Ciasto z jagodami

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Katja @ 2 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=733957achai zapomnialam zapytac, w ktorym momencie najlepiej dodac te sol?
gruebel_2.gif
Katja, cieszę się, że Ci smakuje
freu.gif


Ciasto nie powinno być lejące, mnie takie nie wyszło nigdy ale wydaje mi się, że to zależy od mąki(tzn. od jej wilgotności) Składniki zawsze ważę, jakoś nie bardzo mam zaufanie do szklanek. Sól dodaję razem z mąką, raz dodałam do jajka i cukru, jak ucierałam i też było dobrze. Nie ma więc chyba znaczenia kiedy jej dosypiemy.

CYTATMarra moje niskie ,ale pyszne
Margot, wierzę Ci
icon_mrgreen.gif


Napisałam o tej podwójnej porcji tylko jako informację, że taka ilość ciasta mieści się w tej kwadratowej tortownicy (24x24) i nic z niej nie ucieka. No i jest więcej do jedzenia
icon_mrgreen.gif
mniam.gif

A tę kruszonkę to ja uwielbiam, robi się taka fajna chrupiąca skorupka...
lecker.gif
 

Katja

Member
Cze 27, 2007
311
0
0
Maraa @ 2 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=733997Ciasto nie powinno być lejące, mnie takie nie wyszło nigdy ale wydaje mi się, że to zależy od mąki(tzn. od jej wilgotności) Składniki zawsze ważę, jakoś nie bardzo mam zaufanie do szklanek. Sól dodaję razem z mąką, raz dodałam do jajka i cukru, jak ucierałam i też było dobrze. Nie ma więc chyba znaczenia kiedy jej dosypiemy.
moje ciasto bylo jak najbardzie lejace, ale efekt fantastyczny - ta cynamonowa kruszonka w srodku ciasta ... mniam
ja tez zawsze wszystko waze, nie lubie przepisow "szklankowych"
jeszcze tylko zapytam dla scislosci 3/4 szklanki to ~ 187 ml - tak?
sol dodalam do jajek
Maraa to ciasto mnie zachwycilo; moja kruszonka tez wyszla zniewalajaco chrupiaca wcale nie taka kruszonkowa
lecker.gif

cvety.gif
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Katja @ 2 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=734079jeszcze tylko zapytam dla scislosci 3/4 szklanki to ~ 187 ml - tak?
Katja, zakładając, że pełna szklanka ma 250ml to zgadza się, że 3/4 szklanki ma 187ml
Jeżeli jednak ciasto wyszło Ci lejące to proponuję dodać mniej mleka, gdyby okazało się za gęste zawsze przecież możesz resztę dolać
icon_wink.gif


CYTATSmakuje doskonale.
Właśnie przed chwilą wróciłam z działki i zjadłam ostatni kawałek, pulchny i wilgotny jak świeży.
Joanno dzięki za informację, może kiedyś uda mi się spróbować go na drugi dzień
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Katja

Member
Cze 27, 2007
311
0
0
Maraa @ 4 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=734561Katja, zakładając, że pełna szklanka ma 250ml to zgadza się, że 3/4 szklanki ma 187ml
Jeżeli jednak ciasto wyszło Ci lejące to proponuję dodać mniej mleka, gdyby okazało się za gęste zawsze przecież możesz resztę dolać
icon_wink.gif
tak, to fakt
glownie chodzilo mi o to, ze mamy na mysli te sama pojemnosc
icon_wink.gif

dzieki
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

grabinka

Member
Mar 25, 2008
244
0
0
Jak tak się przyglądam Waszym wypieką to mój jagodowiec wyszedł podobny tylko na dole miał zakalca przy jagodach.
gruebel_2.gif
a ta kruszonka to też mi się zapadła rozlała i utworzyłą chrupiącą skórkę.
 

bilis1

Member
Lis 20, 2007
16
0
0
Cos nie mogę zlapac się w tych cupsach - amerykanski cups - 240 ml, to mąki mniej więcej 140 g, nasz ( nie wiem, jaki wasz) cups - 250 ml, to mąki mniej więcej 160 g. Jakos te 220 g mąki mnie trochę buntują, chociaz može to nie jest tak wažne. Pewnie treba po prostu odwažyc - z tymi cupsami to zawsze maruda. Pozdrawiam. Nika.
 

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
Zrobilam i wlasnie palaszuje to ciasto. W wykonaniu proste jest jak drut, raz ciach i do piekarnika. A w smaku wyjatkowo delikatne, puszyste i te jagodki. mhmm.. Lukru nie lubie, wiec posypalam je obficie cukrem pudrem. Pychota! Dziekuje za przepis.

Witam Wszystkich po dluzszej nieobecnosci
icon_smile.gif


Maraa, robisz przepiekne zdjecia.
 

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
Inga ! gdzież Ty się podziewała ?
icon_razz.gif


A Mara rzeczywiście cudowne zdjęcia robi .. Zobacz np. na sernik jagodowy
fiesgrins.gif

z resztą na jakiekolwiek jej zdjęcie
rofl.gif
 

Azazelle

Member
Wrz 1, 2006
1,706
0
0
Popełniłam. Robiło się szybko, piekło się dobrze ponad godzinę? Już myślałam, że nic z niego nie będzie, może poza zakalcem
icon_neutral.gif

Ale nie, wreszcie wyrosło. Bardzo smaczne, od siebie dodałam skórkę cytrynową. Borówki amerykańskie miałam mrożone, więc faktycznie masa zrobiła mi się upiornie gęsta. Polałam odrobiną lukru cytrynowego, a na kruszonkę wykorzystałam to, co zostało mi z jakiegoś przedpotopowego sernika i kiblowało na dnie zamrażarki.

Bardzo dobre ciasto, tata zachwycony. Ja obiektywna nie jestem, bo ciasta lubię trzy na krzyż
cvety.gif


jagodowe_1.jpg

jagodowe2.jpg
 

Załączniki

  • jagodowe_1.jpg
    jagodowe_1.jpg
    45.9 KB · Wyświetleń: 0
  • jagodowe2.jpg
    jagodowe2.jpg
    53.5 KB · Wyświetleń: 0

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Azazelle, piękne Ci wyszło to ciacho! Zdjęcia też są śliczne
daumen.gif


Nie zdziwiło mnie, że musiałaś je dłużej piec, przecież dodałaś mrożone borówki i kruszonkę z zamrażarki
icon_wink.gif