Ananasowiec

basiak

Well-known member
Kwi 11, 2006
201
169
43
Biszkopt: 5jaj, 1 i 1/3 szkl. cukru, 4 łyżki wody, 2 niepełne szklanki mąki,2 łyzeczki proszku do pieczenia.
Z podanych składników zrobić ciasto biszkoptowe i upiec.
Masa:: puszka ananasów, 2 galaretki ananasowe,2 budynie ananasowe(mogą być też śmietankowe) kostka margaryny.
Z puszki odlać sok, dolać do niego dwie szklanki wody i wymieszać. Odlać z tego pół szklanki i rozmieszać w tym budynie a pozostałą część zagotować i do gotującej się wody /z sokiem ananasowym/ wsypać galaretki i dokładnie wymieszać. Wlać budynie chwile pogotować i dodać do tego margarynę. Gotować do rozpuszczenia margaryny cały czas mieszając. Na końcu dodać pokrojone w kostkę ananasy, wymieszać i gorące wylać na przekrojony biszkopt. Wierzch można posypać cukrem pudrem lub polukrować.Można też posmarować bitą śmietaną. Ciasto wstawić do lodówki aby masa dobrze stężała.
Można zamiast ananasów użyć brzoskwiń w puszce i wtedy galaretki i budyń powinny być brzoskwiniowe.
Ciasto jest pyszne bo jest winne i nie jest za słodkie.
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
Zrobiłam to ciasto bo je jadłam i jest pyszne
przepis dostałam od właścicielki Miodowego Dworu
robię podobnie, ale:

Biszkopt robię z 6 jaj, pozostałe składniki w takiej samej ilości jak powyżej.
Ubijam pianę miksując dodaję cukier + żółtka+ woda na końcu mąka z proszkiem i już tylko delikatnie mieszam
Piekę w temp 180 stopni ok 30-40 min

Do masy daję masło a nie margarynę, i po wystudzeniu dodaję ananasy i dopiero przekładam biszkopt.



 

Russkaya

Member
Cze 10, 2010
113
0
0
Zrobiłam, pycha! Wszystkim smakowało
icon_smile.gif
Dzięki!



 

wika

Member
Cze 22, 2006
3,636
0
36

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Czy biszkopt trzeba dodatkowo nasączyć ponczem, czy wystarczy tylko przełożyć go kremem ?
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
imp_act @ 3 Aug 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1159987i bez nasączania nie jest za suchy ? Rozumiem, że może od tego kremu robi się nieco wilgotniejszy ?
Pytam bo rodzinka nie toleruje suchych biszkoptów, a nie chce też żeby mi wyszła mokra paciaja.
w przepisie który dostałam biszkopt nie był nasączany i ja nie nasączam. Masa jest dość ciężka, nie wiem, czy nasączony biszkopt by ją utrzymał, czy nie zrobiłaby się ciapa chociażby przy krojeniu
gruebel_2.gif

a foremkę zmierzę w domu
 

elkunia

Member
Mar 20, 2006
209
0
0
Upiekłam,polecam bardzo dobry przepis masa mi bardzo smakowała mimo, że ją trochę odchudziłam dałam pół kostki masła
lecker.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
imp_act @ 3 Aug 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1159987i bez nasączania nie jest za suchy ? Rozumiem, że może od tego kremu robi się nieco wilgotniejszy ?
Pytam bo rodzinka nie toleruje suchych biszkoptów, a nie chce też żeby mi wyszła mokra paciaja.
Tego ciasta jeszcze nie robiłam ale sądzę że będzie tu podobnie jak w Królewiczu - tam też biszkopt przekładany jest kremem budyniowym z wmiksowanym masłem na gorąco i gorącym się smaruje - dodatkowo tam jest cały biszkopt, nie krojony i dodatkowo dwa miodowe placki - po nocy w lodówce całe ciasto jest mięciutkie, zupełnie nie suche, nawet miodowe placki miękną i są rozpływające się w buzi - więc tu biszkopt powinien być mięciutki jak masełko
fiesgrins.gif


Zastanawiam się czy wyszłoby ze świeżymi truskawkami
gruebel_2.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Będzie z wiśniami
icon_smile.gif


Tylko wdzięczna bym była za podanie chociaż w przybliżeniu ile tego soku w puszce jest, ile mam dać soku wiśniowego w zastępstwie zalewy z puszki?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sabuto

Member
Mar 23, 2012
6,305
0
36
Cinka @ 6 Jun 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1299789Będzie z wiśniami
icon_smile.gif


Tylko wdzięczna bym była za podanie chociaż w przybliżeniu ile tego soku w puszce jest, ile mam dać soku wiśniowego w zastępstwie zalewy z puszki?
Przeciętna puszka ananasa ma 560g razem ze sokiem jak odsączam to mi ok. 1 szklanki soku wychodzi.Iva powinna wiedzieć dokładnie bo robiła.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Dzięki
icon_smile.gif

No tak mi coś świta że niepełna szklanka, ale wolałam zapytać... chociaż niech się dzieje wola nieba - co będzie to będzie, dam około 3/4 szklanki zobaczymy co wyjdzie
zahnlos.gif

Właśnie wstawiłam biszkopt do pieca
lecker.gif