Cielaczek

Alutka

Member
Lut 28, 2007
738
0
0
Ciasto:

2 jajka
1 szk. mleka
1 szk.cukru
2 szk.mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody
2 łyżki kakao
3/4 szk.oleju

Składniki razem zmiksowac i wylac na blache ciasto jest rzadkie


Masa serowa:

50-60 dag twarogu (powinien być bardziej mokry niż suchy)
3 jajka
1 łyżka mąki ziemniaczanej
1 łyżeczka cukru waniliowego
1 szk. cukru
Wg uznania można dodać rodzynki

Twaróg zmielic lub przepuscic przez prase do ziemniaków-jest to szybszy sposób dodać pozostałe składniki i wymieszać, masa powinna być raczej rzadka, tak żeby się lała z łyżki, w zależności od wilgotności twarogu, jak jest za bardzo suchy mozna dodac jeszcze jedno jajko lub trochę mleka.
Tak przygotowaną masę łyżką w postaci kleksów wykładać na ciasto.
Całość piec z temp.180 stopni przez około 50 minut.
Po upieczeniu ciasto można zygzakami polać np.gotową czekoladą, wg uznania.
I jeszcze jedna uwaga: w przepisie podaje w cieście i masie serowej po 1 szk.cukru, osobiście zmniejszam jego ilość do 3/4 szk., wydaje mi się wtedy w sam raz słodkie, ale to kwestia gustu.

Przepis nie jest mojego autorstwa ale uznałam że muszę sie nim z Wami podzielic poniewaz ciasto jest pyszne i szybkie w przygotowaniu.
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Widziałam to ciasto pierwszys raz na "galerii potraw". Nawet robiłam. Ciasto niezłe, ciekawe zwłaszcza z wyglądu, ale smak wg mnie "zwykły"...
Ale wieki temu piekłam, musze ponownie kiedys odswiezyc zmysły
icon_lol.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
rofl.gif


Pokusa wiele ma imion
icon_wink.gif
 

dorota_s1

Member
Mar 13, 2007
890
0
0
Akulka @ 12 Mar 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=465957
rofl.gif


Pokusa wiele ma imion
icon_wink.gif
Robiłam to ciasto i w wersji kleksowej (cielaczek) i mieszanej (isaura) bardziej mi odpowiada ta druga wersja bo kleksy serowe najpierw rosną razem z ciastem a potem opadają i tworzą denerwujące mnie kratery. W wersji drugiej robię takie mazy serowe ale sięgając łyżką do dna blaszki, przez co ciasta się mieszają trochę i to nawet smakowo jest ciekawsze, bardziej estetyczne też. Do części kakaowej dodaję jeszcze dwie łyżki dżemu lub powideł, co też zdecydowanie podnosi smak ciasta.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Robiłam na weekend.
Cała blacha zeszła w szybkim czasie i jeszcze mama prosiła o powtórkę na przyszłą niedziele - imieniny Babci.
Może dam do ciemnego ciasta wiśnie
gruebel_2.gif