Delikatny mleczny chleb na zakwasie (AgusiaH)

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Teoretycznie to chyba tak.

Ja co prawda emigranta zawsze pieklam w formie bochenka, ale w watku o nim chlebie dziewczyny chyba nawet pisaly o doswiadczeniach w pieczeniu w maszynie do chleba, wiec w foremce w piekarniku tym bardziej powinien sie udac.
 

agusia1977

Member
Kwi 12, 2007
19
0
0
ten chlebek zostanie hitem moich dzieci bo one za razowcami nie bardzo przepadają a ten biały chlebuś jest rewelacyjny jak dla mnie poprostu bomba mięciutki puszysty piękne dziury w nim są no ideał!!!
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Ciesze sie bardzo Agusiu1977 ze dzieciom tak zasmakowal ten chleb
banana.gif
banana.gif
banana.gif
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Pyszny chlebek Agusiu, pieklam ostatniodwa razy, za kazdym wspanialy. Prosty jest i pewny! Dzieki za swietny przepis.
 

Miuriel

Member
Gru 16, 2007
7
0
0
Studiuję forum już od dłuższego czasu, upiekłam nawet kilka chlebków, (nawet mi się parę udało, może szczęście początkującego)
icon_razz.gif
min. ten.
Piekłam go już w formie bochenków, w blaszkach keksówkach, piekłam również bez dodawania drożdży, na samym zakwasie. Wyrastał o wiele d dłużej ale udał się super.
Dzisiaj mi wyszedł taki. Piekłam w keksówce.
 

Załączniki

  • chleb.jpg
    chleb.jpg
    116.1 KB · Wyświetleń: 0

Miuriel

Member
Gru 16, 2007
7
0
0
Chlebek ten robię bardzo często, zawsze wychodzi. No może raz nie wyszedł idealny, kiedy wpadłam na pomysł żeby dodać do niego mąki żytniej razowej ujmując pszennej. Nie był to najlepszy pomysł, chleb się bardzo kruszył i jakoś tak ciężko leżał na żołądku.
pfeif2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
Bardzo dobry chlebek. Mój z wyglądu przypominał trochę bułkę, ale w smaku prawdziwie chlebowy. Dziękuję Agusiu za super przepis
wink.gif


mleczny_agusih_1.JPG

mleczny_agusih_2.JPG
 

Załączniki

  • mleczny_agusih_1.JPG
    mleczny_agusih_1.JPG
    228.3 KB · Wyświetleń: 4
  • mleczny_agusih_2.JPG
    mleczny_agusih_2.JPG
    196.3 KB · Wyświetleń: 4