CAPPUCCINO inne

INECZKA

Member
Lis 29, 2005
285
0
0
Witam ja piekę takie Capo

potrzebne
cappuccino najlepiej rumowe lub scherry brendy
2 paczki okrągłych biszkoptów

zaczynamy: Najpierw pieczemy biszkopt:
4 jajka, 15dag cukru, 2 łyzeczki cukru waniliowego, 4 łyżki mąki tortowej, 4 łyżki mąki ziemniaczanej, 2 łyżeczki proszku do pieczenia-- mi tylko w tej wersji biszkopt najlepiej wychodzi:

jajka ubić z cukrem i cukrem waniliowym i 4 łyzkami gorącej wody Dodać przesiane mąki i proszek do pieczenia wymieszać włozyc do blaszki 30x25 cm piec ok 20min w 200*C

Masa:
2 budynie
1 kostka margaryny
2 szkl mleka w proszku ( niebieskiego)

2 budynie smietankowe ugotować z 0,5 l mleka poczekać az ostygnie
1 kostke maragryny najlepiej PALMA utrzeć dodawać powoli ugotowany budyń dosłodzić cukrem pudrem i dodać 2 szkl mleka wproszku razem to wymieszać

poncz:CAPUCINNO całe opakowanie rozpuścić w dwóch szkl wody

Biszkopt przekroić na dwie części
pierwsza czesc nasaczyc tym ponczem nalozyc na to krem przykryc drugim biszkoptem drugi takze nasąć znów wyłożyć masę. Na wierzch poukładać okrągłe biszkopty nasącząne w tym ponczu
Polać zygzakiem polewą

Polewe zazwyczaj kupuje gotową wystarczy podgrzać
to Capucino najlepiej lubi moja mama warto spróbować ostatnio zrobiłam na Andrzejki i był przebojem
pozdrawiam

Życze smacznego
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
brzmi smakowicie :lol: muszę zrobić :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Fajny pomysł na mase... zwykle sie robi krem budyń+margaryna, a tutaj jeszcze mleko w proszku- brzmi pysznie i ciekawie :mrgreen:

coś mi sie zdaje, że zrobie za tydzień Mamie na imieniny :cheers:
 

INECZKA

Member
Lis 29, 2005
285
0
0
właśnie mleko w proszku daje inny smak masy taki nietypowy Ważne tez jest aby niebyło to mleko granulowane bo czuć te granulki najlepiej w niebieskim opakowaniu ewentualnie rozgnieśc te granulki . Powodzenia w pieczeniu.
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Opakowanie cappuccino firmy mokate całe 110 g?
bo mi sie właśnie biszkopt piecze (opadł cholerny nawiasem mówiąc :evil: )

;)
 

INECZKA

Member
Lis 29, 2005
285
0
0
hej Paulinka oczywiście te 100g wystarczy jak najbardziej
a co do biszkoptu troche mi zeszło jak nauczyłam sie piec mi akurat z tego przepisu wychodzi niektórym z innych a naprawde wiele przepisów próbowałam
może za wcześnie wyjełaś lu otworzyłaś piekarnik w trakcie pieczenia
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Oj zapomniałam nadmienic że przepis mam swój i nie piekłam tego biszkoptu :mrgreen: :oops: :oops: przepraszam, z Twoim jest wszystko w porządku
zresztą ja zawsze musze coś spieprzyć więc juz sie tym nie przejmuję :mrgreen:
opadł biszkopt ale w sumie równomiernie i wygląda ok.
Jutro bede robic mase i przekładać a w czwartek degustacja, na pewno napisze co i jak
icon_smile.gif
 

INECZKA

Member
Lis 29, 2005
285
0
0
niemartw sie tym biszkoptem też robiłam z opadnietymi jakimiś lekko zakalcowanymi ten placek i tak był pycha Zreszta u mnie wszystko zjedzą byle słodkie było
jak przełożysz to i tak mało co biszkoptu bedzie widać poncz zatuszuje wszystko
Mam nadzieje że bedzie smakował Tobie
Pozdrawiam
i czekam na opinie.
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
INECZKO przykro mi ale w ogóle nie wyszła mi ta masa...
icon_sad.gif
icon_sad.gif
icon_sad.gif
budyń wystygł na jedną wielką kluche, nijak nie chciał sie wmiksować w masło i wszystko zwarzone wylądowało w toalecie
icon_sad.gif
zrobiłam inną mase z bitej śmietany, ale bardzo żałuję, bo wyobrażam sobie, jaka ta masa musi być pyszniutka w oryginale, i taką miałam na nią ochote :cry: , za to patent z ponczowaniem capuccino jest bardzo fajny i jeśli bedzie smakowało jutro, to wpisze przepis (zmodyfikowany o mase) do mojego żółtego zeszyciku :mrgreen:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
a ja zawsze gdy mam podane budyń zmiksować z masłem :lol: to miksuję gdy budyń jest ciepły :lol: budyń rozpuści masło i wychodzi gładka masa, która potem się fajnie zsiada :lol:
i w tym cieście zrobię tak samo :lol:
 

INECZKA

Member
Lis 29, 2005
285
0
0
szkoda niewiem dlaczego tak wyszło. Ja zawsze zimny budyń dodaje zawsze mama mi powtarzała musi być zimny aby sie niezważyć
ale kiedyś spróbuje tak jak hihihiiiii ciepły. a margaryne wyjmuje troche wcześniej aby była miekka.
Czasem zdarzy mi sie zważyć ale budyń podczas gotowania dlaczego tez niewiem a następny już wychodzi
u mnie bynajmniej jest tak jak mi zależy aby placek wyszedł super zawsze cos jest nie tak. jak robie ot tak sobie zawsze super wyjdzie
Tez tego nierozumiem.
 

maravilla

Member
Gru 10, 2005
59
0
0
zrobiłam to ciasto, bardzo nam smakowało :lol: , jedyne co mnie zmartwiło to krem, nie chodzi o smak, bo był pyszny, ale to mleko w proszku spowodowało, że masa, która była przed dodaniem mleka puszysta, po dodaniu zrobiła się zbita

a to moje nieudolne zdjęcia (nie miałam czasu jakoś ładnie ich zaaranżować) ;)



 

Liv

Member
Maj 3, 2006
621
0
0
Bardzo dobre ciasto - zwłaszcza ten krem z mlekiem w proszku mi podpasował.Zrobiłam bez tych biszkopcików na wierzchu i polałam rozpuszczoną gorzką czekoladą. Ciasto wyszło bardzo wilgotne i po dłuższym przechowywaniu trochę się rozpadało przy krojeniu.
Capo.jpg
 

Załączniki

  • Capo.jpg
    Capo.jpg
    84.1 KB · Wyświetleń: 0