Czekoladowe listki do ozdabiania ciast i deserów

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
ozdoby z czekolady zużywam na bieżąco,nie przechowuję ich
marcepanowe ozdoby trzeba szczelnie zapakowac bo łatwo wysychają i nalezy przechowywać w chłodnym miejscu
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Ja robilam te listki na wieeelu gatunkach, łącznie z liścmi róży i klonu, które mają niestety delikatne brzegi i przy odrywaniu zostają
albo trzeba sie bawic igiełką i paznokciami, albo wybierać grube, mięsiste liście o takichż brzegach
icon_wink.gif

z tego co pamiętam to dobrze szło z liścmi wiśni
ale to już nie będzie tak dekoracyjnie jak z klonem

a co do przechowywania, to ja mroziłam, nic sie nie sklejało tylko trzeba było uważac, żeby sie nie połamały
icon_biggrin.gif
 

julia

Member
Sie 30, 2006
533
0
0
Ja bardzo często używam listków czekoladowych do dekoracji choć zdecydowanie wolę torty z dekoracją owocową...

oto jedno z moich dzieł:

listkifn2.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
Julia brak mi słów
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Wiem wiem że nie masz edycji,domysliłam się ale po tym jak napisałam poprzedniego posta.Byc może mi się uda to zrobić ale to trochę potrwa
icon_smile.gif
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Julia, piękne listki, i tak ich dużo. robiłaś chyba cały dzień?

Na dole swojego postu masz funkcję "zmień"
 

julia

Member
Sie 30, 2006
533
0
0
A można, można... ale gdybyście poczekały jeszcze trochę, to dałabym linka do swojego bloga... wytrzymasz?

//EDIT
a zresztą co mi szkodzi ;)

dscf3852uq8.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,808
518
113
Julia
icon_smile.gif

No a mam inne wyjscie? Musze wytrzymac
icon_smile.gif

Taki tort - to jest to, co tygryski lubia najbardziej! Super! Piekny!
Nablyszczalas owoce zelatyna czy tortengusem?
icon_smile.gif
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Smarujesz owoce żelatyną, czy je w niej maczasz? I jaka żelatyna - wg przepisu na opakowaniu, czy bardziej stężona?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dea

Member
Lis 20, 2005
346
0
0
eek2.gif
 

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
DSC07694.JPG
DSC07696.JPG
DSC07698.JPG
DSC07704.JPG

Witajcie dziewczyny, zabieram głos po raz pierwszy na tym forum, chociaż czytałam Was wcześniej, dzięki czemu dowiedziałam się wielu naprawdę ciekawych rzeczy na temat zdobienia ciast. Bawilam się w to wiele razy, uwielbiam gotować i piec, zdobić i cudować, ale nigdy nie pozostaję przy jednym, zawsze podnoszę sobie poprzeczkę, no i tak właśnie było tym razem. Postanowiłam spróbować zrobić czekoladowe listki i ozdoby z ciasta ptysiowego.
Metodą prób i błędów doszłam do wprawy i mogę Wam powiedzieć, że jak dla mnie, to najlepiej robiło się listki dzięki smarowaniu ich masłem, a nie olejem, jednak uważajcie z masłem, bo gdy dacie za dużo, to potem będą brzydkie białe ślady na listkach. Ja smarowałam dosłownie taką najcieńszą warstewką, by tylko troszeczkę je natłuścić, a najbardziej trzeba uważać przy żyłkach w liściach, bo tam trzeba to masło dobrze rozsmarować, lubi się tam zbierac jego nadmiar.
Niestety największym moim problemem było odrywanie listków prawdziwych od czekoladowych, ale i na to znalazłam sposób. Zamroziłam sobie grubą i dużą kostkę lodu, taką 15/15 i wysoką na 7 cm w pojemniczku i na nim właśnie pracowałam. Kładłam listek i odrywałam jedno od drugiego za pomocą pincety i wykałaczki. Lód nie pozwalał tak szybko na rozpuszczanie się czekolady, która jak same wiecie natychmiast robi się miękka przy tak cienkiej warstwie.

Dzieki temu szło mi naprawdę szybko i sprawnie
icon_smile.gif

Życzę i Wam powodzenia i udanych wypieków!!
Czarujcie świat swoimi zdolnościami, bo każda z nas je ma!!
icon_smile.gif

Buziaki!

P.S
Chciałam tylko zaznaczyć jeszcze, że tej posypki czekoladowej nie miało być na ozdobach, została ona zdmuchnięta przez mojego męża, gdy dmuchał świeczki urodzinowe
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • DSC07696.JPG
    DSC07696.JPG
    236.2 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC07698.JPG
    DSC07698.JPG
    240.9 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC07704.JPG
    DSC07704.JPG
    285.6 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC07694.JPG
    DSC07694.JPG
    233.9 KB · Wyświetleń: 0