Beef Carbonnade*

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
Chetnych nie brakuje.
icon_smile.gif

Juz sie doczekac nie moge.
mniam.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
A ja wiem, czemu moja wypowiedz nieautorytatywna.
Jestem wiecej niz pewna, ze MASLO bardzo podnosi walory smakowe.
No niestety... poki nie wynalezli masla nie od krowy...
Ale sprobuje z ghee!
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Pyszne, naprawdę! Trochę bałam się goryczki (na początku, przed zapiekaniem, wykrzywiło mi spazmatycznie paszczę), ale po kilku godzinach (piekło się 3, bo musiałam pociągnąć z dzieciątkiem na spacer, chociaż po półtorej mięso było już miękkie) smak piwa złagodniał. Użyłam angielskiego ale, coś z palcem biskupa, butelka wywalona, więc nie sprawdzę.
Ugotowana na parze słodkawa mieszanka marchewki, brokuła i kalafiora była bardzo udanym dodatkiem. Na jutro będą grule.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
O tak pogoda rzeczywiscie sprzyja...planuje carbonade na niedziele. Ciesze sie Lisie, ze Wam pasuje
icon_biggrin.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,422
113
Mimo pogody raczej niesprzyjającej grzaniu piekarnika, dzisiaj zrobiłam to danie i nie żałuję.
Jakiś czas temu trafiłam na ciemne czeskie piwo, które mi bardzo smakuje i od tego czasu myślałam o tym daniu, bo wydało mi się do niego idealne.
Zrobiłam wg przepisu (prawie, bo nie miałam świeżego tymianku, który zastąpiłam suszonym a liście selera pominęłam, bo też nie miałam).

beef_carbonnade.jpg

Zapiekłam tylko część uduszonego mięsa; reszta na kolejny obiad.
Następnym razem pominę tylko musztardę dijon, której nie lubię i ją wyczuwałam.

Tatter,
anbetung.gif
ten przepis, jak i pozostałe Twoje, dla mnie rewelacyjny
icon_exclaim.gif
 

Załączniki

  • beef_carbonnade.jpg
    beef_carbonnade.jpg
    62.8 KB · Wyświetleń: 1

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Hazo, na zdrowie! Ciesze sie, ze zrobilas i zjadlas ze smakiem. Musztarde mozesz dac inna, ulubiona byle ostra byla...sarepska?
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
robi sie na jutro...mam nadzieje, ze moge dopiero jutro zapiec z bagietka...

kurcze, Marc mial za zadanie kupienie piwa Ale, przyniosl ale wlasnie Ale Pale, czyli jasne
icon_neutral.gif
nie smakowalo az tak mocno....zobaczymy
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
wyszlo naprawde smaczne danie, pomysl z bagietka super! sosu jest duzo i jest bardzo dobry. Mieso mi tylko wyszlo suche jak wior
icon_neutral.gif
ale to pewnie wina miesa, a nie przepisu
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Cieszymy sie, ze bylo smacznie.

Jedna z przyczyn dla ktorego mieso jest suche jest sposob w jaki przygotowuje sie je przed duszeniem. Najlepiej jest wiec pokroic (odpowiedni do potrawy rodzaj) w dosc spora kostke. Tluszcz rozgrzac do maksimum i na takim szybko obsmazac kawalki (osuszonego) miesa. Jednorazowo najlepiej wkladac kilka tylko kostek i trzymac je w sporej odleglosci od pozostalych, nie chcemy aby mieso puscilo soki (dzieje sie tak w zbyt niskiej temp. - zbyt maly ogien, lub przetloczenie na patelni).
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
mialam tylko stout czekoladowy. Kto wie,moze dlatego maly wcial az milo
icon_wink.gif

ale musialam dodac 1/4 lyzeczki miodu

Zebym ja jeszcze pamietala jaki kawalek miesa uzylam, bo bylo bdb. Tak to jest jak sie oproznia zamrazarke.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Przyszedl czas na carbonnade. Zaplanowalam na niedziele bo danie jak znalazl na dinner party, a i pogoda sprzyja - wlasnie sypie sniegiem.