Chleb dla leniwych czyli bez zagniatania

Anu-La

Member
Gru 15, 2008
32
0
0
Dziękuję, Mirabellko, za przeniesienie mojego wątka w odpowiednie miejsce. Jakos go nie zauważyłam. Zaraz zobacze doświadczenia innych z ta metoda robienia chleba.
Pozdrawiam

Anula
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Anu-La

Member
Gru 15, 2008
32
0
0
Przejżałam sobie cały wątek i zauważyłam że najwięcej problemów jest z formą do pieczenia. Ja piekłam w zwykłej tortownicy, popryskanej olejem i wysypanej otrębami, w piekarniku nagrzanym do 230 stopni C, po pół godzinie temperaturę zmniejszłam do 200 stopni C i piekam jeszcze 15 minut. czyli w sumie 45 minut. Wkładając chlebek wrzuciłam też parę kostek lodu. Niczym chlebka nie przykrywałam!

Pozdrawiam

Anula
 

emkagr

Member
Lis 18, 2007
21
0
1
pierwszy raz chcę się zabrać do pieczenia chlebka, mam pytanie, czy do tego chleba konieczna jest mąka chlebowa, czy ze zwykłej też się uda?
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Użyj mąki typ 500, też się uda.
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
zrobiłam:)
powiem szczerze, zdumiona jestem prostotą wykonania tego chleba (robiłam z przepisu głównego z pierwszej strony). Wyszedł bardzo smaczny, konsystencja i smak jak bułki z naszej ulubionej piekarni w Bydgoszczy! Tylko nam mówiono, że to bułki żytnie!
Z braku odpowiedniego naczynia piekłam w głębszej patelni
icon_mrgreen.gif
wysypanej otrębami, nie miałam absolutnie problemu aby wyjąć z niej bochenek.

DSC03832.JPG


Jedyny drobiazg jaki na własne potrzeby zmienię to ilość soli. Dodam nieco więcej.
DSC03835.JPG


DSC03834.JPG


Dziękuję za ten przepis, mąż bardzo chwali. Przepis wchodzi na stałe:)
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
powiem tu tylko jeszcze, że chciałam sobie oszczędzić sprzątania i kolejny chleb wyrastał w formie do maszyny a potem coś mnie tknęło, aby upiec też w maszynie i... to był oczywiście błąd, nie róbcie tego
icon_smile.gif

Chleb wyrósł, ale nie aż tak, jest znacznie mniej puszysty i generalnie to nie to. Trzeba go piec w wysokiej temperaturze i szybko, tak jak w przepisie.
Szkoda tylko, że tyle sprzątania w kuchni. A może macie tu jakieś patenty?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
czy tylko ja ostatnio piekę ten chleb ???
icon_smile.gif

słuchajcie, wciąż szukałam metody by ten chleb przy pieczeniu nie pozostawiał tyle sprzątania i chyba znalazłam
icon_smile.gif

Mam w maszynie program nr 10 czyli pieczenie luźnego białego chleba typu sandwicz i wyszedł dokładnie taki sam jak pieczony za pierwszym razem ściśle wg wskazówek
icon_smile.gif
Hurra!@!
Ten chleb staje się ulubionym chlebem mojego męża
icon_smile.gif
 

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
Ja tam bym chętnie upiekła, ale notorycznie brak mi brytfanny i ciągle sobie obiecuję, że muszę kupić.
Ale głównie na obiecywaniu się kończy - bo ceny zwalają mnie z nóg...
icon_wink.gif

Gary mam tylko takie, których do piekarnika w żaden sposób nie da się użyć...
Muszę coś wymyślić, bo już sama nie wiem, który raz tu zaglądam, żeby sobie ten chlebek pooglądać...
lecker.gif
 

gatita

Member
Sty 19, 2009
1,237
0
0
duende @ 26 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=858894czy tylko ja ostatnio piekę ten chleb ???
icon_smile.gif

słuchajcie, wciąż szukałam metody by ten chleb przy pieczeniu nie pozostawiał tyle sprzątania i chyba znalazłam
icon_smile.gif

Mam w maszynie program nr 10 czyli pieczenie luźnego białego chleba typu sandwicz i wyszedł dokładnie taki sam jak pieczony za pierwszym razem ściśle wg wskazówek
icon_smile.gif
Hurra!@!
Ten chleb staje się ulubionym chlebem mojego męża
icon_smile.gif
A podrzucisz przepisik ?? Ja z reguły piekę na 1 lub na 3, chętnie coś zmienię !
 

ewa77

Member
Sty 6, 2009
333
0
0
Zrobilam ten chlebek i mi wyszedl , co prawda nie wiem jakim cudem bo pieklam go w keksowce.To moj pierwszy chleb w zyciu a wiec pierwsze koty za ploty .Dziekuje bardzo za przepis
anbetung.gif
 

ewa77

Member
Sty 6, 2009
333
0
0
Duende pieklam go w keksowce bez przykrycia i nie nagrzewalam jej wczesniej, bo w niej wyrastal mi chlebek.Wydaje mi sie jednak ze nie wyszedl mi taki puszysty jak Twoj powiedzialabym ze jest taki troche ciezki. ale smaczny.
lecker.gif