Chleb z siemieniem lnianym i slonecznikiem

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
Beatko dziękuję bardzo
anbetung.gif
Czytałam o Twoich początkach z tym chlebem.Ty od razu zaczęłaś go piec jako formowany bochenek(podziwiam odwagę
anbetung.gif
)Ja do tego dorosłam po paru miesiącach
icon_redface.gif
U mnie też od razu nie był on rewelacyjny,tzn. nie było zakalca,był wyrośnięty.Ale to nie było TO. Na 10 stronie jest fotka mojego debiutu.Zobacz jaki niewyględny,choć wtedy byłam z niego dumna jak paw.Ty przecież doszłaś do perfekcji w jego pieczeniu,więc teraz będzie z górki.Tylko jak niebawem wstawisz Swoje cudo,to ja zzielenieję z zazdrości
icon_redface.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
no bo to nie był mój pierwszy chleb bochenkowy, więc żadna odwaga
icon_wink.gif
a Ty na pewno nie będziesz mieć powodu do zzielenienia z zazdrości, już o to się nie martw
icon_wink.gif
 

Cynamon

Member
Lut 5, 2009
779
0
0
Tak! Właśnie wyjęłam z pieca :D Mój pierwszy bochenkowy i jeden z pierwszych zakwasowych
icon_smile.gif
Nie powstrzymałam się i ukroiłam gorącą piętkę! Pyszny, z chrupiącą skórką. Już nie mogę się doczekać, kiedy zjem z nim kanapkę
icon_smile.gif
trochę plaskaty wyszedł, ale to jest do nadrobienia
icon_smile.gif
 

nebula

Member
Mar 14, 2012
7
0
0
Cynamon, chleb wcale nie wygląda na plaskaty. Zresztą to Twój pierwszy bochenek, żebyś Ty widziała jakie kulfony wyjmowałam z pieca na początku mojej kariery domowego piekarza! Z czasem nabierzesz większej wprawy i cierpliwości
icon_mrgreen.gif
. Z tym chlebem naprawdę można przećwiczyć pieczenie bochenków, bo zawsze ładnie "idzie w górę" w piekarniku. Piekę go dość często, ku niezadowoleniu Domowników, bo oni nie lubią pieczywa z dodatkiem nasion. Ale ja uwielbiam ten chleb, właśnie dlatego, że nigdy nie rozlewa się na blaszce, po za tym tak ładnie wygląda w przekroju dzięki kontrastowi między białym miąższem i ciemnymi nasionami siemienia lnianego. No i moim zdaniem smakuje równie dobrze jak wygląda
lecker.gif
.
 

Załączniki

  • chleb_z_siemieniem_lnianym_i_s_onecznikiem_19_IV_2012___3.jpg
    chleb_z_siemieniem_lnianym_i_s_onecznikiem_19_IV_2012___3.jpg
    1.5 MB · Wyświetleń: 0
  • chleb_z_siemieniem_lnianym_i_s_onecznikiem_19_IV_2012___4.jpg
    chleb_z_siemieniem_lnianym_i_s_onecznikiem_19_IV_2012___4.jpg
    1.4 MB · Wyświetleń: 0

Cynamon

Member
Lut 5, 2009
779
0
0
Zrobiłam wczoraj znów, tym razem z większą ilością mąki żytniej. Bardziej mi smakował, wyrazistszy w smaku. Tak nam zasmakował, że robię go bardzo często. Rzeczywiście coraz lepiej mi idzie formowanie bochenków ;) Tylko ten ostatni, niezbyt. Nie zorientowałam się, że piekarnik jeszcze nie do końca nagrzany, wywaliłam bochen, nacięłam, patrzę, a tu temperatura nie ta. Więc zanim się piec do końca nagrzał to się lekko rozlazł chleb, ale i tak pyszny jest
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

malena h

Member
Wrz 11, 2011
335
0
0
kobitki kochane, a powiedzcie mi co mam zrobić/wybrać skoro mój piekarnik ma tylko trzy opcje: rozmrażanie, termoobieg i grzałka z góry (grill?) ???
jaka opcja będzie najlepsza do chleba?
cry_1.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

malena h

Member
Wrz 11, 2011
335
0
0
dzięki Gucio
icon_smile.gif


w tak zwanym "między czasie" upiekłam chlebek z ziarnami...
jednak nie odważyłam się robić bochenka i wrzuciłam do formy...
na początek rozgrzałam piekarnik z termoobiegiem,
gdy wkładałam chlebuś przełączyłam na górną grzałkę,
a po 15 min znów termoobieg
icon_smile.gif

żeby nie wysuszyć za mocno chlebka

a że znów użyłam mąkę z przewagą orkiszowej pełnoziarnistej
wygląda na sporo ciemniejszy niż Wasze wypieki!
hmm...

ziarno2.JPG
 

Załączniki

  • ziarno2.JPG
    ziarno2.JPG
    137.6 KB · Wyświetleń: 2

malena h

Member
Wrz 11, 2011
335
0
0
dziś kolejna wariacja na temat tego chlebka
icon_smile.gif

wiem, że to już nie wygląda, jak Wasze chleby, ale nadal to ten sam przepis
icon_smile.gif

miałam za mało siemienia lnianego, więc część, którą trzeba namoczyć - namoczyłam,
ale tą, którą trzeba uprażyć - zamieniłam na ziarno dyni
gruebel_2.gif

słonecznik pozostał tak, jak w przepisie powinien być
icon_smile.gif

... no i znów mieszałam mąki: 2/3 pszennej chlebowej, a 1/3 "malt flour" (hmm... w wolnym tłumaczeniu mąka słodowa(?): pszenna+jęczmienna+słód)

smak ma, jakby to ująć, wykwintnie powalający
icon_mrgreen.gif

gdzieś "zapodziało" się siemie w tym brązie chleba... a wygląda to tak:

a.JPG
 

Załączniki

  • a.JPG
    a.JPG
    167.3 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Ulubiony chleb T. nie zliczę już ile bochenków upiekłam (zawsze piekę dwa i część mrożę), nie nacinam, bo wolę taki gładki, zawsze idzie pięknie w górę i nie pęka, piekę wg oryginalnych proporcji Jeffreya Hamelmana:


 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Ale pieknie odswiezylas watek, Iza
icon_biggrin.gif
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
A dziękować
icon_biggrin.gif
, ja go już tyle razy piekłam, że mi się nawet zdjęć nie chce robić. Mogłabym piec o północy z zamkniętymi oczami
icon_lol.gif
, T. chce tylko ten i żaden inny...
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Szczerze, wcale sie nie dziwie - to pyszny chleb, wilgotny wewnatrz i z chrupiaca skorka - czego chciec wiecej?
icon_wink.gif
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
W przypadku co niektórych niczego, tylko jest konflikt interesów, bo ja lubię testować nowe przepisy, a to jakby nie patrzeć koliduje
icon_lol.gif
.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Wiem, ze lubisz
icon_biggrin.gif

I wlasnie dlatego przypomnial mi sie nasz kawowy z cebulka - wieki temu go pieklam, myslisz, ze moglybysmy go przetestowac ponownie?
icon_wink.gif