Ciasto na uszka*

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,962
113
Fajne urządzenie, Hazo, rozstaw ma regulowany. Nie widziałam takiego.
icon_sad.gif

Iva, spokojnie możesz ciasto zostawić na noc, jest jeszcze lepsze, niż po krótkim schłodzeniu.
Aguś, Ty to maszyna jesteś.
icon_smile.gif
Zgrabniutkie, równiutkie.
daumen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Tego ciasta używam do pierogów, już innego nie robię, zdarza mi się wprawdzie dodać ok. 1/4 łyżeczki suchych drożdży, żeby uzyskać potem takie lekko napuszone pierogi (w smaku drożdży nie czuć) ale przepis podstawowy zawsze ten sam. I wiele razy robiłam je dzień wcześniej, bez problemu przechowuje się w lodówce, no i czekać potem nie trzeba na schłodzenie
icon_wink.gif
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Kurczę, a mnie kiedyś ciasto z jajkiem zczerniało w lodówce. Tylko nie pamiętam ile je chłodziłam:zahn:


Udziergałam właśnie 100 uszek, ciasta mi troszeczkę zostało.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,422
113
dziunia @ 22 Dec 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1382227Tego ciasta używam do pierogów, już innego nie robię,
Chyba rok lub dwa lata temu zrobiłam pierogi z tym ciastem i nie bardzo mi ono pasowało w pierogach. Ja wałkuję bardzo cieniutko i ono było zbyt delikatne i część mi się rozeszła. Nie na sklejeniu tylko tak jakby ciasto było za słabe. Wolę robić maślankowe dopasowując jej ilość do mąki lub też Bajaderki ciasto pierogowe.
 

doris71

Member
Lis 9, 2008
9,365
0
0
z podwójnej porcji ciasta ulepiłam maszynką 165 uszek, 50 ręcznie, zostało farszu od uszek i pierogów bezglutenowych (koszmarne ciasto miałam) i ulepiłam kilka pierogów z kapustą i grzybami, na koniec miseczka makronu jeszcze mi wyszła,
 

Ewenny

Member
Sty 3, 2010
420
0
16
też się skusiłam na ten przepis
ciasto rozwałkowywałam maszynką do makaronu i wtedy musi być ono dobrze schłodzone
uszka dobrze się lepi, jeszcze będzie powtórka z pierogami
 

doris71

Member
Lis 9, 2008
9,365
0
0
Popełniłam 230 sztuk, widać cienko wałkowałam
zahnlos.gif
, a raczej moja "uszkownica" tyle dała radę zmieścić z tej porcji.
 

Britta

Member
Cze 20, 2016
101
0
0
Zrobiłam z tego przepisu pierogi na święta. Rewelacyjne ciasto, pięknie się lepi i nie deformuje się przy gotowaniu. Genialne.
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
ToMagda @ 21 Dec 2004 napisał:
index.php?act=findpost&pid=41142Bajaderko, jeszcze raz dziękuję <!--emoid:anbetung:--><!--endemo--> Ciasto wyszło rewelacyjne. Bardzo elastyczne i wałkowało się koncertowo. Dowód- porcja na 100 uszek a mi wyszło na pewno ponad 150. Robiłam je z kwadratów o boku 3-4 cm. Wyszłoby może i 200 ale nadzienie się skończyło <!--emoid:D--><!--endemo--> Teraz leżą sobie grzecznie w zamrażalniku i czekają na wigilię.
Uszka mrozicie ugotowane czy surowe?
 

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Ja mroze surowe. Najpierw ukladam je na takiej plytce podsypanej maka, tak zeby sie nie dotykaly i daje na godzine do zamrazarki. Pozniej wyciagam, wkladam do woreczka i mroze.