Bułeczki rosną, kiedy śpisz :-)

pina1989:)

Member
Maj 16, 2008
210
0
0
Będę musiała je dzisiaj zrobic a jutro upiec.Na robiłam sobie smaka na nie
lecker.gif
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Witam, bardzo podobają mi się te bułki i chyba wezmę się za nie niedługo
icon_smile.gif
Mam tylko kilka pytań:

- ciasto wyrabiam, formuję i bach do lodówki, żadnego wyrastania wcześniej?
- jakiej wielkości powinnam w takim razie formować bułeczki, żeby ostatecznie wyszły dość duże?
- mocno rosną w piekarniku? mam je spłaszczyć, tak?
- Kasha, piszesz że trzymałaś je tylko 2 h w lodówce, a widzę że urosły pięknie. Czy w takim razie cała nocka (jakieś 8-9 godzin) to nie będzie za dużo?
gruebel_2.gif


Sorry, za tyle pytań, ale na razie w moim krótkim życiu upiekłam 2 partie bułek z jednego przepisu
icon_wink.gif
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Zrobiłam je i nie jestem zadowolona - nie urosły (8h w lodówce + jakieś 30 min poza), wyszły małe (ok 6cm), zbite, ciężkie, z twardą skórką. Wyglądają zupełnie inaczej niż na zdjęciach Kashy; smaczne całkiem są, ale bez rewelacji i daleko im do miękkich, puszystych bułek z piekarni. Może zrobię jeszcze jedno podejście do tego przepisu, ale będę wyrastać je poza lodówką... a może poszukam innego.
 

anuc

Member
Maj 17, 2008
908
0
0
A mi o dziwo wyszły
icon_smile.gif
Jak już napisałam u siebie, widzę w tym jakiś masoński spisek i dzieło szatana że drożdzowe ciasto rośnie w lodówce ;) Przepis wydrukowałam, coś czuję, że będę częściej robić (młode pochłaniało te bułeczki jak szalone)

 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
anuc @ 23 Jul 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=730806A mi o dziwo wyszły
icon_smile.gif
Jak już napisałam u siebie, widzę w tym jakiś masoński spisek i dzieło szatana że drożdzowe ciasto rośnie w lodówce ;) Przepis wydrukowałam, coś czuję, że będę częściej robić (młode pochłaniało te bułeczki jak szalone)
Ładne
icon_smile.gif
A, jeśli mogę spytać, jaką miały średnicę? Było 12 sztuk?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

anuc

Member
Maj 17, 2008
908
0
0
Mi wyszło 15, średnica ok 6-7cm i wysokie na ok 4. Używałam drożdży instant. Trzymałam ze 20 min, w nieco niższej temperaturze (coś mi się piekarnik nie chciał nagrzać do tych 250...). Może coś nie tak było u Ciebie z drożdzami?
 

Uma

Member
Wrz 11, 2007
341
0
0
moje bułeczki już rosną, choć ja jeszcze nie śpię
icon_smile.gif

jutro dam znać jak się udały - a teraz lulu
icon_smile.gif
sleep.gif
może lepiej wyrosną, jak jednak będę spać
icon_smile.gif
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Uma

Member
Wrz 11, 2007
341
0
0
hmm... chyba za mało jednak spałam
icon_sad.gif

moje tak piękne nie wyrosły ale są bardzo smaczne...

za kilka dni robię jeszcze raz - może tym razem wyjdą ładniejsze
lecker.gif
 

ewena

Member
Paź 26, 2007
1,394
0
0
upiekłam je wczoraj rano, siedziały przez noc w lodówce, robiłam je z masłem i suszonymi drożdzami. Nie wiem, czy to takie miały być, to znaczy takie malutkie, bo dla mnie średnica 6-7 cm i wysokość 5 to nie bułka, co najwyżej bułeczka
icon_mrgreen.gif
, no i rzeczywiście za mało słone, chociaż ciut więcej starałam się dać...wyszło 12 takich malutkich...jestem trochę rozczarowana
icon_neutral.gif


bu_ki.jpg
 

Załączniki

  • bu_ki.jpg
    bu_ki.jpg
    370.2 KB · Wyświetleń: 0

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Jakie pięęękne Wam te bułeczki wychodzą
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif
 

Madsteel

Member
Lut 14, 2007
178
0
0
O nie... zaraz je zaczynam robic i jutro rano wkleje zdjecie.. juz jestem glodna na mysl o tych buleczkach..

Jeszcze jedno pytanie... Czy bułeczki musza troche powrocic do pokojowej temperatury po wyjeciu z lodowki i przed wsadzeniem do piekarnika czy mozna je tak bezposrednio `zimne` w te 250*C ?
 

kornasia

Member
Maj 17, 2008
1,039
0
36
Nie wiem jak, ale moje urosly jak glupie w lodowce. Podrosly jeszcze troszke, jak rozgrzewal sie piecyk, zas piekly sie w 250 stopniach tylko 5 minut.
Ksztalty troche dziwne, ale ucze sie wiazac osemki.
Wyszlo mi razem 16 buleczek.

DSC02046.JPG