Ciasto na pizzę z dodatkiem ziemniaków

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
a ja lubiłam, dopóki nie odkryłam tej reinharta. w zyciu bym już do tej nie wróciła (hihiii :bat: )
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
a ja lubiłam, dopóki nie odkryłam tej reinharta. w zyciu bym już do tej nie wróciła (hihiii :bat: )
Nie bij nie bij Gosiu tylko to ciasto ma swój urok. Jak myśl mi zaświta i zachce mi się pizzy to ją szybko robię a tak muszę czekać, aż mi ciasto wyrośnie w lodówie
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Wiem, wiem
icon_smile.gif
Powiem w tajemnicy, że jak mam nagłą chęć na pizzę to robię właśnie to ciasto i nawet nei czekam aż wyrośnie za długo - bo z nim nie ma takiej koniecznośći - więc pizzę można mieć w 40 minut
 

katarzynka

Member
Wrz 13, 2004
1,003
0
0
pysznosciowe jest to ciasto :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: dzisiaj na obiado zrobilam dokładnie takie jak lubie, puchate, nie za grube nie za chude, no po prostu coooooodo :mrgreen:

chyba jutro zrobie powtórke ;)
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Ciasto pyszne i tak jak pisze Malgosimi, jak mnie nagle najdzie ochota, to szybko robie wlasnie z tego ciasta
icon_biggrin.gif
Wlasnie ide robic :mrgreen:
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Ciasto jest rewelacyjne, robilam juz wiele razy, szybcie i cienko rozciagniete jest po upieczeniu chrupkie a w srodku mieciutkie i pulchne.

pizza050913c1uw.jpg
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
zrobilam tzn. wrzucilam wszystkie skladniki do maszyny i ona je robila, jednak po wylożeniu jej na stolnice i tak musialam dosypac mąki bo ciasto bylo bardzo lepki, nie mniej jednak bardzo dobre, goscie chwalili, a i mnie bardzo smakowalo. Napewno skorzystam z przepisu nie jeden jeszcze raz.
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Pierwszy raz nie jestem pewna czy to ciasto nie jest może lepsze od tego w lokalnej pizzerii Dotychczas jakoś nie trafiłam na przepis, który byłby wystarczająco satysfakcjonujący ;)

Aaa i dodam, że korzystałam z przepisu Małgosimi, który tu podala.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
moim zdaniem dla pizzy kluczowy jest piec. Mozna znalezc wlasne ulubione ciasto (dla mnie Napoletana, dla kogos innego ta, dla jeszcze innego z oliwa etc), ale bez pieca do pizzy, to nie to samo
icon_sad.gif

I tak jak chleb domowy jest niemal zawsze lepszy niz kupny, tak pizze ciezko zrobic taka jak w pizzerii.
icon_sad.gif
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
I pewnie dlatego to ciasto z piekarnika nie jest takie rómiane z wierzchu jak w pizzerii. U mnie zawsze ser się przypieka z wierchu (robię grzałka górna i dolna) a brzegi ciasta mimo wszysto nie są takie rówmiane jak u ciebie Malgosimi :roll:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
u mnei to sprawa kamienia, ktory pomaga, ale to i tak za malo- nie ma jak piec do pizzy :cry:
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Znalazłam w lodówce pałętające się trzy połówki kartofli z obiadu i postanowiłam braciom upiec pizzówki :mrgreen:
zarobiłam ciasto- bardzo sympatyczne, lepkie ale nie klejące się, i prawie nie wracające do poprzedniego kształtu przy wałkowaniu- wycięłam szklanką kółeczka (małe trochę bułeczki wyszły, ale może jeszcze urosną) ułożyłam na blaszce i na razie wrzuciłam do pieca, niech podrosną potem posmaruję oliwką, podpiekę, posmaruję koncentratem, posypię oregano, rozłożę plasterki szynki i posypię startym serem
icon_smile.gif


potem napiszę, jak wyszło... moja pierwsza samodzielna pizza którą piekę dla rodziny (kiedyś piekłam pizzę mojej Mamy dla kolegów... im smakowało, wiadomo, ale moim braciom to trudno dogodzić :evil: )

;)
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Mogę się przyłączyć do zachwytów
zresztą, moj brat też (podobno aż mu niedobrze, tyle zjadl :lol: )

mięciutkie w środku, chrupiące brzegi, łatwo i szybko sie robi.

no i macie fotke na zachętę ;)

pizzwki0yj.png
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Mniamć, śliczne pizze i zdjęćka kusicielko
icon_smile.gif

Musiałaś się rzeczywiście narobić by wykarmić braci
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Paulinko :!: Super :!: , ja nie wpadłam na to, żeby się tak pobawić trochę z tym ciastem :dump: Zrobię sobie na pewno takie małe przy najbliższej okazji ( bo ja najbardziej to te brzegi lubię, przy małych będzie więcej brzegów ).
A zdjęcia bardzo, bardzo ładne i apetyczne :!:
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Dzięki
icon_smile.gif

w ogole to chyba troszke za długo trzymałam, ale dzięki temu wyszły bardzo chrupiące te brzegi, wlasnie mniami takie jak lubię
i wcale tak dużo roboty z nimi nie ma... szklanką tylko powycinac, pomajdać po wierzchu i juz gotowe :mrgreen: