Ciasto z pianką i truskawkami

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Ciasto z pianką i truskawkami.

3155.jpg


ciasto:
3 szklanki mąki
1 i 1/2 kostki margaryny
6 żółtek
1 łyżka cukru
cukier waniliowy
2 płaskie łyżki proszku do pieczenia

wierzch:
6 białek
1 i 1/2 szklanki cukru
3 łyżki mąki ziemniaczanej
1 łyżka kakao
pokruszone biszkopty, bułka tarta lub wiórki kokosowe do posypania ciasta
ok. 70 dag truskawek

1. Mąkę przesiewamy na stolnicę i siekamy dokładnie z margaryną. Następnie dodajemy żółtka, cukier, cukier waniliowy i proszek do pieczenia i szybko zagniatamy ciasto. 1/3 ciasta wkładamy do zamrażalnika, pozostałą część do lodówki na 2 godziny.
2. Ciastem, które było w lodówce wylepiamy spód prostokątnej blaszki, nakłuwamy kilkakrotnie widelcem i wkładamy na 10 – 15 minut do pieca, nagrzanego do 180 stopni.
3. W tym czasie z białek ubijamy sztywną pianę. Pod koniec ubijania wsypujemy cukier, a następnie mąkę ziemniaczaną.
4. Podpieczone ciasto posypujemy pokruszonymi biszkoptami, bułką tartą lub wiórkami kokosowymi, na tym układamy pokrojone na połówki truskawki, które z kolei posypujemy (najlepiej przez sitko) kakao.
5. Wyjmujemy ciasto z zamrażalnika i połowę ścieramy na tarce o drobnych oczkach na truskawki. Na tym układamy pianę, na wierzch ścieramy pozostałą część zamrożonego ciasta.
6. Pieczemy 30 – 40 minut w temperaturze 180 stopni.
Po upieczeniu i wystudzeniu można ciasto posypać cukrem pudrem.
 

kasiak73

Member
Lut 15, 2005
2,590
0
0
Zrobiłam dzisiaj pyszne pół brytfanki już nie ma .......Na pewno bedzie powtorka ,musze sprobowac z innymi owocami ,z truskawkami pysia
 

polonistka

Member
Mar 26, 2008
1,963
0
36
Ooo, może być dobre. Ja zrobiłam ostatnio coś z podobnego przepisu, ale niestety okazało się kompletnym niewypałem... ale już chyba wiem dlaczego. Tamto ciasto (proporcje b.podobne, tylko odrobinka mniej tłuszczu) stosowałam zawsze do szarlotki, zresztą bardzo smacznej. No i sobie wymyśliłam, że z truskawkami też będzie fajnie. Tylko tam dawało się całość od razu do piekarnika, bez podpiekania spodu. Z jablkami to zawsze wychodziło ;) Nie przewidziałam tylko, że truskawki są przeca pińcet razy bardziej soczyste, zwłaszcza jak się zagrzeją. No i niestety spód się nie upiekł wcale, wyszła mazia z owocami. Wyjadłam same truskawki z bezą ;)
 

asko

Member
Mar 26, 2008
3
0
0
ja mam jeszcze inny przepis na ciasto z truskawkami i z pianką

Biszkopt

4 jajka
niepełna szklanka cukru
szklanka mąki tortowej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
4 łyżki oleju

Białka oddzielamy od żółtek, ubijamy je na sztywno, dodajemy cukier , żółtka ubijając do momentu aż masa będzie gęsta. Na koniec dodajemy mąkę i olej i dokładnie mieszamy. Przelewamy do blaszki na ciasto. W przepisie jest że biszkopt się piecze 20 minut w moim piekarniku wychodzi gdzieś 30 minut.

Masa
2 galaretki truskawkowe
cukier do smaku
0,5 l śmietany 30%

2 galaretki rozpuszczamy w proporcji jednej. Tężniejące galaretki ubijamy mikserem tak aby były gęstawe. Następnie ubijamy śmietanę 30% na sztywno dodajemy cukier do smaku. Późnidej śmietanę łączymy z galaretką i mieszamy łyżką aby śmietana przybrała kolor galaretki. Gotową masę kładziemy na biszkopt i wkładamy do lodówki. (Masą pokryć dokładnie całą blaszkę żeby później galaretka się nie wylewała pod biszkopt)

Góra:
ok 1 kg truskawek
2 galaretki truskawkowe

truskawki jak są duże kroimy na pół i układamy ja na masie (jak układam je aby się stykały jedna obok drugiej im więcej ich tym lepiej). 2 galaretki rozpuszczamy według przepisu na opakowaniu i tężniejące wlewamy na ciasto. Odkładamy do lodówki. Jak górna galaretka zastygnie można jeść

Smacznego

Na razie fotek nie mam jak przywiozę truskawki z działki to zrobię ciasto i zdjęcia
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Wow, co za błyszcząca piękność
daumen.gif
icon_mrgreen.gif
 

superdawid

Member
Cze 15, 2010
1
0
0
Witajcie
icon_smile.gif

ciasto super
icon_smile.gif

jedyne co by można troszku dłużej piec w piekarniku
icon_smile.gif
ale kwestia gustu :D zamieszczam fotkę tego co mi wyszło :D oby wiecej było takich przepisików
icon_smile.gif

Pozdrawiam
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • placuszek.JPG
    placuszek.JPG
    277.4 KB · Wyświetleń: 0