmmmm..... pychota.....
sprubuj jeszcze z wisniami, moga byc zwykle z kompotu ze sklepu, tylko je dobrze osacz z soku
icon_smile.gif
 

Apsik

Member
Paź 29, 2004
856
0
0
Zrobiłam dziś w takiej wersji jak radziła Ruzia - z jabłkami, cynamonem i cukrem waniliowym na wierzchu. Fajne ciasto, szybko sie robi, mało upapranych naczyń i, to co najważniejsze, wyszło pyszne
 

Ziarenko

Member
Wrz 13, 2004
456
1
0
Oj, ja to dzisiaj zrobiłam kosmiczną przeróbkę tego ciasta!
Zachciało mi się czegoś słodkiego, ale mąki miałam tylko jakieś 2/3 szklanki. No więc do ciasta użyłam mixu - zwykła mąka+żytnia razowa+kaszka manna. W sumie półtorej szklanki, jak w przepisie, ale trochę zdrowiej :mrgreen:
Owoców oczywiście też nie miałam, ale, że ciasto gęste, to uznałam że można do niego bakalie różniaste wrzucić. Dałam: rodzynki, wiórki kokosowe, pestki dyni, mak. Nic nie opało na dno, ciasto wyrosło jak trzeba (proszku nieco więcej sypnęłam) i było pyszne :mrgreen:

Zdjęcia Wam nie pokażę, bo ciacho już zeżarte :shock:
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
zrobiłam z wisniami i wisnie opadły na dno
icon_sad.gif
Ale ciasto było pyszne i od razu została pozarte. na drugi dzień zrobiłam z podwojnej porcji i dałam jabłka i tego samego dnia znikneło.
Niestety mam do kitu piekarnik co chyba nie grzeje od dołu :cry:
 

dorka

Member
Wrz 17, 2004
1,305
0
0
Jutro będę piekła z brzoskwiniami , dla Bartka na urodziny
icon_smile.gif
Może kremem przełożę
icon_smile.gif

Jak nie zpomnę to fotke wstawię
icon_smile.gif


To jedno z moich ulubionych ciast ze wzgledu na smak i łatwość i szybkość przygotowania . A wariacji na temat tego ciasta jest masa
icon_smile.gif
Uwielbiam z jabłkami i cynamonem , albo z brzoskwiniami i płatkami migdałowymi
icon_smile.gif
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
Dorka ale masz ladny awatarek ;)
sorry Ruzia za zasmiecanie
:mrgreen: :cheers:
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
paula albo daj na wierzch duzo bitej smietany tez bedzie pasowalo a nastepnym razem daj spokojnie duzo owocow, ja prawie cala powierzchnie ciasta zasypuje owocami
icon_smile.gif