Ciasto bananowo - czekoladowe

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,317
1,613
113
Joanna @ 17 Dec 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1489711Siedzi w piecu, z dodatkiem pszennej pełnoziarnistej, bo okazało się, że prawie całą orkiszową wypaprałam do pierników. Też dałam mniej cukru.
Ciekawa jestem smaku i konsystencji.
Ja robiłam z głowy i: 1) zamiast sody dałam proszek 2) zapomniałam o soli

Moniak @ 17 Dec 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1489727W wystygniętym też czuć? to faktycznie nie dla mnie...
icon_wink.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,683
113
No czuć, czuć, nawet na parterze.
icon_mrgreen.gif

Dziecko wpadło do domu i od razu wiedziało, że piekłam ciasto bananowe.
Dzięki Yrso za rekomendację - też mi smakuje. Aromatyczne, wilgotne. Zamiast esencji waniliowej dałam miąższ z pół laski wanilii, ale go nie czuję - dominuje zapach bananów, zwłaszcza, że miałam bardzo dojrzałe. Świadomie piekłam w dłuższej keksówce (30 cm), bo chciałam mieć niższe ciasto, więc siedziało krócej w piekarniku (ok, 50 minut).
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

_Gonia_

Member
Mar 25, 2010
249
0
0
Joanna @ 9 Jul 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1150751Cieszę się bardzo, że Ci smakowało. A ja dodałam 100 g czekolady (tym razem deserowej), 3 spore banany i przerobiłam je na torcik.
Siedzi właśnie w piekarniku, a ja jestem ciekawa efektu. Mam zamiar je przełożyć nieco zmodyfikowanym (bo z dodatkiem soku z połowy dużej pomarańczy) musem z białej czekolady i jogurtu i sprezentować Mamie - jutrzejszej jubilatce.
A jak zrobiłaś ten mus z białej czekolady?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,683
113
Upiekłam pierwszy raz od dawna w wersji keksowej, z mąki orkiszowej, 3/4 szklanki cukru trzcinowego, 3 bananów, 150 g czekolady i kawy rozpuszczalnej.

ciasto_czekoladowo__bananowe1.jpg

ciasto_czekoladowo__bananowe.jpg

Oblałam polewą czekoladową z odrobiną żelatyny.
 

Załączniki

  • ciasto_czekoladowo__bananowe.jpg
    ciasto_czekoladowo__bananowe.jpg
    93.4 KB · Wyświetleń: 10
  • ciasto_czekoladowo__bananowe1.jpg
    ciasto_czekoladowo__bananowe1.jpg
    88.2 KB · Wyświetleń: 10
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Joanno, upieklam Twoje ciasto w sobote i zabralismy je na meczowa impreze do przyjaciol. Doskonale - wilgotne i pachnace, smakowalo doslownie wszystkim, od 6 do 75 latka. Przygotowanie super proste i szybkie. Czekam az dojrzeja kolejne banany i powtorze. Dziekujemy za przepis, ktory, nota bene, powedrowal w swiat.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Joanno, znow upieklysmy Twoje ciasto. Tym razem moje dziecko z kolezanka upiekly jedno, a ja drugie. Twierdza, ze to ich najulubiensze ciasto pod sloncem i przesylaja podziekowania za doskonaly przepis
cvety.gif
cvety.gif
cvety.gif


Polejemy czekolada
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,683
113
Dziękuję za podziękowania, przekaż uściski.
icon_smile.gif

U mnie dziś wersja na bogato, z pięciu małych bananów i 100 g gorzkiej czekolady.
Dodatkowo sypnęłam dwie solidne garście bakalii - rodzynek, orzechów laskowych i nerkowców i tradycyjnie oblałam czekoladą.

EDIT:

ciasto_bananowo_czekoladowe_z_bakaliami.jpg
 

Załączniki

  • ciasto_bananowo_czekoladowe_z_bakaliami.jpg
    ciasto_bananowo_czekoladowe_z_bakaliami.jpg
    90.1 KB · Wyświetleń: 11
Ostatnią edycję dokonał moderator:

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Zrobiłam wczoraj w formie babki z kominkiem bo dziecko ze spiżarni wyciągnęło foremkę i koniecznie chciało babeczkę!
Co był zrobić... pyszne jest
icon_smile.gif


Ze zmian:
szklanka mąki pszennej
3/4 szklanki mąki pełnoziarnistej orkiszowej
pół szklanki cukru
 

reniam_123

Well-known member
Mar 5, 2009
10,654
2,508
113
Zrobiłam wczoraj, w keksówce, nie zdążyłam zrobić polewy ani zdjęcia bo zjedliśmy
icon_mrgreen.gif

Ciasto jest przepyszne, ciężkie i wilgotne, takie lubię
lecker.gif


Joanno dzięki ci za ten przepis, ciasto jest super łatwe, szybkie i "małobrudzące"
cvety.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,683
113
Bardzo się cieszę, że Wam smakuje. U mnie też często gości, na zmianę z chlebkiem bananowym S. Dahl.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Dopisuje, ze znow upieklam. Tym razem z polewa wg przepisu illary - maslo, cukier puder, sok z pomaranczy. Pyszny!

Do ciasta dodalam galke starta, skorke ze swiezej pomaranczy i kandyzowana rowniez. Czekolada byla 90%.
 

ilonaaa

Member
Paź 1, 2007
144
0
0
Pyszne! Właśnie się upieklo i się nim zajadam
lecker.gif
Z braku zwykłej mąki użyłam orkiszowej, cukier trzcinowy ale niecałe pół szklanki, dałam też sporo orzechów włoskich i laskowych no i zamiast likieru dałam trochę soku z pomarańczy
anbetung.gif
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Ja tez robilam w piatek. Suche mi wyszlo :/ Jakiej konstystencji bylo wasze ciasto jak przekladalyscie do blaszki? Bo moje geste, nie dalo sie go wylac do foremki. Wiec albo tu wina albo za dlugo pieklam (ok 50min). Ale w smaku dobre
icon_smile.gif
Pieklam w tortownicy 28cm z kominem od prodiza. Bylo dosc niskie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,683
113
Okruszku, moje nigdy nie jest tak gęste, by nie można go było wylać. Może pomyliłaś proporcje? Mogłaś je też przepiec, skoro było niskie. Tortownica o tej średnicy jest jednak bardzo duża, nawet z kominem. Ja piekłam w dużo mniejszej, o średnicy 23 cm.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Nastepnym razem zrobie w mniejszej blaszce i dam 2 duze albo 3 srednie jajka (tym razem dalam wlasnie 2 jajka kl M ale jakies mniejsze mi sie one wydawaly). I nie bede sie kapac tylko pilnowac ciasta
icon_smile.gif

A gdybym zamiast masla dala olej to ile go ma byc? Pol szklanki?
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,683
113
Zawsze daję jajka L; dopisałam w przepisie. Małych można faktycznie dać trzy.
Często piekąc to ciasto zmieniam proporcje, dodatki, ilość bananów, czekolady. Zawsze się udaje.
Czasem zamiast masła daję olej - nie wiem ile objętościowo, bo odważam jak masło przepisowe 100g.