Ciasto czekoladowe z cukinią - pyszne

Chlorofilka

Member
Lut 16, 2008
95
0
0
zrobiłam z dynią zamiast cukini i baardzo dobre, co prawda jadłam ciepławe ale myśle że jak się dostudzi będzie równie dobre
takie mocno czekoladowe wyszło
icon_mrgreen.gif
 

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,983
479
83
Bardzo smaczne! Perwsze wrazenie smakowe - ciasto lekkie, wilgotne, potem daje sie odczuc mocno czekoladowy smak. Do kawki idealne, dzieciom tez smakowalo.
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Ja jestem przekonana, że pasowac będą
icon_smile.gif

Tylko jak się zachowają? Ciasto było dośc gęste z tego co pamiętam, więc tylko je delikatnie powtykam to chyba nie pójda na dno?
 

renia2001

Member
Maj 10, 2012
966
0
0
Też zrobiłam i zakochana jestem w tym cieście tak bardzo, że dynia poszla do zamrożenia na następne placki. Zrobilam z podwójnej porcji, na dużej blaszce, w środku z gorzką czekoladą i orzechami, na wierzch polewa czekoladowo- kawowa. Następnym razem zrobię z mleczną czekoladą, bo będzie bardziej pasować do kakao i kawy dla złamania smaku. No i dodam wiśnie albo gruszki.
 

tonieani

Member
Kwi 20, 2009
19
0
0
Czy mogę prosić o wymiary blaszki w której piekłyście ciasto?
Czy czekolada ma być połamana na kostki takie jakie są w tabliczce czy mniejsze kawałki i tak ma być dodana do ciasta?
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,317
1,613
113
Z tego co pamiętam, to piekłam w średniej keksówce (takiej, co ma około 30 cm długości). Na FotoForum piszą o foremce o pojemności 3 litrów. Czekoladę kroiłam dość drobno, w oryginalnym przepisie była mowa o chocolate chips, a one są dość małe https://www.google.pl/search?q=chocolate+ch...366&bih=616 W Lidlu chyba mają być lada dzień.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: