Ciasto czekoladowe z cukinią - pyszne

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,683
113
Obie wersje są smaczne, choć różne. Cukiniowe było bardziej wilgotne, ale dyniowe nasączyłam kawą i też było dobre.
 

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
A sobie pozwolę wyciągnąć przepisik jako wielka fanka cukinii
icon_mrgreen.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Wcinamy gorące. Dla takiego cukiereczka jak ja jest to ciasto bardzo wytrwanie czekoladowe-robiłam z gorzką czekoladą.
Smaczne jest ale takie zwyczajne, jednak gdy będę robić powtórkę bo jeszcze cukinie czekają, to dam mleczną czekoladę, więcej cukru i coś słodko-kwaśnego jak rodzynki, żurawinę albo suszone wiśnie lub śliwki.
Polane sporą ilością czerwonych borówek jest pycha
lecker.gif



cukiniowe.jpg
 

faraula

Member
Wrz 16, 2008
180
0
0
Mam nadzieje, ze to nieglupie pytanie, ale czy mrozona cukinie moglabym dac ? Gdybym ja zamrozona utarla...? Ctyle mialam cukini, ze wszystko pomrozilam, bo przejesc nie dalismy rady...
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
faraula @ 5 Oct 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1352084Mam nadzieje, ze to nieglupie pytanie, ale czy mrozona cukinie moglabym dac ? Gdybym ja zamrozona utarla...? Ctyle mialam cukini, ze wszystko pomrozilam, bo przejesc nie dalismy rady...
Właśnie zamroziłam resztę utartej cukinii i wydaje mi się, że taką zamrożoną można wyłożyć do rozmrożenia,
potem odcedzić na sicie i wtedy odmierzyć odpowiednią ilość cukinii
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Wlasnie cierpie na nadmiar cukinii. Nie wiem co z nia poczac. Wiec moze to ciasto?
Ale nie mam kawy rozpuszczalnej, czy jest konieczna?
Czy moglabym cukinie zetrzec na drobnych oczkach aby ukryc ja przed dziecmi? ktore z pewnoscia beda grymasic gdy sie o niej dowiedza.
Czy cukinie odciskac?
I pytanie do Joanny, jak sprawdzilo sie to ciasto w formie torcika?
Pasuje do niego masa z mascarpone i kremowki?

Oto moj zestaw niezbyt madrych pytan
icon_mrgreen.gif



Aha, no i czy cukinia ma byc ze skorka czy bez?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,683
113
Ajaj, już w wątku odpowiedziałam na to pytanie. Niestety, nie wiem, czy ta masa będzie pasować; kwestia indywidualnych upodobań.
Mnie by pasowala....
Nie radziłabym Ci jednak cukinii trzeć na drobnej tarce. Starta na grubej sprawia, że ciasto jest wilgotne, ale nie mokre/zakalcowate.
W przekroju jej praktycznie nie widać, więc dzieci nie będą miały powodu do grymaszenia.
Zwracam tylko uwagę, że to dość wytrawne ciasto, raczej nie dla maluchów.
Ja używam młodych, małych cukinii, więc trę ze skórką.

Z cukiniowych, polecam jeszcze to:
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=1...&hl=cukinią
Tu też jest kilka cukiniowych przepisów:
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=4310&hl=cukinią
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Chyba stalam sie fanka cukiniowa. O co nigdy bym sie nie podejrzewala
icon_mrgreen.gif


Ciasto_cukiniowe.JPG

Ciasto_cukiniowe_1.JPG

Ciasto pyszne. Zrobilam tak jak w linku z cukrem brazowym i maka pelnoziarnista. Ja zjadlam samo ale dla dzieci przelozylam smietana ubita z serkiem mascarpone. Niebo w gebie. Dzieci wcinaly az im sie uszy trzesly. Jezeli faktycznie mozna to ciasto robic z mrozonej cukini to juz wiem ze na 100 % nie zmarnuje mi sie ani jedna sztuka.
 

Załączniki

  • Ciasto_cukiniowe.JPG
    Ciasto_cukiniowe.JPG
    118.3 KB · Wyświetleń: 0
  • Ciasto_cukiniowe_1.JPG
    Ciasto_cukiniowe_1.JPG
    129.9 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
Zrobiłam do przedszkola na urodziny - całe ciasto zostało wchłonięte przez dzieciaki... Potem mogę dorzucić zdjęcia...
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
Więc.. Tak wyglądało ciasto, które robiłam na próbę - z dodatkiem żurawiny i orzechów:



A tak wyglądało to, co pożarły dzieciaki:



 

Jolan

Member
Lis 23, 2009
3,391
0
0
Dobrze, że chociaż zdjęcie wstawiłam w "co upiekłyście na niedzielę", bo śladu nie ma: trzech facetów i dwie kobitki + kawusia + na wynos = 0
lecker.gif

( zrobiłam z mąką razową i gorzko- czekoladowym wielkanocnym zajączkiem)
Jeszcze raz dziękuję za przepis
handclasp.gif