Bawarskie ciasto serowe z jabłkami

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Maraa @ 21 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=740809Olcieek, czuję się jakbyś mnie na pojedynek wyzwała, a Sinistra umiejętnie podgrzewa atmosferę walki
icon_mrgreen.gif
icon_wink.gif
Lud łaknie igrzysk! Ciasta i igrzysk! Zdjęć ciasta, ciasta i igrzysk!
fiesgrins.gif
 

olasz

Member
Gru 2, 2007
3,261
0
36
tyle krzyku narobilyscie, ze sie zestresowalam. Odstresowuje mnie gotowanie, no to
siedzi sobie to ciasto w piekarniku.

wyszlo: nastepnym razem to zrobie z podwojnej porcji.
Mialam tylko jedno jablko, reszte musialam zjesc we snie chyba, bo nie pomne, dajam dwa male banany. Na ser, a pod jablko.
DObrze, ze tak szybko sie robi to ciasto, bo bede je robic czesto
icon_smile.gif
Dziekuje za przepis
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83

Załączniki

  • DSC04313.JPG
    DSC04313.JPG
    117.6 KB · Wyświetleń: 2
  • DSC04312.JPG
    DSC04312.JPG
    68.2 KB · Wyświetleń: 5
Ostatnią edycję dokonał moderator:

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
Ojej jak miło ! z dedykacją ! moja Ty
bussi.gif
bussi.gif


jak zwykle ślinię się - wygląda przepyszniasto ! i widzę też że trochę spodu poszło na kruszonkowy wierzch ?
wspaniałe
icon_exclaim.gif
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Olcieek, chciałam zrobić ładniejsze, bo takie z dedykacją muszą być superaśne! Nie da się jednak zamówić słońca
icon_sad.gif


Kruszonka z zapasów lodówkowych.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

grabinka

Member
Mar 25, 2008
244
0
0
Wczoraj robiłam
icon_mrgreen.gif
na dziś na przyjazd kuzynki takie szybkie do kawki .Rano ukroiłam kawałek by zasmakowaś .Dobre,ale chyba następnym razem posypie je od góry kruszonką tak jak zrobiła Marea bo czegoś mi brak na tych migdałowych płatkach,lekko wyschły jak się piekły.
Postanowiłam,ze podam je z bita śmietanką na wierzchu,tylko ,że mam w domu o smaku czekoladowym
gruebel_2.gif
nie wiem czy do całości będzie pasować, no ale zobaczymy.Ja osobiście czekoladę uwielbiam więc mi ona do wszystkiego pasuje
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

awoz

Member
Lis 5, 2006
4
0
0
Zrobilam te ciasto i bylo pardzo pyszne!
Serdecznie dziękuję
Awoz:)
 

Załączniki

  • 000_7838.JPG
    000_7838.JPG
    498.3 KB · Wyświetleń: 1

aaricia

Member
Sie 7, 2006
1,017
0
0
Ciasto przepyszne i wg mnie zdecydowanie najlepsze do konsumpcji zaraz po upieczeniu (potem ciasto i płatki migdałowe namakają). Jeśli chodzi o serwowanie to uważam, że tym ciastem powinno się częstować w momencie kiedy jest jeszcze w piecu - nieziemski zapach wydobywający się z piekarnika jest nieodłącznym elementem całości! (o ile nie ma dzikiej akcji z wytapiającym się i palącym masłem, jak wspomniano we wczęsniejszych postach. ja mam na szczęście szczelną tortownicę).
Zrobiłam wczoraj "szwedzki" obiad - słodko-ostrego łososia, ziemniaki i surówkę z buraków, a zapach tego ciasta wymieszany z zapachami obiadu stworzył mi wspomnienie pobytu w Sztokholmie z moją przyjaciółką..Zrobiło się bardzo nostalgicznie i bardzo pysznie, bo po spróbowaniu pierwszego kawałka nie mogłam przestać
icon_smile.gif
To połączenie sera, jabłek, migdałów jest rewelacyjne. Dziękuję
cvety.gif
icon_smile.gif


I skromne zdjęcie ostatniego kawałka (szkoda, że nie mam fotek zaraz po wyjęciu z pieca).

bawarskie_ciasto.jpg
 

Załączniki

  • bawarskie_ciasto.jpg
    bawarskie_ciasto.jpg
    237.3 KB · Wyświetleń: 5

dorota_s1

Member
Mar 13, 2007
890
0
0
Aari! bardzo Ci dziękuję, że wyciągnęłaś ten przepis, bo ja choć wydrukowałam go dawno, to jeszcze nie piekłam.
JEST PRZEPYSZNE!
Nie miałam co prawda płatków, ale i tak smakowało cudownie. Nie wiem jakim cudem wam się udaje robić zdjęcia, bo ja nie zdążyłam. Zaczekam aż kiedyś będę sama w domu i zrobię je tylko dla siebie, wtedy może się uda ;)
Co prawda lubię piec dla kogoś.
 

aaricia

Member
Sie 7, 2006
1,017
0
0
CYTATAari! bardzo Ci dziękuję, że wyciągnęłaś ten przepis, bo ja choć wydrukowałam go dawno, to jeszcze nie piekłam.
JEST PRZEPYSZNE!
Dorota, nie ma sprawy, jeszcze raz wyciągam hopla! w górę, bo jutro rano robię, na niedzielny deser, gorrrące z piekarnika, z zimnymi lodami, mmm.
Ot, taki mój słowotok-ślinotok
icon_smile.gif
 

beata-74

Member
Gru 31, 2007
98
0
0
Super na cieplo jak i na zimno dziekuje za przepis
icon_smile.gif


IMG_1192.JPG
IMG_1186.JPG
 

Załączniki

  • IMG_1192.JPG
    IMG_1192.JPG
    1.8 MB · Wyświetleń: 5
  • IMG_1186.JPG
    IMG_1186.JPG
    2 MB · Wyświetleń: 4