gofry drożdżowe cudowne

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
pienkny pienknay
cheers.gif
cheers.gif
cheers.gif
cheers.gif


bardzo mi milo, ze przepis ktory wpadl mi w oko tylu osobom umila poranki!
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,922
1,509
113
Wczoraj piekłam te gofry i nie mam się czym chwalić
fiesgrins.gif
Ciasto stało w lodówce 23 h. i prawie nic nie urosło/czy tak ma być?/, piekłam w teflonowej gofrownicy /700 W/. Gofry wyszły rumiane ale nie takie wysokie, jak te Wasze na zdjęciach, może to wina drożdży /były w okresie ważności/, a może moja wyobrażnia za bardzo pracowała? Nie poddaję się i jeszcze raz spróbuję je zrobić
gruebel_2.gif
.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
no od razu wstawiasz do lodówki jak zmiksujesz, u mnie nie rośnie dużo, nawet nie wiem czy dwukrotnie się powiększy, chyba nie, ale potem w gofrownicy nadrabia
icon_smile.gif
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Moje rosły w lodówce. Może nie jakoś zdecydowanie, ale objętość swoją trochę powiększają i bąble się robią.
Ale tak jak mówi dziunia, w gofrownicy - ciasto nadrabia.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,423
113
CYTATGofry wyszły rumiane ale nie takie wysokie, jak te Wasze na zdjęciach, może to wina drożdży /były w okresie ważności/, a może moja wyobrażnia za bardzo pracowała?
A może po prostu Twoja gofrownica ma płytsze rowki? Wtedy gofry muszą wyjść niższe.
 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Jejku, moje mało nie wylazło z tej lodówki! Zanim poszłam spac zajrzałam i już było sporo, więc poklepałam, powstrząsałam, żeby padło i nie głupiało.. Rano bałam się zajrzeć... I dobrze, że nie zrobiłam tego 2-3 godziny póxniej, bo może rzeczywiście miałabym lodówkę do sprzątania, bo ciasto było na granicy miski, która na początku nawet do połowy nie była pełna.
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
JEsli nie rośnie w lodówce, można przecież wyciągnąć je pół godzinki przed pieczeniem i troche ocieplić, na pewno ruszy
icon_smile.gif
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,922
1,509
113
Robiłam dokładnie wg.przepisu. Użyłam mąki tortowej "młyn Miłosna" , drożdże Oetkera a ciasto prawie nie urosło, mleko nie było za ciepłe. O tym, żeby wyjąć ciasto z lodówki aby urosło w temperaturze pokojowej to ja
dump.gif
nie pomyślałam.Jeszcze raz się za te gofry zabiorę, muszą się udać.
wink.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
rosna nie jakos widowiskowo, ale najwazniejsze jestzeby ciast mialo duzo pęcherzykow powietrza... wystawiac wczesniej z lodowki, to ja bym ich absolutnienie wystawiala, co najwyzej sprobowala z innymi drozdzami i plynami w temperaturze pokojowej-letniej
 

tudik

Member
Paź 29, 2004
550
4
18
powiem tylko tyle-kulinarnego nobla za ten przepis!
cvety.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
banana.gif
banana.gif
banana.gif
banana.gif
banana.gif


ja tez jestem neislychanie szczesliwa z powodu tego odkrycia - weekendowe poranki nabieraja nowego wymiaru. Az jestem lekko zla ;) ze nikt nie naglosnil wczesniej gofrow na drozdzach ;)
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
to prawda porcja jest mala... jak sie ma dobre dodatki, domowy dzem i bita smietane to nawet dla jednej głodnej osoby!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
a czy robil ktos w koncu z jakimis dodatkami w stylu jagod czy sera?