Ciasto marchewkowe

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
doti-ależ ty jesteś expres.Gratuluję i smacznego
wink.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Doti, śliczne zdjęcie

daumen.gif
 

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Piekłam ciasto marchewkowe z niemal takiego samego przepisu. I co mogę powiedzieć... że jedna szklanka cukru na pewno wystarczy. Marchewka jest niewyczuwalna. Ciasto bardzo smaczne... tylko na środku wyszedł mi ogromny zakalec. Zakalec też jest pyszny, ale lepiej by było bez niego. Ciekawe dlaczego
icon_sad.gif
.... Ale nie poddam się, będę jeszcze próbować
icon_smile.gif
.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Byc moze marchewka byla nie dostatecznie odsaczona. Przy okazji, wyczytalam ostatnio na wloskim forum, ze istnieje maka z marchwi. Mozna z niej piec m.in. ciasto marchewkowe.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
No to następnym razem ciepnę ją na sitko... ;P
 

asiad

Member
Kwi 5, 2008
114
0
0
zrobiłam dzisiaj juz po raz drugi to ciasto...
mam troszeczke inny przepis ale ciasto wychodzi podobnie jak u Was rewelacyjne
icon_smile.gif

nigdy bym nie powiedziala jedzac je, ze to marchewkowe
icon_smile.gif
 

pina1989:)

Member
Maj 16, 2008
210
0
0
upiekłam dzisiaj to ciasto i zaraz zniknęło na wierzch zrobiłam polewę czekoladowa wszystkim smakowało dziękuje za przepis i polecam go wszystkim:)
 

Marti

Member
Mar 23, 2006
106
0
0
Zrobiłam wczoraj.
Zgodnie z radami zmniejszyłam ilość cukru. Wyszło rewelacyjne.
Puchate, świetne nastepnego dnia jak iw dniu upieczenia. Dodałam pistacji tylko do środka i posypkę orzechowa na wierzch.
Na stałe wejdzie do mojego repertuaru:)
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
spisalam przepis, zaraz bede piec je.
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
jutro bede piekla je znowu
icon_smile.gif
 

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
W sobotę w przedszkolu mamy Dzień pieczonego ziemniaka i z tej okazji zrobię jakieś jesienne słodkości, myślałam o szarlotce, ale może się ciapać więc postanowiłam zrobić takie amerykańskie z jabłkami i orzechami i to marchewkowe...ale ktoś pisał, że trzeba na sitko tę marchewkę wrzucić
gruebel_2.gif
gdzieś mi zniknęło i nie mogę znaleźć ponownie!


...a i wiórki mogą dzieciakom spadać, może zrobić lukier albo białą czekoladą polać!
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Linn @ 27 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=696912Byc moze marchewka byla nie dostatecznie odsaczona. Przy okazji, wyczytalam ostatnio na wloskim forum, ze istnieje maka z marchwi. Mozna z niej piec m.in. ciasto marchewkowe.
sunnyshine @ 27 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=696979No to następnym razem ciepnę ją na sitko... ;P
Proszę już nie spać kuleżanko Jean!
icon_mrgreen.gif


Wszystko zalezy od marchwi i tarki - jak marchew mocno soczysta, albo tarka drobniutka i utarta marchewka jest mocno mokra to może warto odcisnąć - ale ja bym chyba nie odciskała jednak nic - szkoda soku... sypnełabym ewentualnie ciut więcej mąki zeby ciacho nie miało zbyt płynnej konsystencji przed wlaniem do blaszki.

Jakby była konieczność odciskania pewnie byłoby to napisane w przepisie
icon_razz.gif
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
Jak zetrzesz na grubej a nie na drobnej tarce, to nic nie odciskaj. Ja nic nie odciskałam, jak piekłam ciasto marchewkowe, chociaż chyba nie z tego przepisu.