Drożdżówki z serem

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Zrobiłam i ja w ten weekend po raz kolejny i po raz kolejny nie zawiodłam się
lecker.gif


Na zdjęciu z serem (do niektórych z serem wetknęłam po kilka wiśni z syropu) i z budyniem, z owocami nie załapały się do zdjęcia. Pyszne wszystkie.

42143135_d.jpg
 

ania

Member
Wrz 16, 2005
39
0
0
dziewczyny na pomoc,
1.nie wiem co zrobiłam źle ale wokół sera zrobił sie zakalec
icon_neutral.gif

2. dzis chciałabym wyrobic ciasto mikserem:jak długo
icon_question.gif

3.i jak grube ciasto powinno byc aby zrobic drozdzówki okragle z serem posrodku oraz z serem w srodku ( jak jagodzinki)
icon_question.gif


Prosze pomóżcie
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Aniu, nie wiem dlaczego wyszedł zakalec, może ciasto było za mało wyrośnięte przed formowaniem drożdżówek, może ser zbyt mokry i ciasto nasiąkło po prostu
denknach.gif
a może była nieodpowiednia temperatura podczas pieczenia?
Jak długo mikserem wyrabiać? nigdy nie mierzę czasu, po prostu widzę, jak ciasto się zachowuje, dobrze wyrobione odchodzi ładnie od naczynia, jest elastyczne, nie lepi się.
No i Twoje trzecie pytanie, hmm, też się nigdy nad grubością ciasta nie zastanawiam, ale może tak z pół centymetra?

 

Menuszka

Member
Mar 13, 2009
41
0
0
BeatoSz, piękne bułeczki, muszę spróbować. Odważyłam się dzięki Tobie piec ciasta drożdżowe bez jajek (jestem na diecie ze względu na karmienie) i nie mam już z tym problemu. Spróbuję upiec i te cuda!
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Upiekłam dziś drożdżówki z tego ciasta, w kilku wersjach. Fajne jest, łatwo się z nim pracuje, a w smaku również dobre, dziękuję za te proporcje
icon_smile.gif

Kolejno:
- z serem (bardzo tłustym, sernikowym, wymieszanym jedynie z cukrem i odrobiną żółtka) oraz z jagodami
- jagodzianki - niestety niewyraźne zdjęcie (ciemne jagody + ciemny talerzyk), ale naprawdę przepyszne! Konsumowane, jak widać, z jagodami i bitą śmietaną.
- z kruszonką. W dziecięcej łapce, która nie lubi drożdżówek z jakimikolwiek owocami, nawet z cudnymi jagodami
dump.gif
 

Załączniki

  • z_serem.JPG
    z_serem.JPG
    24.7 KB · Wyświetleń: 1
  • jagodzianka.JPG
    jagodzianka.JPG
    24.4 KB · Wyświetleń: 1
  • zkruszonk_.JPG
    zkruszonk_.JPG
    27.3 KB · Wyświetleń: 1

aurinko19

Member
Lip 14, 2009
57
0
0
pyszniaste!! aromatyczne,mięciutkie z pysznym serkiem
icon_smile.gif

Zrobiłam bo braciszek prosił ;] Strasznie mu smakowały!!
Gdy robiłam masę serową używałam twarogu do sernika,była trochę rzadka,wiec dodałam 'Śnieżki' w proszku
icon_mrgreen.gif
To był eksperyment ale wyszedł pozytywnie :D
 

Załączniki

  • drozdzowy.jpg
    drozdzowy.jpg
    42.3 KB · Wyświetleń: 1
  • drozdzowy1.jpg
    drozdzowy1.jpg
    40 KB · Wyświetleń: 1

kas1986

Member
Cze 19, 2008
832
0
0
Zrobiłam dziś z całej porcji i wyszło mi 11 zawijasków z cynamonem i pełna keksówka z morelami z syropu. Przed pieczeniem keksówka była wypełniona dosłownie na dnie, ale ciasto urosło jak szalone. Uwielbiam takie ciasta, proste i (zapewne) pyszne. W rośnięciu dorównało babci drożdżowemu, już wyobrażam sobie tę strukturę w środku- będzie mi się śniła po nocach. Wrażenia smakowe od rodziny przekażę w najbliższym czasie. Ale bardzo dziękuję za przepis, już go wpisałam do mojego zeszyciku.
 

gosia

Member
Paź 9, 2005
2,299
0
0
Chyba jednak musi byc nizsza temperatura niż 220 stopni. Nie doczytałam Beatko, że nie jesteś pewna tej temperatury ze względu na kuchenkę i podalam siostrze przepis-ciasto spaliło się niestety.Ale gapa ze mnie:(.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,822
3,049
113
gosia @ 13 Aug 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=882959Chyba jednak musi byc nizsza temperatura niż 220 stopni. Nie doczytałam Beatko, że nie jesteś pewna tej temperatury ze względu na kuchenkę i podalam siostrze przepis-ciasto spaliło się niestety.Ale gapa ze mnie:(.
Sorry, chyba z siostry.
icon_mrgreen.gif
Powinna popatrywać, co sie dzieje w piekarniku, szczegolnie przy pierwszym wypieku z przepisu.
 

dorcia26

Member
Sty 15, 2010
2
0
0
Część dziewczyny!!! Beatko wczoraj robiłam te drozdzówki ale zle zrozumiałam bo myśłałam ze to jajko miało byc do sera i troche mi nie wyszły ale myśle ze nastepnym razem dodam i wyjdą. Ale i tak bez tego jajka były dobre mojemu mezowi smakowało. Pozdrawiam