Bułeczki z mielonym siemieniem lnianym

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Kamilo swietne buleczki i swietny nowy atawarek
icon_smile.gif


Bajaderko, ja w sklepach ze zdrowa zywnoscia kupuje, glownie z Niemiec importowane. Nie mialam pojecia, ze nie ma wartosci odzywczych
 

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
Agusiu, ale to chyba tylko te ze sklepu ogrodniczego, te wlokiennicze, o ktorych wspomina Bajaderka, bo normalne, to sa bardzo wartosciowe
icon_smile.gif
:

http://der57.w.interia.pl/len.html

No i przy okazji dowiedzialam sie dlaczego lepiej kupowac cale ziarenka, a nie juz zmielone. :idea:
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Tyle,ze Bajaderka pisze, ze ta zlota odmiana siemienia jest bezwartosciowa.

Az poszlam sprawdzic pudelka: mam hiszpanskie ( fajnie sie nazywa : Hijas del sol - corki slonca) i niemieckie firmy Goldsam. Te ostatnie zreszta fajnie przygotowane bo juz prazone z odrobina pasty z daktyli ( swietne do jogurtu). I na pudelkach powypisywane te same historie na temat korzysci zdrowotnych co na ciemnym siemieniu - kwasy tluszczowe wielonienasycone, fitoestrogeny itp :dontknow: :dontknow:
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
To moze europejskie jest inne Agusiu
icon_smile.gif

Bo ja o siemieniu to sie naczytalam po wsze czasy, ale o tym produkowanym na amerykanski rynek - tylko takie jest dopuszczalne do sprzedazy jako zywnosc przez FDA, ktore ma co najmniej 40% oleju (ktory zawiera amega-3 fatty acids), a ten jasny ma mniej niz 5% - ten hodowany tutaj oczywiscie. Ma te sama ilosc fiber, ale to wszystko
icon_smile.gif


Ja to bym chciala ten jasny glownie dla kontrastu do posypania buleczek na przyklad, ale troche sie boje uzywac takie ze sklepu z nasionami bo moze miec inne, niepozadane dodatki
icon_smile.gif
Ale radze sobie uzywajac jasnego sezamu
icon_smile.gif

Ja zapytalam tylko z ciekawoscie bo z Waszych wypowiedzi wynikalo, ze macie wybor - a ja nie bardzo
icon_sad.gif
 

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,066
434
83
pochwale sie, bo u mnie tez byly dzisiaj buleczki na sniadanie. Wyszly piekne, puchate i okraglutkie. Poszlam troche na latwizne uzywajac juz zmielonego lnu. U nas do kupienia w sklepie ze zdrowa zywnoscia: "Len mielony odtluszczony" - mam nadzieje, ze przez to troche mniej kaloryczny.
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
... ale może mniej zdrowy? Według tego, co Bajaderka pisze, te tłuszcze w lnie to samo zdrowie :mrgreen: - "wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3"
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
No to zrobilam nastepna przebiezke po schodach po pudelko ( bo wlasnie odnioslam ) i tam tak stoi:
lipidy 31 g
w tym 20g kwasy tluszczowe wielonienasycone.
Czyli nie jest tak zle z tym zlotym. Ale fakt ze dla efektow wizualnych to mozna je spokojnie zastapic sezamem.
icon_smile.gif
 

sd_silver

Member
Wrz 20, 2004
1,464
0
0
Zrobiłam, wyszły przepyszne.

Zmieliłam blenderem takim dzbankiem do koktajli, z nożykami na dole. Całkiem nieźle się mieliło, z pół szklanki ziarenek wyszła mi cała szklanka proszku.

Agusia dzięki za super przepis, znakomite bułeczki. Zjadaliśy sie nimi z męzem
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
No to zrobilam nastepna przebiezke po schodach po pudelko ( bo wlasnie odnioslam ) i tam tak stoi:
lipidy 31 g
w tym 20g kwasy tluszczowe wielonienasycone.
Czyli nie jest tak zle z tym zlotym. Ale fakt ze dla efektow wizualnych to mozna je spokojnie zastapic sezamem.
icon_smile.gif
:oops: Ja to czasami zaluje, ze sie w ogole odzywam bo tylko zamieszanie robie
icon_sad.gif
A to tylko moja ciekawosc bo uzywacie troche innych produktow niz ja
icon_smile.gif
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Bajaderko, chyba sie wyglupiasz :!:
Bardzo fajne pytania zadajesz, ja dzieki temu sprawdzilam co jem
icon_smile.gif


A juz wczesniej na koncu jezyka mialam komentarz, ze chyba pierwszy raz sie zdarza , ze w Europie mamy cos co nie jest dostepne w US ( bo zelazna regula jest, ze bywa odwrotnie :mrgreen: )
 

Jaco

Member
Gru 5, 2004
6,655
1
0
Robię właśnie te bułeczki. Siemię zmieliłam w malakserowym dzbanku do robienia koktajli. Poszło bez żadnego problemu
icon_biggrin.gif
Udało mi się kupić zarówno siemię ciemne jak i złote prażony. I na tym złotym piszą, ze baaardzo zdrowy.
A kupiłam tej firmy :

www.ekoprodukt.pl


A teraz bułeczki rosną sobie.....
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Bajaderko, chyba sie wyglupiasz :!:
Bardzo fajne pytania zadajesz, ja dzieki temu sprawdzilam co jem
icon_smile.gif


A juz wczesniej na koncu jezyka mialam komentarz, ze chyba pierwszy raz sie zdarza , ze w Europie mamy cos co nie jest dostepne w US ( bo zelazna regula jest, ze bywa odwrotnie :mrgreen: )
:mrgreen:
No to juz mi lepiej
icon_smile.gif


A z ta dostepnoscia wszystkiego w US to nie bylabym taka pewna
icon_smile.gif
Nasze FDA jest dosc restrykcyjne i glupie pomysly tez miewa - kilka lat temu mieli zamiar zabronic importu serow produkowanych z niepasterozowanego mleka :dump:
Blady strach padl na wszystkich bo oznaczaloby to ban na praktycznie wszystkie europejskie sery, afera zrobila sie okrutna i na razie sprawe zawiesili i "badaja" :dump: :dump:
 

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
Rany, dziewczyny, a ja jak ta niemota nie mogę upiec tych bułeczek, bo nie mogę zmielić siemienia, a Wy tu tyle stron z poradami wyprodukowałyście. Tak to jest jak się przepis wydrukuje i samemu stara "pokonać" trudności.
Chciałam upiec bułeczki w niedzielę. Wzięłam się za mielenie siemienia, najpierw w maszynce do mielenia bakalii- porażka, później w malkserze- porażka, później w ręcznym młynku do kawy- porażka. No i bułeczek nie upiekłam :cry:
Musze poszukać mielonego i będę miała problem z głowy, ale nie wiedzialm, że coś takiego można dostać i to np. w aptece :shock:
Jesteście niezastąpione. Dzięki :anbetung:
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Joannas - mielone siemie lniane widuję w supermarketach, nawet tych nieco mniejszych w dziale ze zdrową żywnością. Kosztuje toto ok. 8 zł za paczkę.
icon_smile.gif


Tak zachwalacie te bułeczki, że chyba wreszcie się skuszę. Tylko czy jeśli nie zmielę zbyt dokładnie (bo dziecku potrzebne są raczej większe kawałki ziarenek, niż mąka) to czy one urosną...
 

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
Johasiu, ja po nieudanej probie zmielenia w mlynku recznym do kawy i w malkserze, dodalam cale ziarenka i byleczki wyszly sliczniutkie i pyszniutkie.
icon_smile.gif

Teraz kupilam sobie juz takie zmielone, ale wlasnie nie do konca, no tak bardzo grubo i jeszcze pozyczylam mlynek od tesciowej i drugie zmielilam na make. Jestem "zabezpieczona" z wszystkich stron :mrgreen:
 

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
Joannas - mielone siemie lniane widuję w supermarketach, nawet tych nieco mniejszych w dziale ze zdrową żywnością. Kosztuje toto ok. 8 zł za paczkę.
icon_smile.gif
Dzięki, popatrzę, ale w moim najbliższym Hipermarkecie Geant nie ma takich "dziwności", nie ma nawet mąki razowej. :shock: :baa: Dobrze, że wypatrzyałam sklepik ze zdrową żywnością na pobliskim bazarku, tam zapytam o siemię.
Ja już dawalm nie zmielone siemię do chlebków (wraz z innymi zarenkami) i były super, ale do tych bułeczek to chciałabym jednak zmielić, choć część....
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
joannas - a do Supersamu na Pl. Unii Lubelskiej masz daleko? Bo tam na pewno widziałam.
icon_smile.gif

I wiesz co? chyba w jakiejś aptece.... Właśnie - w aptece też się możesz spytać, bo siemie to przecież ziółko lecznicze jest.
icon_smile.gif
 

sd_silver

Member
Wrz 20, 2004
1,464
0
0
Musze z sezamem spórbować
icon_smile.gif

Wczoraj upiekłam z siemieniem ale dałam tylko pół łyzki miodu i tez wyszły pyszne bardziej wytrwane.