Biały sernik z brzoskwiniami

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Będzie dobry.
daumen.gif
 

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,983
479
83
Moje odczucia sa nastepujace - troche za slodki, cale zycie jadlam serniki na margarynie i jakos mi to maslo przeszkadzalo.
Metoda pieczenia rewelacyjna!! Sernik wyszedl przesliczny!!
Na pewno bede powtarzac z malymi zmianami w przepisie
icon_smile.gif
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
małgośka79 @ 18 May 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1130036Moje odczucia sa nastepujace - troche za slodki, cale zycie jadlam serniki na margarynie i jakos mi to maslo przeszkadzalo.
Metoda pieczenia rewelacyjna!! Sernik wyszedl przesliczny!!
Na pewno bede powtarzac z malymi zmianami w przepisie
icon_smile.gif
Ja bardzo słodkich ciast nie lubię, a tutaj cukru nie jest wiele. Ale zawsze można zmniejszyć ilość zgodnie z własnymi preferencjami
icon_smile.gif

No masło jest masło i smak ma. Mnie do sernika jak najbardziej pasuje.

Fajnie, że Ci smakuje
icon_smile.gif



Iva @ 19 May 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1130351mam ochotę na ten sernik, powiedzcie mi proszę jaki twaróg najlepiej kupić?
Jeśli masz dostęp do tłustego wiejskiego twarogu to taki będzie najlepszy.
Jeśli nie masz, to kup tłusty, ew. półtłusty biały ser na wagę. Najlepszy taki, żeby nie był mięciutki, kremowy, tylko trochę twardawy pod naciskiem palca. Ja taki zazwyczaj wybieram.
 

madziawoj

Member
Lut 27, 2008
245
0
16
Ja bym jednak zdecydowanie wybrała ser tłusty. Piekłam ten sernik ostatnio, a ponieważ nie dostałam sera tłustego to kupiłam półtłusty, przetarłam raz przez sito ( następnym razem zrobię to dwukrotnie albo zmielę w maszynce) i piekłam metodą gazetową w 130st przez 80 min. I niestety był niedopieczony.
Zastanawiałam się czemu się nie udał. Proporcje zachowałam zgodnie z przepisem a mimo to w smaku przypominał paschę a nie sernik. Oczywiście ta "pascha" była smaczna, ale ja chciałam upiec sernik. Problem miałam przede wszytskim z krojeniem bo nie byłam w stanie ukroić kawalka, który by się nie rozleciał przy przekładaniu na talerzyk.
Próbowałam go uratować, włożyłam go na 45min do piekarnika 160st , troche pomogło , ale im bliżej środka tortownicy tym bardziej się rozlatywał.
Oczywiscie znaleźli się ochotnicy i sernik szybko znikł, ale ja chciałabym upiec ten sernik prawidłowo.
Czy wina moze lezec po stronie sera poltlustego? Ser był kupowany na wagę, twardawy. Z tego samego sera moja teściowa upiekła pyszny, dobrze scalony sernik ze swojego przepisu ( piekla 80min w 180st).
sernik.jpg
 

Załączniki

  • sernik.jpg
    sernik.jpg
    52.2 KB · Wyświetleń: 11

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Ewidentnie się nie dopiekł. Ten smak paschy też może na to wskazywać.
Zastanawiam się czy to nie przez to, że piekłaś z gazetami... Jak by nie było one izolują ciepło dostające się do środka sernika przez ścianki formy. Joanna też piekła, ale zostawiła sernik na 3 godziny w stygnącym piekarniku.
Ja piekę bez opasek gazetowych w dużej formie i zostawiam w piekarniku, aż ten wystygnie. To powoduje, że sernik "dochodzi", ale nie wysycha.
Nie sądzę żeby ser miał znaczenie w tym przypadku.
Czy zostawiałaś go w piekarniku po upieczeniu?
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
i ja upiekłam, wszystko wg przepisu, ser tłusty
ukroiłam wczoraj kawałek na cieplo i też wydawal mi się niedopieczony
gruebel_2.gif
więc wlożylam jeszcze raz do piekarnika
dzisiaj jeszcze nie probowałam
fiesgrins.gif


edit. dzisiaj jest pyszny
lecker.gif
, więc to pewnie wina mojego piekarnika

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

piorunkowa

Member
Lip 11, 2007
153
0
0
Po raz kolejny upiekłam, tym razem bez brzoskwiń, za to z rodzynkami i skórką cytrynową. Jest to mój ulubiony przepis na sernik
sernik.jpg
 

Załączniki

  • sernik.jpg
    sernik.jpg
    90.1 KB · Wyświetleń: 10

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Nie mam pojęcia jakim cudem on Wam taki biały wychodzi, bo mój jest żółty i tyle. Za każdym razem!
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Piękne serniki i cieszę się, że Wam smakują. Ja dawno nie piekłam, muszę to nadrobić.
mniam.gif



samanto, myślę, że to zależy od piekarnika.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Agatko, wyszedłby bez kruchego spodu? Chcę go zrobić księżniczce bezglutenówce na imieniny, ale mąka pszenna odpada, a kukurydziana mogłaby zmienić smak całości.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Lis, pewnie, że wyjdzie
icon_smile.gif



Ja zrobiłam w tortownicy 16 cm z 500g twarogu, 80g masła, 150g cukru i 3 jajek. Wyszedł wysoki, bardzo wysoki.
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Zrobiłam z malinami na wierzchu. Nieco koloru zlapał, bo maliny sok puściły, ale smaku mu to nie ujmuje.
Zjadłam tylko kawałeczek, bo dla chłopa do pracy. Język mi ucieka. Na weekend zrobię dla nas.
lecker.gif
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Wyciągam, robięęęę...


Zrobiłam. Przez nieuwagę nie zmniejszyłam temperatury piekarnika, i sernik nie jest biały.
rofl.gif
Ale pyszny.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

magpie101

Member
Gru 21, 2010
503
0
0
Wszystkie ciasta na swieta mam juz zaplanowane poza sernikiem! Od dawna zastanawialam sie jaki upiec, bo chcialam taki tradycyjny, ciezki z rodzynkami i wreswzcie trafilam na ten przepis - bede piekla na swieta to napisze o wrazeniach!
Sernikow roznych robie wiele i wszystkie mi wychodza idealnie ale cos nie moge trafic na dobry przepis takiego tradycyjnego ciezkiego sernika, mam nadzieje ze ten bedzie idealny i przepis zagosci u mnie na stale
icon_smile.gif
!
 

Ila 45

Member
Kwi 22, 2008
98
0
0
Witam Cię Agatko serdecznie a ja miałam bym do ciebie takie małe 2 pytanka jak moge,mianowicie chodzi mi o ten spód makowy o którym wcześniej wspomniałas jak Ty robisz dokładniej jakbyś mogła mi napisac bo bardzo chviałabym własnie taki serniczek zrobic ale z tym spodem makowym właśnie,a może masz jakiś sprawdzony przepisik na seromakowiec bo raz już robiłam ale klapa niestety na całego także może Ty masz coś bardziej sprawdzonego, a druga sprawa to taka że chciałam upiec Twój serniczek na święta mam niecałe 1.30 sera tłustego i tutaj moja prosba o dokładniejsze składniki ile czego ?