Chleb biały na kamieniu

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,070
441
83
No to wszystko jasne, bo ja ten kamien potraktowalam jak foremke do pieczenia i polozylam chleb na zimnym. Potem dopiero calosc do goracego piekarnika.
Dziekuje - teraz pozostaje mi tylko go mocno wypalic, zeby usunac te resztki ...

Moja kamien jest bialy, a wlasciwie jasno popielaty. Kupilam go w sklepie Duka razem z bardzo estetyczna podstawka metalowa - niestety nie mial zadnej instrukcji stosowania. Nie przewidzieli widac takiej ignorantki.
pozdrawiam
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Bella tez miała ten problem. Poradziłam zeby sobie emigranta na pergaminie siupneła na ten kamień i spkój ma od tego czasu

Powiedz jeszcze jaki drogi ten kamień bo ten sklep nie tani...
 

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
A ja wlasnie zamowilam kamien w sklepie z kafelkami :mrgreen:
I pan sprzedawca wcale nie byl zdziwiony, mowil, ze mial juz takich klientow. Niestety mial na skladzie tylko terakote impregnowana, albo z lekkim piaskiem na wierzchu, wiec musze czekac do piatku. Zamowil nam jedna kafelke :shock: Nawet bylam zaskoczona, myslalam, ze mu sie nie bedzie chcialo, oplacalo itd. itp. Czekam teraz niecierpliwie :mrgreen:
 

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,070
441
83
chyba jednak moj kamien jest do wyrzucenia....
Zanim zobaczylam ten watek na forum - zeby usunac resztki chleba,ktory przywarl, probowalam go nasaczac oliwa. Teraz podczas wypalania oliwa nie daje sie usunac, zadymilam juz caly dom. Maz mi obiecal, ze dostane nowy kamien w prezencie, zebym juz tylko nie trula go dymem.
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
To masz chyba identyczny kamien jak ja Mirabbelko.
Ja tam na kamien zawsze przekladam chleb na pergaminie, no i ten pergamin zostawiam na kamieniu w czasie pieczenia.
Te nasze nie sa glazurowane tak jak kamien Magdy, stad pewnie ta latwosc przywierania. Moj tez juz jest straszny brudas, ale mam to gdzies - myje tylko woda, tak jak poleca Bajaderka.

P.S. Witaj na forum Mirabbelko
icon_smile.gif
 

kajorek

Member
Wrz 14, 2004
370
0
0
a ja upiekłam ten chleb wczoraj z połowy porcji w maszynie :mrgreen:
od początku do końca, na podstawowym programie

w sobotę robiąc zaczyn byłam pełna wątpliwości co do ilości drożdży, tak więc mimo że robiłam z połowy składników to dałam 5 g - bo chleb miał do udźwignięcia pestki dyni - specjalne życzenie S
icon_smile.gif


urósł do wysokości 3/4 kubełka, nie zapadł się

:banana: wyszedł bardzo chrupiący, z dużymi dziurami :shock:

jest lekki ale nie watowaty
będzie jednym z moich ulubionych :mrgreen:
:anbetung:
 

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
MalaRybko, sie nie sprawuje, bo jej w koncu nie kupilam.
Pan w sklepie zamowil, ale okazalo sie, ze maja juz tylko impregnowane.
Po prostu te naturalne sa niepraktyczne, malo kto je chce i producent od razu wszystkie impregnuje. Gdybym chcial tego wiecej, to oczywiscie nie ma problemu, ale dla jednej plytki nie poruszali nieba i ziemi.
icon_sad.gif

Maz dostal namiary na zduna i do tego nastepny tydzien ma wolny, to mam nadzieje, ze zrobimy mala wycieczke i w koncu mi sie uda.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
a ja upiekłam ten chleb wczoraj z połowy porcji w maszynie :mrgreen:
od początku do końca, na podstawowym programie

w sobotę robiąc zaczyn byłam pełna wątpliwości co do ilości drożdży, tak więc mimo że robiłam z połowy składników to dałam 5 g - bo chleb miał do udźwignięcia pestki dyni - specjalne życzenie S
icon_smile.gif


urósł do wysokości 3/4 kubełka, nie zapadł się

:banana: wyszedł bardzo chrupiący, z dużymi dziurami :shock:

jest lekki ale nie watowaty
będzie jednym z moich ulubionych :mrgreen:
:anbetung:
Kajorku, a jak z drozdzami??

wrzucasz swieze do maszyny :shock:
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ja juz nie mogie

zaczyn gesty jak diabli.
Co jest z tutejsza maka??

i czemu ja nietutejsza :x
 

ata

Member
Lip 13, 2005
116
0
0
mam pytanie czy zamiast drozdzych swiezych moge dodac drozdze suche ile to jest 5g drodzy swiezych a sluchych
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Ato, paczka drożdży a 7 g (2 1/2 łyżeczki) jest, teoretycznie, na 500 g mąki. W tym przepisie jest co prawda 1000 g mąki, ale te 7 g sobie poradzi. Jeśli wyrośnie, to zmniejszaj ilość drożdzy przy każdym kolejnym razie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: