Chleb wiedeński

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
CYTATPowiedzcie mi dlaczego ja widzę zdjęcia Liski i Dziuni, a Tillandsji nie - tylko czerwone krzyżyki
Dziwne bo ani format tego obrazka nie jest jakiś wyjątkowy ani nigdyn ie miałam z ym problemu :

I chciałabym o jeszcze jedną radę prosić. Zawsze jak piekę chlebek to on tak jakoś na okrągło się podnosi tz w przekroju tworzy prawie idealną elipsę a zwykle jest tak, że w normalnych chlebkach jest ona nieco klapnięta w dół. Czy to jest związane z rośnięciem ciasta?







 

Alka

Member
Wrz 17, 2004
1,610
0
0
Upiekłam ten chlebek w maszynie. Pierwszego dnia samo przygotowanie ciasta i zostawiłam w maszynie. Drugiego dnia najpierw zalałam wodą a po ok. 15 min. dodałam resztę i włączyłam cały cykl na chleb biały. Chlebek chciał mi uciec z maszyny . Przylepił się do okenka :lol: , ale upiekł i był wyśmienity. Dzisiaj piekę znowu, bo się rodzina domaga

Acha - modyfikacja moja odnośnie drożdży - dałam ich 6 g
 

Liska

Member
Lis 27, 2004
3,631
0
0
Bardzo się cieszę, ze tak smakował
icon_smile.gif
icon_smile.gif
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Wiem, że to troche poza tematem, ale jesli jesteśmy już przy bablach i innych wybrzuszeniach, to chciałabym zapytać czy wiecie może skąd się biora pęknięcia tuż u podstawy bochenka? Tak centymetr od kamienia? Wie, któraś z was może?