Chleb kielecki

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,127
1,645
113
mirabbelka @ 2 May 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=972164a ja do znudzenia mam jeszcze jedną wersję
Mirabbelko
lecker.gif

jak zwykle kusisz
icon_mrgreen.gif
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,766
1,166
113

Załączniki

  • P4290001.JPG
    P4290001.JPG
    45.8 KB · Wyświetleń: 0

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Bardzo piekna kolekcja, qd
icon_biggrin.gif
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,766
1,166
113
Dziekuje, tatter
icon_smile.gif


A to wlasnie wyjelam z pieca, pachnie nieprawdopdobnie oblednie, omal erotyczne skojarzenia wzbudza, hrehre...

przyjazni_cc.jpg

to wersja " Kielecko rosyjski chleb przyjaźni"

Jak ostygnie, przekroje i tez sfoce, a co
qd
 

Załączniki

  • przyjazni_cc.jpg
    przyjazni_cc.jpg
    39.1 KB · Wyświetleń: 1

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,766
1,166
113
Moj jasny o kieleckich korzeniach jeszcze nie ostygl, wiec nie pokaze w przekroju
icon_smile.gif


jasny_kielecki_cc.jpg

qd
 

Załączniki

  • jasny_kielecki_cc.jpg
    jasny_kielecki_cc.jpg
    42.1 KB · Wyświetleń: 1

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,766
1,166
113
Ostygl
icon_smile.gif


jasny_kieecki_cc.jpg

Dziury jak w no knead bread

Chyba wole bardziej zwarty miazsz, mirabbelka po bardzo mocno zwartych rosyjskich odjechala na drugi biegun.

qd
 

Załączniki

  • jasny_kieecki_cc.jpg
    jasny_kieecki_cc.jpg
    39.7 KB · Wyświetleń: 1

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,766
1,166
113
Ja pocwiczylam wczoraj kielecki wersja Mirabelki, ale zamiast ziaren dalam zaparzone platki zytnie, a do zaparzania dorzucilam kminek i slod i sol...
Ciagle lubie miekisz z zaparzaniem czesci skladnikow.
kielecki_z_platkami_zytnimi_cc.jpg

qd i ozywianie zakwasow na jutro...
 

Załączniki

  • kielecki_z_platkami_zytnimi_cc.jpg
    kielecki_z_platkami_zytnimi_cc.jpg
    37.9 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,766
1,166
113
Poczulam sie wywolana do tablicy w najmilszy sposob: oto WP po godzinach wziela na warsztat "Chleb kielecki".

Oczywiscie upieklam, w wersji pierwotnej. Nie ma jednak lekko, o nie! Zachcialo mi sie wyprobowac pieczenie na lisciu kapusty.
Kapuste nabylam, mala glowke, liscie oparzylam, zdjelam i uzyskalam szesc bardzo zgrabnych malych miseczek. Ciasto zas juz roslo w makutrze...
Przycielam wiec liscie wyrzucajac zgrubiale czesci i nalozylam na spod ciasta w makutrze tak, zeby calosc byla przykryta. Po czym odwrocilam makutre na lopate.
Chleb nacielam, zjechal na lisciach sprawnie ( no prawie, jeszcze musze pocwiczyc) i sie upiekl w przewidzianym czasie.

kielecki_od_spodu_cc.jpg

Tym razem sfotografowalam od spodu - tak wyglada po odjeciu niemal spalonych lisci - pozostal tylko kawaleczek ktorym zatkalam dziure posrodku.
I obok - taki jest w srodku:)
 

Załączniki

  • kielecki_od_spodu_cc.jpg
    kielecki_od_spodu_cc.jpg
    40.1 KB · Wyświetleń: 1

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Qd, dziury jak w no knead bread?! Przecież ja od dawna szukam chleba z z takimi dziurami! Poproszę przepis na taki chleb! Czy może nawet w smaku jest podobny do słowiańskiego?
A następny chleb proponuję upiec na chrzanowym liściu, dużo lepszy smak no i tak się nie przypala jak kapuściany. Na surowy się kładzie.
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,766
1,166
113
samanta @ 16 Sep 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1026061Qd, dziury jak w no knead bread?! Przecież ja od dawna szukam chleba z z takimi dziurami! Poproszę przepis na taki chleb! Czy może nawet w smaku jest podobny do słowiańskiego?
A następny chleb proponuję upiec na chrzanowym liściu, dużo lepszy smak no i tak się nie przypala jak kapuściany. Na surowy się kładzie.
Przepis jest tu: http://www.chleb.info.pl/index.php?id=136

a jaki to slowianski??? chyba nie kojarze...


tiaa, tylko gdzie ja znajde liscie chrzanowe bezspalinowe?
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
qd @ 16 Sep 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1026064Przepis jest tu: http://www.chleb.info.pl/index.php?id=136

a jaki to slowianski??? chyba nie kojarze...

tiaa, tylko gdzie ja znajde liscie chrzanowe bezspalinowe?
Po chleb słowiański specjalnie jeżdżę świat drogi do M1 bo jest przepyszny i nie umiem go upiec niestety. Dotychczas nie spotkałam podobnego przepisu, zresztą chcę każdy przepis na chleb z bardzo dużymi dziurami. Ten który tu zapodałaś wypróbuję bez wątpienia, chociaż nie wiem jeszcze kiedy
A liście chrzanowe, chcesz to Ci wyślę
icon_mrgreen.gif

Na działkach ludzie czasem mają chrzan bo dodają do kiszenia ogórków korzeń chrzanu i do wędliny dobry jest.