Cynamonowe zawijańce

kajtek

Member
Gru 8, 2008
498
0
16
i na .... niesłodko
zahnlos.gif

z pozostałej kapusty z obiadu i trochę kiełbaski zrumienionej na patelni

barszczyk czerwony do tego i mmmmmmmmm
zobaczcie same
lecker.gif
 

Załączniki

  • zawijance.jpg
    zawijance.jpg
    263.9 KB · Wyświetleń: 0

chomisia

Member
Sty 12, 2009
158
0
0
Te zawijańce to jest kolejny przykład na to ,że dobrego nawet pierdoła (czyli ja ) nie zepsuje.No może nie do końca wyszły mi tak jak wam ,bo ciasto wyszło mi za miękkie, a czekolada do przełożenia za płynna,ale... czytając Cina nauczyłam się żeby nie panikować ,bo zawsze znajdzie się rada.Tak więc spokojnie ,bez nerwów,zwinełam zawijańce trochę inaczej.Podzieliłam ciasto na częsci,z każdej uformowałam małą roladkę z czekoladowym nadzieniem po czym zwinełam to wokół własnej osi(żeby czekolada nie wypłyneła).Troszkę wyrosło ,ciepnełam do lodówki ,a rano upiekłam.
Trochę się bałam ,bo nie za bardzo mi wyrosły po wyjęciu z lodówki ,ale za to w piekarniku dały czadu i tym sposobem uzyskałam 11 leciutkich jak chmurki bułeczek z czekoladowym nadzieniem.
Przepis super,chylę czoła Bajaderko
anbetung.gif

 

granola

Member
Lis 12, 2007
304
0
0
od ponad 10 lat robie takie zawijance ale nazywam je kardamony, gdyz do ciasta daje kardamon
co nadaje im specyficzny smak, oryginalny przepis pochodzi ze Szwecji
, proporcej skladnikow mam inne niz Twoje ale idea jest ta sama sa przepyszne
i znikaja w tempie ekspresowym:)
Warto je robic i niewazne z jakim nadzieniem
 

Pineapple

Member
Kwi 17, 2009
1
0
0
Witam wszystkich, jestem tutaj nowa i zawijańce to mój pierwszy przepis z cin cina, który wypróbowałam i jest rewelacyjny. Mniamu Mniam
daumen.gif
 

Sylvka

Member
Kwi 9, 2009
115
0
0
granola @ 9 Apr 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=844430od ponad 10 lat robie takie zawijance ale nazywam je kardamony, gdyz do ciasta daje kardamon
co nadaje im specyficzny smak, oryginalny przepis pochodzi ze Szwecji
, proporcej skladnikow mam inne niz Twoje ale idea jest ta sama sa przepyszne
i znikaja w tempie ekspresowym:)
Warto je robic i niewazne z jakim nadzieniem
Uwielbiam orientalne klimaty i mam straszną ochotę na te kardamony!
Granolo, czy mogłabyś podać swoje proporcje (przede wszystkim ile kardamonu)? I czy czasami dajesz do nich jakieś "słone" nadzienie?
 

granola

Member
Lis 12, 2007
304
0
0
Sylvka @ 7 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=853209Uwielbiam orientalne klimaty i mam straszną ochotę na te kardamony!
Granolo, czy mogłabyś podać swoje proporcje (przede wszystkim ile kardamonu)? I czy czasami dajesz do nich jakieś "słone" nadzienie?
Daje 2 lyzeczki kardamonu na ciasto zrobione z 1/2 litra mleka,
kardamon musi byc dobrej jakosci, niestety w naszych sklepach pozostawia on wiele do zyczenia
chyba ze sie cudem dostanie jakis naprawde dobry
 

Sylvka

Member
Kwi 9, 2009
115
0
0
granola @ 12 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=854827Daje 2 lyzeczki kardamonu na ciasto zrobione z 1/2 litra mleka,
kardamon musi byc dobrej jakosci, niestety w naszych sklepach pozostawia on wiele do zyczenia
chyba ze sie cudem dostanie jakis naprawde dobry
Dzięki za szybką odpowiedź. Co do kardamonu, to rzeczywiście bywa różnie, ale trzeba próbować!
Pozdrawiam
wink.gif
 

paulicza

Member
Maj 5, 2009
134
0
0
Takie cynamonowe zawijańce to smak mojego dzieciństwa, dorastałam w Hamburgu, a tam na drugie śniadanie w przedszkolu i na przerwach w szkole są te "Zimtschnecken" bardzo popularne. Fajnie, że znalazłam ten przepis, bo zrobię je w piątek
mniam.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Dobra, zrobione, chłodzi się na balkonie. Rano będę piekła, bo chce żeby świeże były a nie po nocy leżenia
icon_wink.gif

Zrobiłam z mielonymi orzechami + 2 jajka i cukier. A że mi trochę nadzienia zabrakło to kilka wyszło z marmeladą
icon_mrgreen.gif

Fotki będą
icon_wink.gif
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
to moj nr 1! przeniebianskaprzepychota
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif

uwielbiam i z makiem, i z cynamonem i z jablkami i z niczym i z marmolada i z nutella i z twarozkiem i z cukrem i na wytrawno i na slodko i na.....moglabym jesc codziennie...i na sniadanie ina obiad i na kolacje... na deser tez!
przepis de best! dziekuje!!!
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Proszę Elu
icon_mrgreen.gif


zaw.jpg

zaw2.jpg

zaw1.jpg

zaw3.jpg
 

Załączniki

  • zaw.jpg
    zaw.jpg
    40.5 KB · Wyświetleń: 1
  • zaw2.jpg
    zaw2.jpg
    18.3 KB · Wyświetleń: 1
  • zaw3.jpg
    zaw3.jpg
    38.2 KB · Wyświetleń: 1
  • zaw1.jpg
    zaw1.jpg
    39.2 KB · Wyświetleń: 1