Chleb z siemieniem lnianym i slonecznikiem

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
Dziś upiekłam dwa mniejsze.Z braku dwóch koszyczków do wyrastania chlebki rosły w wyłożonych ściereczkami keksówkach.A piekły się jak zwykle na rozgrzanej płytce podłogowej.

DSCF0119.JPG
DSCF0127.JPG
 

Załączniki

  • DSCF0119.JPG
    DSCF0119.JPG
    57.2 KB · Wyświetleń: 1
  • DSCF0127.JPG
    DSCF0127.JPG
    74.9 KB · Wyświetleń: 1

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Na płytce podłogowej pieczesz? Też kiedyś zamierzałam, potem kupiłam kamień.... i tak tego kamienia nie używam, a płytek trochę zostało po remoncie
gruebel_2.gif
 

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
samanta @ 23 Feb 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1259236Na płytce podłogowej pieczesz? Też kiedyś zamierzałam, potem kupiłam kamień.... i tak tego kamienia nie używam, a płytek trochę zostało po remoncie
gruebel_2.gif
Kiedyś któraś z cinek wspominała coś o pieczeniu chleba na płytce i tak sobie pomyślałam,że warto spróbować.Ciągle przymierzam się do kupna kamienia i jakoś tak mi marnie to wychodzi.A płytka póki co nieźle się sprawdza i nic nie kosztuje(też zostało mam kilka po remoncie)Dziś piekłam na niej pizzę i bardzo fajnie wyszła.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
też się skusiłam na ten chlebek z siemienie, przepyszny
icon_smile.gif

mi nie wyszedł tak idealny jak neteczki (pękł mi z jednej strony i miał nie wiedzieć czemu problemy z rośnięciem), ale znikał w oczach - na pewno będzie powtórka
lecker.gif
 

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
inula @ 28 Feb 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1261322też się skusiłam na ten chlebek z siemienie, przepyszny
icon_smile.gif

mi nie wyszedł tak idealny jak neteczki (pękł mi z jednej strony i miał nie wiedzieć czemu problemy z rośnięciem), ale znikał w oczach - na pewno będzie powtórka
lecker.gif
Wiesz, dla mnie pęknięcie to nie wada i ma swój urok.Najważniejsze,że Wam smakował
daumen.gif

I dziękuję za miłe słowa o moim chlebku
bussi.gif
 

katka7

Member
Lis 19, 2010
12
0
0
Piękny chlebek neteczko
icon_lol.gif
i ja przymierzam się do niego. A powiedz mi, nie nacinałaś go przed włożeniem do piekarnika? i jak na wyrastanie w kanciastych keksówkach, bochenki wyszły Ci idealne
lecker.gif
. Zdarza się czasem, że mi z koszyka nie wychodzi taki piękny!
 

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
katka7 @ 2 Mar 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1262543Piękny chlebek neteczko
icon_lol.gif
i ja przymierzam się do niego. A powiedz mi, nie nacinałaś go przed włożeniem do piekarnika? i jak na wyrastanie w kanciastych keksówkach, bochenki wyszły Ci idealne
lecker.gif
. Zdarza się czasem, że mi z koszyka nie wychodzi taki piękny!
Dziękuję bardzo
icon_smile.gif
Mnie chleb zawsze wyrasta w koszyczku,tylko raz zrobiłam w keksówkach bo chciałam dwa mniejsze ,a koszyk mam duży,wyszły O.K. jednak to jakoś nie to i więcej chyba nie powtórzę.Taki wielki bochen wygląda bardziej dostojnie
icon_wink.gif

Ja chleba nie nacinam przed pieczeniem,jakoś tak lubimy takie gładziutkie chlebki,no i nie martwię się,że kapnie mi przy nacinaniu.A chlebek polecam,bo pyszny niezmiernie
mniam.gif
 

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
sionia @ 2 Mar 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1262572Neteczko, mozesz napisac mi jakie dokladnie kupujesz maki i gdzie?
A to różnie z tym bywa.Mąki pszenne czasami w Lidlu,w Biedronce bądź Realu.Żytnią pełnoziarnistą i żurkową w Tesco. Kilka ostatnich bochenków piekłam z Lubelli luksusowej typ 550,pomieszanej z Lubellą pełnoziarnistą,a te to dostaniesz chyba w większości spożywczaków.No chyba nie za bardzo Ci pomogłam
icon_redface.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Jessu jaki piękny chleb!
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Netka, jak patrzę na te Twoje zdjęcia, to aż mnie zazdrość bierze...
icon_redface.gif


pamiętam swoje przygody sprzed lat z tym słonecznikowym, nie poddawałam się długo chociaż wciąż wychodziły mi gnioty okropne, aż w końcu uzyskałam efekt taki jak chciałam, co to było za szczęście!
Teraz, po bardzo długiej przerwie, przez Ciebie i Twoje perfekcyjne bochenki
baa.gif
icon_wink.gif
dojrzewam do tego, żeby znów się wziąć za ten chleb.