Biały sernik z brzoskwiniami

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Wyciąga. Jutro robię
icon_smile.gif
 

piorunkowa

Member
Lip 11, 2007
153
0
0
Zrobiłam na święta, sernik jest rzeczywiście biały i ciężki - taki właśnie najbardziej mi smakuje. Nie dałam brzoskwiń, zrobiłam z rodzynkami i startą skórką z cytryny. Dziękuję za przepis, od teraz to jest mój ulubiony sernikowy przepis. Aaaaaa...ciasta nie robiłam bo mi się nie chciało, sernik był wysoki, równiutki i nie opadł nic a nic.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,934
1,527
113
piorunkowa @ 30 Dec 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1068605Zrobiłam na święta, sernik jest rzeczywiście biały i ciężki - taki właśnie najbardziej mi smakuje. Nie dałam brzoskwiń, zrobiłam z rodzynkami i startą skórką z cytryny. Dziękuję za przepis, od teraz to jest mój ulubiony sernikowy przepis. Aaaaaa...ciasta nie robiłam bo mi się nie chciało, sernik był wysoki, równiutki i nie opadł nic a nic.
Rozumiem, że robiłaś bez spodu - takie lubię najjjjbardziej, skoro wszystko ok. to i ja muszę zrobić.
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
piorunkowa @ 30 Dec 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1068605Zrobiłam na święta, sernik jest rzeczywiście biały i ciężki - taki właśnie najbardziej mi smakuje. Nie dałam brzoskwiń, zrobiłam z rodzynkami i startą skórką z cytryny. Dziękuję za przepis, od teraz to jest mój ulubiony sernikowy przepis. Aaaaaa...ciasta nie robiłam bo mi się nie chciało, sernik był wysoki, równiutki i nie opadł nic a nic.
Cieszę się
icon_smile.gif


Ja na święta też robiłam bez brzoskwiń, ale za to z masą makową na spodzie. Jako masa do seromakowca sprawdził się doskonale!

Robiłam z 750 g sera na taką samą blachę, więc warstwa była niezbyt wysoka, ale na dole był mak.


Maria z Łeby @ 30 Dec 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1068680Rozumiem, że robiłaś bez spodu - takie lubię najjjjbardziej, skoro wszystko ok. to i ja muszę zrobić.
Bez spodu też jest pyszny. Tylko warto wyłożyć formę papierem do pieczenia
icon_smile.gif



martyna22a @ 31 Dec 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1068942REWELACJA! mokry,ciezki,takie serniki kocham,agatko za przepis
anbetung.gif
Piękny! Aż mi się zachciało sernika.
A piernik czeka na zjedzenie
icon_smile.gif
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Miałam do utylizacji ser z lidla Pilos /1100 g/ więc padło na ten przepis bo mało czasu miałam a wydawał się szybki.Spód darowałam sobie/papier/.7 jaj 250 g cukru kostka masła i 3 łyzki maki,brzoskwinie i gotowe.Po ukręceniu wyszedł rzadki,lejący ale ogólnie nam bardzo smakował. Piekłam w 140 st 80 min. Czytam że Wasze są cięzkie a mój lekki,piankowy.
Mąz poprosił o dokładkę a ogólnie za sernikami nie przepada.
Szczerze polecam.Mikser sam wszystko za mnie zrobił w parę minut i ciasto gotowe.Na wierzch dałam rozpuszczoną z mlekiem czekoladę.
Dziękuję za przepis- u mnie wchodzi na stałe.Polecam.
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
No fakt to co było to wzięłam ale naprawdę smaczny jest nawet z chudego.Właśnie jesteśmy po kawie i serniczku.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Agatko, wykorzystałam Twój sposób pieczenia ( długi czas, niska temperatura) przy pieczeniu mojego nowojorczyka. Wyszedł idealny
icon_biggrin.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ja też, takie mi się najbardziej podobają
icon_biggrin.gif
Dzięki!
icon_biggrin.gif
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Agatko,
wyciągnęłam nowiutką forme prostokatną rozsuwaną Zenkera (kupiona kiedys w lidlu). Tylko czy nie jest ona za niska? ma tylko 3 cm wysokości. może lepiej zrobić w tortownicy?
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Za niska zdecydowanie. Chyba, że zrobisz z takiej ilości, że wyjdzie niski sernik.
Ja preferuje wysokie.
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Kupiłam wysoką blachę, sernik jest w piekarniku.

Nawiedziły mnie strzępki piosenki z czasów studenckich "tata miesza zacier nogą w wannie starannie... dzieci wylizują łyżki i kieliszki...." Nie mogłam się powstrzymac i wystrobywałam resztki masy z thermomixa, tak mi smakowało choć jeszcze surowe.