Domowy pasztet świąteczny

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ha!
Wiedzialam, ze firma krzak.
Moj sie mazal
icon_rolleyes.gif


Dzieki, Mag. Moze go podsusze jeszcze i sie do czegos nada, bo w obecnej formie naprawde niebaudzo.
Chyba, ze zasadzic
gruebel_2.gif
skoro taki swiezy
icon_lol.gif
 

biedronka15

Member
Gru 29, 2008
49
0
0
Pasztet juz 2 rok robi furore wsrod rodziny i znajomych, 2 forma juz na wykonczeniu:) Jest dlugo wspominany i zawsze dostaje prosby aby go upiec na nastepna okazje.

Nie jadam watrobki wieprzowej, ani cielecej ale z watrobka kurza tez jest rewelacyjny. Z braku koniaku, w tym roku bylo z whisky.

Dziekuje bardzo za przepis
anbetung.gif

 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Zapomniałam napisać, że i ja go piekłam. To mój pierwszy pasztet i debiut uważam za udany.
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Seniorko, już dawno zauważyłam, że lubimy podobne smaki, dlatego wybrałam ten pasztet.

Wszystkiego dobrego w nowym roku
wink.gif
 

AnnaB.

Member
Mar 13, 2008
362
0
0
I znowu... jak na każde święta... Tym razem z watróbką drobiową. Dlaczego zawsze zapominam, żeby kupić więcej składników?
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,965
113
Seniorko
anbetung.gif
fajnie, że wpisałaś ten przepis, bo choć robię taki pasztet przynajmniej 2-3 razy w roku, nigdy nie pokusiłam się, żeby zapisać dokładnie składniki. Dodaję tylko trochę więcej mielonych przypraw (kardamon, gożdziki, gałka) i od jakiegoś czasu zamiast wieprzowej wątroby - wątróbki indycze, za to znacznie więcej, przez co pasztet ma wyraźniejszy smak i kolor, a nie ma goryczki. Nie opłaca się tego specjału robić mało, więc część po upieczeniu zamrażam. Nic nie traci na smaku, a przydaje się taki zapasik bardzo.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Serdecznie dziękuję za pochlebne opinie. Zamiana wątróbki wieprzowej na drobiową jest doskonałym pomysłem, ponieważ nie grozi niespodziankami, jak to miało miejsce dwa razy w tym przepisie. Zaraz dopiszę ją w składnikach. Serdeczne życzenia.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Będę robiła, jak na każde święta. Trochę bałam się go polecać, bo dwa razy się nie udał, co mnie bardzo speszyło, ale po oświadczeniu Buki, że ona zamieniła wątróbkę wieprzową na drobiową (indyczą), co daje doskonałe efekty, wracam do tego naprawdę smacznego pasztetu. Chciałam też przypomnieć, żeby mielić wszystko, razem z przyprawami w sosie, bo to dodaje mu smaku dziczyzny. Powodzenia.
icon_razz.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,423
113
Seniorko, jak myślisz czy pasztet z twojego przepisu można teraz zrobić i w foremce zamrozić, a upiec tuż przed świętami?
 

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
Hania, pzrepraszam, ze sie wcinam, ale w masie sa surowe zoltka. Jesli juz zamrozic to raczej zrobic cala mase bez dodatku jajek i alkoholu (bo wyparuje
icon_wink.gif
) i wtedy zamrozic a dodac te 2 rzeczy przed pieczeniem
icon_biggrin.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,423
113
Boshka, ja już parę razy mroziłam podobny pasztet. Też z jajkami i alkoholem i nie różnił się od upieczonego od razu po zrobieniu. Właściwie to moje pytanie było tylko pro forma.
icon_mrgreen.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Hazo, mrozi go zawsze asika, ale już upieczony. Wiem, że taki zamrożony przetrzymuje dość długo i bardzo sobie chwali ten sposób przechowywania. Nie wiem jak się zachowa surowa masa. Może bardzo dobrze, ale nigdy tak nie robiłam. Pozdrowienia.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: