Bułka wrocławska / paryska

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Mam takie metalowe cudo co się gorące garnki na tym stawia zeby nie bezpośrednio na blacie, wiec mysle, ze się nada.

Dam znac jak wyjdzie
daumen.gif


Dzięki za rady
bussi.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
CYTATMam takie metalowe cudo co się gorące garnki na tym stawia zeby nie bezpośrednio na blacie, wiec mysle, ze się nada.
O, to, to! Idealnie się nada
icon_smile.gif


Trzymam kciuki, żeby dobrze wyszła
daumen.gif


bussi.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Mała_Mi @ 26 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=755634Kermit, jasne, że bym chętnie dała spróbować,
icon_smile.gif
ale zanim dojdzie do Ciebie do Kanady, obawiam się, że by stanowił antyreklamę mojego wypieku
rofl.gif
Wlasnie tego sie boje, ze sie szybko starzeje.
Jakos te z maslem tak maja, ze lubia wysychac, a ja nawet nie moge masla.

Dopytywalam sie o chleb, bo po zwyklym (taki z maka i woda) wiem co sie moge spodziewac.
Niestety dobra bulke trudno u mnie kupic. Zwykla bulke, we wloskich czy francuskich mozna przebierac, a sklep polski ma z polepszaczami do niczego.
Ty podajesz skladniki jak w przepisie na tramezzini, a ten chleb mi nie za bardzo do bulki pasuje. Poczekam jeszcze na inne opinie. Jak dobra bulka to pewnie zaryzykuje.

Il, czekam na opinie
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
CYTATWlasnie tego sie boje, ze sie szybko starzeje.
Wiesz, nie wiem, czy się starzeje, u nas starcza na 2 dni, Mąż bierze też kanapki do pracy.
Widzę, że mój żart potraktowałaś powaznie. Ja założyłam, ze do Kanady by to szło ponad tydzień. Po 2 dniach natomiast oznak starzenia nie ma.
Tak samo mogłabyć mówić, że żadnego drożdżowego nie warto robić, bo się starzeje. to przecież "drożdżak" jak każdy inny, więc w czym problem?


Niestety nie wiem co to jest tramezzini.
icon_sad.gif


Skoro nie możesz masła, daj jakąs margaryne rosinna. W ostateczności olej, choć to juz nie to będzie, ale jeszcze ujdzie.
Nie dawaj smalcu, a juz na pewno nie 5ozpuszczonego i ciepłego - do tego wypieki robią się ciężkie i ciemnieją. to dobre do ciemnych chlebów, ale do bułek nie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Oto zdjęcia wersji bezzakwasowej.

S4021988.JPG

S4021989.JPG
 

Załączniki

  • S4021988.JPG
    S4021988.JPG
    35.1 KB · Wyświetleń: 1
  • S4021989.JPG
    S4021989.JPG
    37.1 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
CYTATCo daje dodatek maki ziemniaczanej?
Od dawna przeprowadzam eksperymenty z pieczywem, ktore mają na celu osiągnięcie kajzerek idealnych. Kiedyś nawet prowadziłyśmy na ten temat długą i przyjemna wymianę doświadczeń z Atunią na Niebie.
Z moich doświadczeń wynika, że niewielki dodatek maki ziemniaczanej pozwala uzyskać bielsze i lżejsze ciasto.

Robiłaś kiedyć babkę wyłącznie z maki ziemniaczanej? Albo inne ciasto? Ja miałam kiedyś taki przepis i zrobiłam. Była bardzo lekka i bardzo-bardzo biała. W smaku taka sobie, stwierdziłam, że bardziej smakowo odpowiadają mi ciasta z dodatkiem maki przennej.

Jeśli ciasto ma przewagę pszennej a niewielki dodatek ziemniaczanej, zyskuje właściwy dla pszennej smak przy zachowaniu korzyści płynących z ziemniaczanej, czyli jasnego koloru i lzejszej struktury.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Ja w nocnych bułkach też używam mąki ziemniaczanej. Faktycznie ten dodatek powoduje, że ciasto jest delikatniejsze w smaku i jaśniejsze. No i bułki pieczone w sobotę rano, po delikatnym podgrzaniu w mikrofali, spokojnie zjadam na poniedziałkowe śniadanie.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
A to ciasto tylko z ziemniaczanej? Mozna przepis? Znam kobite z coreczka - obie maja celiakie.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Bardzo dziękuję , Mirabbelko
anbetung.gif


- za komplement dla bułki też
icon_redface.gif
cvety.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ojej, jak się cieszę!
freu.gif
Cieszę się, że spróbowałaś, i że smakowało.
wink.gif
 

ewunia123

Member
Lip 13, 2008
483
0
16
Mała_Mi i ja dzisiaj upiekłam tę bułkę , właśnie czegoś takiego delikatnego szukałam ze względu na problemy z
żołądkiem u mojej mamy .Ciasto bardzo dobrze się wyrabiało, tak cudownie elastyczne .Z podanej przez Ciebie proporcji wyszły dwie dosyć spore bułki. Dziękuję za super przepis
anbetung.gif

I zdjęcie przepraszam za jakość ale robione już wieczorem z komórki.
Zdj_cie005.jpg
 

Załączniki

  • Zdj_cie005.jpg
    Zdj_cie005.jpg
    73.2 KB · Wyświetleń: 1

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ewuniu, cieszę się naprawdę ogromnie, że bułka Ci zasmakowała
icon_biggrin.gif

Pozdrowienia dla Ciebie i Twojej Mamy
icon_biggrin.gif


Że zdjęcie robione z komórki, to nie szkodzi, widać, jak bułka ładnie wyrosła.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Madzia1975

Member
Gru 17, 2008
217
0
0
Zrobilam! Jest pyszny! Lekki i puszysty,takiego chlebka szukalam od jakiegos czasu.Wyrabialam go w maszynie a pieklam w piekarniku.Dziekuje Ci Mała Mi.
anbetung.gif
 

Załączniki

  • IMGP2422.JPG
    IMGP2422.JPG
    318.2 KB · Wyświetleń: 0

Imago

Member
Cze 26, 2006
6,551
1
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Madziu, bardzo się cieszę, śliczna, rumiana bułka Ci wyszła!
icon_biggrin.gif


Imago - a widzisz, o tej nazwie nigdy nie słyszałam, dzięki
icon_smile.gif