Cynamonowe zawijańce

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
eremiw @ 20 Jan 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=935130Wystarczy torebka drożdży instant 7 g? Suchych to ja nigdy nie widziałam
icon_sad.gif
(
suche to instant (7g suchych = 25 g świeżych)
ja z tego co pamiętam to wrzucam chyba całą torebkę, bo tam jest jakieś 2-2,5 łyżeczki
 

eremiw

Member
Wrz 1, 2007
259
0
16
inula @ 21 Jan 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=935191suche to instant (7g suchych = 25 g świeżych)
ja z tego co pamiętam to wrzucam chyba całą torebkę, bo tam jest jakieś 2-2,5 łyżeczki
Dzięki Inula, ja już nie jestem pewna jak to jest z tymi drożdżami, gdzieś czytałam, że suche to jakby ususzone świeże i trzeba je moczyć czy jakoś tak :D A instant to coś innego. Zrobię z tej torebki zielonej.
 

piorunkowa

Member
Lip 11, 2007
153
0
0
Znowu popełniłam zawijańce cynamonowe, tym razem poszłam na łatwiznę. Do ciasta zamiast masła dałam olej, wszystkie suche składniki wymieszałam, następnie dodałam mokre i wyrobiłam. Poszło szybko i smacznie a cynamonce smakują idealnie jak zawsze.
 

Weronika

Member
Lut 23, 2008
4
0
0
Zachciało mi się czegoś cynamonowego i zrobiłam te zawijance. Wyszły przepyszne, chociaz nie wyrosły mi tak ładnie, jak autorce przepisu
icon_smile.gif
 

piorunkowa

Member
Lip 11, 2007
153
0
0
Jakoś mnie naszła ochota na zawijańce cynamonowe, więc wszystkie składniki frrru do automatu chlebowego, a później tylko zawinąć i upiec. Ale mam smaka, normalnie dostałam ślinotoku
 

eremiw

Member
Wrz 1, 2007
259
0
16
Już dwa razy mi nie wyrosły
icon_sad.gif
( tzn. niby rosły , w lodówce zupełnie oklapły , a piekarniku- ledwo ledwo urosły. Do 3 razy sztuka !
 

beata-74

Member
Gru 31, 2007
98
0
0
Pycha , bardzo proste ciasto drożdżowe, dałam 40g swieżych drożdży , i dodatkowo dodałam jedno żołtko reszta bez zmian , piekłam w 180 stopniach około 20 min, myslę ze już nastepne zawijańce bedę piec tylko z tego przepisu .

drozdzowe_z_cynamonem.jpg
 

Załączniki

  • drozdzowe_z_cynamonem.jpg
    drozdzowe_z_cynamonem.jpg
    411.1 KB · Wyświetleń: 3

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Dzisiaj na śniadanie. Z farszem zrobionym z opakowania wiórków kokosowych i skórki z jednej pomarańczy i dwóch cytryn. Z cukierem oczywiście. Cytrusowy aromat jest baaaardzo intensywny.
P1110208.JPG
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataM

Member
Mar 12, 2011
146
0
0
Z podobnego przepisu robiłam już kilka razy norweskie bułeczki cynamonowe. Najlepsze oczywiście na ciepło, ale i po wystudzeniu ciągle są pyszne.
A oto jak się prezentowały:
DSC_0985.JPG

DSC_0983.JPG


Znikają zawsze w ekspresowym tempie. Dopiero raz się zdarzyło, że jeszcze następnego dnia dwie bułeczki były lol.
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
wywlekam bo może komuś się ich zachce tak jak mi dziś, a wyjatkowo bezproblemowo się je robi.
do ciasta można dodać więcej płynu i utrzeć nawet mikserem ręcznym (najlepiej z hakami ),
po czym odstawić do wyrośnięcia i jeśli będzie za rzadkie sypnąć więcej mąki by zarobić luzne,lekkie ciasto,
lekko rozwałkować ,posmarować masłem i sypnąć cukrem i cynamonem.
pycha,pycha,pycha.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sierotka3m

Member
Mar 23, 2010
598
0
0
Podnoszę, bo ciasto jest przepyszne, prościutkie i zawsze wychodzi. Robiłam już niezliczoną ilość razy z różnymi nadzieniami, ale dla mnie najlepsze są i tak cynamonowe..
mniam.gif
 

Ariette

Member
Cze 27, 2013
7
0
0
Wczoraj robiłam zawijańce z nadzieniem z powideł śliwkowych (wyszło 14 bułeczek)
icon_smile.gif
Wszyscy domownicy zachwyceni, i w sumie już wczoraj wieczorem padło hasło, że mam zrobić je ponownie
icon_smile.gif
Dzisiaj od rana stałam w kuchni, tym razem wyszły zawijańce z musem jabłkowym
icon_smile.gif
W sumie moje zawijańce wyrastały 2 godziny i ładnie się rozrosły
icon_smile.gif
Cudowny przepis i pewnie jeszcze nie raz do niego wrócę
icon_smile.gif

Dodam zdjęcia jak wrzucę na kompa
icon_smile.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Jak zawsze pyszne
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • DSCF1442.JPG
    DSCF1442.JPG
    162.8 KB · Wyświetleń: 0