Ciasto toffi -bez pieczenia

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
jak duze ma byc maslo roslinne??
200g ??
dziekuje z pomoc
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Masło roślinne w Polsce ma 250 g, Belle.

ale to jest nic innego jak margaryna o nazwie masło
icon_razz.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
krakersy moga byc tez bez soli, ale ciasto jest zupelnie inne (struktura) bardziej platkowate/puszyste? - jak francuskie a herbatnik beton :mrgreen: bez powietrza w srodku.

smutno mi, bo taaaaka ilosc mleka i smietany dziecko by mi wykonczyla
icon_sad.gif
wiec nie zrobie
a pamietam jak jeszcze z mama mleko tak gotowalysmy. W kapieli wodnej z mala dziurka w puszce do odprowadzenia powietrza.

A jednak przypomnialam sobie :mrgreen:
Taka masa z jeszcze odparowanego mleka skondensowanego nazywa sie kajmak.
Gdzies cos mi sie paleta jeszcze... tort kajmakowy
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
I mozna zrobic najprostsze wafle na swiecie....wysmarowac je takim kajmakiem........jako dziecko uwielbialam je robic :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

ata

Member
Lip 13, 2005
116
0
0
czy ta smietane kremuwke mam ubic z sniezka czy z cukrem pudrem i cukrem waniliowym czy mozna zrobic tak lub tak bo nie kapuje a co z ta maka czy moze byc inna czy tylko krupczatka do masy budyniowej dziekuje za pomoc
 

Aguśś

Member
Wrz 18, 2004
575
0
16
Powiedzcie mi proszę albo raczej narysujcie jak układać te krakersy
czy np. tak XXXX
XXXX czy np. tak
XX
XX
XX
XX

bo ja trochę tępa jestem w układaniu :dump:
 

miranka

Member
Sie 16, 2005
415
0
0
Aguśś , naprawdę nie ma wielkiego znaczenia jak ułożysz. Tylko tak samo niech będą ułozone wszystkie warstwy ciastek. Układasz tak, aby najlepiej wypełnić blaszkę.
Mirka
 

Aguśś

Member
Wrz 18, 2004
575
0
16
Dzięki dziewczyny – tłumaczenie obrazkowe bardziej do mnie dociera :mrgreen:

Jeśli mi czas pozwoli to zrobię to ciasto wieczorem ( a chodzi ona za mną już przez tydzień :mrgreen: )
 

ata

Member
Lip 13, 2005
116
0
0
dziekuje za pomoc wlasnie ide zrobic to ciasto ciekawe jak mi wyjdzie slyszalam ze dobre wioec sie skusze na odrobine szalenstwa napisze jak mi wyszlo pozdrawiam
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
zrobione i czeka na jutro
no ewentualnie dzis wieczor
:mrgreen:
ciekawa jestem jak bedzie smakowac

............niecierpliwa jestem :mrgreen: :mrgreen:


a dlugo musi sie chlodzic ??
jak dlugo trzeba czekac zeby bylo dobre :dump: :mrgreen: :mrgreen: ja jestem gotowa zeby juz sprobowac :mniam: ide zobacze mniamm
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
juz probowalam i jest bardzo dobre
z masa mialam torszke problem bo mi sie grudki porobily
ale rozbilam mikserem i jest ok
dziekuje ogromnie za przepis a zdjecie moze jutro wstawie ;) :mniam:
 

Aguśś

Member
Wrz 18, 2004
575
0
16
Jeszcze ja z pytankiem :
czy masę budyniową wykładamy gorącą, czy przestudzoną, czy zimną ? :dump: :mrgreen:

bo mam właśnie gorącą i nie wiem co robić :mrgreen:

(też miałam problemy z masą bo mi się zważyła, ale mam nadzieję że z taką też się uda) 8)
 

Aguśś

Member
Wrz 18, 2004
575
0
16
Dzięki, idę zatem wylewać 8) :mrgreen:
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
U mnie ciacho stoi w lodowce......wyglada apetycznie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ja dostalam taka gotowa juz mase toffi w puszkach, wiec oszczedzilam sobie troche czasu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dodalam tez troche tego toffi do budyniu, bo kupilam 2 puszki po 400 g.........czyli troche mi zostawalo masy........

juz nie moge sie doczekac kiedy to cudo bedziemy probowac :mrgreen:
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
Zrobione, sprobowane, skonczone :mrgreen: :mrgreen:

Moj maz ma niesamowite mozliwosci jesli chodzi o wciaganie ciast....zostawil mi na dzisiaj marny kawalek :roll: :roll: :roll: :roll:

Ciasto dobre, ale bardziej takie na imprezy niz do kawy na wieczor, bo slodkie......chociaz moj maz zaprzecza...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .......i wyglada slicznie.....na pewno przepis zostawiam i jeszcze zrobie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: