Bawarskie ciasto serowe z jabłkami

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,961
113
Zrobiłam w sobotę, nic nie przeciekło. Nie miałam płatków migdałowych wiec dorobiłam pół porcji ciasta i posypałam wierzch tą kruszonka.
Najlepsza jednak na ciepło. Na drugi dzień dość mocno odwilgotniała, ale też została pochłonięta. Do ostatniego okrucha!
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Pyszne ciasto, zarowno na zimno jak i na cieplo
icon_biggrin.gif
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Ze mną chyba też musi się jeszcze oswoić, bo coś rozrabiało. Zamiast się piec jak zwykłe kruche, bulgotało, jakby się gotowało. Wyjęłam, kiedy zaczęło sie rumienić, ale wcale nie jestem przekonana czy da się ostatecznie odseparować od formy (zgodnie z radą Liski piekłam w tartowej, w tortownicy na 100% wypłynąłby mi cały tłuszcz). Teraz dopieka się z serem i jabłkami.
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Słodkie jak pierun (zbyt chojnie sypałam cukrem, bo nie miałam szklanki a poza tym albo jabłka, albo ser mogłyby być kwaśniejsze), ale przepyszne. Na zimno lepsze, bo smak robi sie bardziej wyrazisty.

Edit- dodaję zdjecie. Niezbyt imponująco to wygląda, ale smakuje znacznie lepiej :lol:
tartabawarska9yh.jpg
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
jakis czas temu wydrukowalam ten przepis, wiec nie doczytalam komentarzy pod nim i powtorzyla sie u mnie historia z wyciekaniem masla- myslalam, ze sie w kuchni udusze- ciekawe co mysleli sasiedzi czujac taki zapach
icon_wink.gif
no i wyszlo mi ciut za slodkie.
Ciasto jednak jest nietuzinkowe i przy najblizszej okazji powtorze je na pewno!

DSCF0082.jpg
 

Katja

Member
Cze 27, 2007
311
0
0
upieklam je wczoraj i jestem zachwycona
ten smak to poemat
icon_smile.gif

zmniejszylam tylko odrobine cukru w kazdej warstwie, bo my z mezem lubimy na "polslodko".

uzylam wczoraj po raz pierwszy w zyciu malaksera do wyrabiania ciasta - wiecia jak to jest - dziecko placze, chce na rece a ja mam straszna ochote, zeby sobie cos upiec. No i wzielam ten malakser...
do tej pory nie mialam pojecia, ze malakser tak fajnie robi kruche ciasto
icon_eek.gif

mam go w domu od wiekow, uzywam raz w roku do starcia kartofli na placki kartoflane
ale teraz.. nastapi era ciast kruchych
icon_smile.gif

Pokaż załącznik 22463
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,961
113
Jesteście niemozliwe
strafe.gif
icon_mrgreen.gif
Musiałam je dziś upiec i na ciepło do kawy pochłonelismy ćwierć tortownicy. Naprawde delikatne i pyszne ciasto. Jednakowóż nastepnym razem użyję delikatniejszych jabłek, np. cortlandów. Dałam ligole i mimo ze plasterkowałam cieniutko, sprawiały wrażenie nie dość upieczonych.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
cudo.
jejć dziewczyny pieczcie je koniecznie.
dawno nie jadłam tak pysznego, prostego ciasta.
masakiera
icon_mrgreen.gif


dziękuję Bajaderce za przepis ! ;)
może kiedyś się tu zjawi i przeczyta.
Bajaderko dziekuję, dziękuję, dziękuję ! :*
 

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
pyszne, pyszne, pyszne!!! Mniam, mniam, mniam
Dziękuję i pozdrawiam
anbetung.gif


bawarskie_bajaderki.JPG
 

Załączniki

  • bawarskie_bajaderki.JPG
    bawarskie_bajaderki.JPG
    184 KB · Wyświetleń: 4