Ciasto marchewkowe

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
A ja ostatnio zrobiłam z tego ciasta muffiny, tylko dodałam jeszcze jabłko pokrojone w kostkę i wszystkie bakalie, jakie mi wpadły w ręce (rodzynki, wiórki, suszone morele i ananasa). Wyszły baaardzo dobre
icon_smile.gif
 

oliweczka

Member
Maj 27, 2006
1,609
0
0
Upieklam!Przepyszne jest!
Tradycyjnie u mnie w domu musi byc duza blacha, wiec wzielam poltorej porcji - tylko cukru i oleju nie zwiekszalam a i tak bylo wystarczajaco slodkie. I rodzynek sypnelam z 200 g.
Ciasto rozeszlo sie w oka mgnieniu
icon_smile.gif
Jutro pieke powtorke. Serdeczne dzieki za przepis!
 

belle martini

Member
Lut 24, 2008
43
0
0
a czy marechwke moge "roztrzaskac" w sokowirowce i dodac to suche? czy raczej przewidziane jest robienie ciasta ze startej marchewki razem z sokiem? keidys robilam z suchych ale podzialam gdzies przepis. pozdr
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
proponuje jednak zetrzec na tarce; to 'suche' moze byc troche za suche wg mnie
 

belle martini

Member
Lut 24, 2008
43
0
0
no wiec:
mikser sie popsul
cukiernie zamkniete
znajomi na wieczor

i co ja moge zrobic? mam wszystkie skladniki ale nie wiem czy sie zabierac za robote bo mikser sie obrazil na mnie? mozna ucierac skladniki recznie? czekam na szybciutka odpowiedz !
pozdrawiam
dontknow.gif
cry_1.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Wydaje mi sie, ze recznie tez mozesz ukrecic to ciasto.
daumen.gif
 

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
spokojnie mozna. sa przepisy, w ktorych ciasta marchewkowe robi sie jak muffinki- raz ciach zamieszac i gotowe
icon_smile.gif
ja sie z tym rodzajem ciasta specjalnie "nie pieszcze"...
 

belle martini

Member
Lut 24, 2008
43
0
0
udalo sie
icon_smile.gif
zdarzylam przed goscmi, wyszlo cudowne i jeszcze sie dla Was uchowalo
icon_smile.gif
nie dodalam sody, cynamonu i rodzynek - bo nie bylo w domu... dlatego takie pomaranczowe, ale naprawde pyszne! Dzieki wielkie za przepis, a oto porcja dla : Ilona i inga_xx
icon_smile.gif
Vuala
 

Załączniki

  • IMG_0601.JPG
    IMG_0601.JPG
    509.8 KB · Wyświetleń: 0

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
niezmiernie mi milo
icon_smile.gif
ciasto prima. ladnie wyroslo i reke sobie daje uciac, ze jest smaczne. czestuje sie wirtualnie 1 kawalkiem, a 2-gi zostawiam Ilonie
icon_smile.gif
 

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
to pytanie techniczne - dwie szklanki marchewki tartej to ok ile marchewki w kawałku? (zastanawiam się czy czekać mnie będzie wizyta na zieleniaczku)
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
Zrobiłam z połowy porcji i mąki orkiszowej. Dodałam oprócz cynamonu przyprawe do piernika. Ciasto wyszło delikatne, wilgotne i pyszne. ma chrupką skórke a w środku mięciutkie. Dzieki za przepis.
 

arkadia

Member
Lut 24, 2008
138
0
0
moje pierwsze ciasto marchewkowe w życiu i jestem zachwycona
icon_smile.gif
cukru dałam szklankę i ciut i jest idealne. Wcinam jeszcze gorące. Pycha!
 

doti

Member
Kwi 8, 2008
17
0
0
chyba sie skuszę na nie.... idę zobaczyc ile marchewek mam w domu i do roboty. najwyżej zrobię z połowy porcji....:D