Bajaderki drożdżowe zajaczki z glazurą miodową

sd_silver

Member
Wrz 20, 2004
1,464
0
0
Nie dosyć, że śliczne to jakie pyszne
icon_smile.gif
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Zrobiłam wczoraj, ale dzieci miały radochę!

Co prawda wyszły troche kostropate, troche popekały, ale i tak jestem z nich dumna. nastepnym razem będzie lepij.
Oto one:

dscf01710bt.jpg



i dwoje łasuchów (moje to mniejsze)

dscf01742qp.jpg



Bajaderko mam kilka pytań: ciasto wyrośnie, dzoelę je 12 część, i w jaki sposób mam kształtować bułeczki, żeby nie były takie...hm... pogiecione, tylko gładkie...

2,5 łyżeczki drożdży suchych to ile będzie zwykłych? 1,7 dkg? Wg tabelki bajaderki własnie tyle, ale wg. opinii innej internautki :wink: to byłoby około 3 dkg. Różnica jest. Robiłam z ok. 2 dkg. OK?

Aha, popekały mi, bo miałam za mało glazury
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Jakie one tam kostropate Graz! Sliczne, a ze popekane to nic
icon_smile.gif

Lasuchy to chyba nie moga sie zdecydowac, ktory zajczek nastepny do schrupania :wink:

Trudno powiedziec dlaczego popekaly - moze za krotko wyrabialas? Moze za goracy piekarnik?
Czesto za krotko wyrabiane ciasto kruszy sie i peka podczas pieczenia, ale przyczyna moze byc tez inna. Tak dla pewnosci - lepiej wyrabiac ciasto dluzej niz krocej :wink:
Mysle, ze drozdzy bylo dosc - ja dalabym troszke wiecej nastepnym razem, wlasnie okolo 3 dag
icon_smile.gif
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
ja i koguciki i zajczki zrobie na swieta- tzn Przemka zatrudnie do tej czynnosci.
:mrgreen:

Zastanawiam sie tylko czy jak w sobote rano sie je upiecze to beda na niedzielne sniadanie dobre :dump: Wiem ze jak ostatnim razem robilam zajaczki to spody mi wyszly twarde i potem musielismy je maczac przez pare sekund w spodku wody coby zmiekly :|

A jak te przechowywac coby miekkie byly na nastepny dzien?
 

Stale

Member
Paź 31, 2004
710
1
0
To juz wiemy że oprócz ptaszków i zajączki można też uformować foczki . Są cudne- gratuluje Kamilo
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Sliczne kamila :rofl: :rofl:

Podziwiam wytrwalosc w lepieniu z tak luznego ciasta
icon_smile.gif
A Ty tu mowisz o braku talentu :mrgreen:
 

Iwcia

Member
Wrz 17, 2004
728
0
0
Robilam je w zeszlym roku
icon_smile.gif
Chcialam wlozyc sobie do swieconki, no ale skonczylo sie na tym, ze je zjedlismy od razu po wyjeciu z pieca bo nie byly zbyt urodziwe niestety:) Wygladaly jak bombowce
icon_smile.gif
do zajaczkow bylo im daleko, no ale to juz moja wina
icon_smile.gif

Ciasto jest rewelacyjne, i nawet zwykle okragle byleczki z tego ciasta beda przepyszne
icon_smile.gif
 

kamila

Moderator
Członek ekipy
Wrz 13, 2004
11,874
0
0

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
He he, czyli robimy zawody na najfajniejszego koszmarka :lol:
Eeee.... to znaczy na najorginalniejsze zajączki i ptaszki :lol:
Ja jutro będę rzeźbić
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
A ja tam widze rybke - welona
icon_razz.gif


To ciasto jest chyba nieprzewidywalne i juz mnie tez kusi.

Kamila - Brawo ! :dance:
Graz - jak Ci sie udalo ... woooow ;)