chleb tostowy o aromacie pizzy (dla leniwych, bo z maszyny)

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
pachnie super,to prawda.
mój rósł w czasie pieczenia - bo program, którego uzyłam ma tylko 10 minut rosniecia a dalej pieczenie
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Mam...dziwadlo

Jakos ciasto nierownomiernie sie usadowilo w maszynie i ... rownie dziwnie roslo
icon_sad.gif
Jak na cala paczke drozdzy suchych, to chyba niewielkie ich dokonanie
icon_sad.gif
icon_sad.gif
icon_sad.gif


tost1.jpg
tost2.jpg
tost3.jpg
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
:mrgreen: Jotha... jak Ty to zrobilaś! Koniecznie go pokaż w Niebie w Gębie, bo to prawdziwy okaz!

Ciekawe czemu tak się stało... jejku, strasznie mi głupio, ze to przez ten przepis... chociaż misię podoba w swojej orginalności!
icon_smile.gif
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Wiecie co, o ile się orientuję, dodanie większej ilości drożdży wcale nie wpływa na większe wyrośnięcie...
Jotha, mnie czasem też tak się ciasto w maszynie ułoży, ale wtedy tam po prostu wsadzam łapy i wyrównuję ;)
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Ika, widocznie trzeba bylo zagladnac do srodka i 'wymacac' bochenek. :dump: :mrgreen:
No coz
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Fajny jest Oryginalny ;)
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Sliczny chlebus :wink: Na pewno zasluzyl na miejsce w galerii dziwolagow/potworow :mrgreen: :mrgreen:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
piekny jest! A jaki ma ajny kolor! CO do niego jeszcze dorzuciłaś? I co on ma na wierzchu? ser?
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Na wierzchu rzeczywiście ma trochę sera żółtego.
Kolor zawdzięcza suszonym pomidorom (mam takie domowej roboty w zalewie oliwnej) i suszonej ostrej papryczce. Aha, trochę sera sypnęłam też do środka ciasta chlebowego. Nie dawałam w ogóle przyprawy do pizzy jako takiej, tylko sypałam oddzielnymi przyprawami (oregano, bazylia, suszona paprczka z młynka).
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
o, swietny pomysl z tą papryczką ,muszę ściągnąć
icon_smile.gif
I tak mi sie zdawalo, że ser w środku widzę
icon_smile.gif
 

beciaw2

Member
Sie 11, 2005
613
0
0
Upiekłam w sobotę jako dodatek do grilla. Pyszny! Tylko dlaczego tak brzydko się kroi?
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
hm... u mnie się ładnie pokroił... moż kroiłaś, jak był jeszcze ciepły... albo moze masz pionową miskę w maszynie?
sama nie wiem... ale cieszę się, że smakował
 

beciaw2

Member
Sie 11, 2005
613
0
0
Miska jest pionowa, chleb zimny też się żle kroił, ale po zastanowieniu chyba już wiem czemu. Po prostu muszę kupić sobie nową wagę i tyle.
Aha i wyszły mi idealne kromeczki do tostera!
:mrgreen:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
hm...a może to wina przepisu... jeśli uda CI się udoskonalić proporcje, to koniecznie tu wklep! Ja już nie mam maszyny, więc nie mogę
 

Alka

Member
Wrz 17, 2004
1,610
0
0
Upiekłam go wczoraj - no po lekkich modyfikacjach :mrgreen:
Zamiast mleka użyłam jogurtu naturalnego - chleb zyskał leciutko kwaskowy posmak, zamiast pomidorów - przecier pomidorowy, ale nie łyżeczkę, jak Małgosia sugerowała tylko całą dużą łychę (no tyle mi zostało po pomidorówce :mrgreen: ) i zamiast przyprawy - po łyżeczce oregano i bazylii.
Pychota jest ten chlebek Dzieki Małgosiu.

No i zapominiałam za pierwszym razem: zamiast suchych drożdży dałam żywe - 5 g.
Zdjęcia - jak skleroza mi nie zawadzi - to przyniosę jutro

PS. Jest to pierwszy mójego wypeieku chleb który zjadła córcia i jeszcze powiedziała, że jej smakuje :roll:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
pięęęękny!!!
fajnie, że smakował... kiedy jeszcze miałam maszynę uwielbiałam go robić

można zastąpic mleko sokiem pomidorowym, ma wtedy śmieszny kolor
icon_smile.gif